TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд синоќа испиша историја во ЛШ

Спортски - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа со 5:0 на домашен терен го победи Лајпциг во рамките на 2. коло од групната фаза во ЛШ. Рекорд во победата на својата екипа постави Рашфорд, кој постигна три гола, а во игра влезе во 63. минута.

Рашфорд постави нов рекорд во ЛШ

TopSport - 29.10.2020

Маркус Рашфорд со хет-трик го предводеше Манчестер Јунајтед, до убедливата победа над Лајпциг (5:0), во Лигата на шампионите. Рашфорд не беше во стартниот состав на Јунајтед, на теренот се појави во 63 минута.

Рашфорд испиша историја во Лигата на шампионите

Екипа - 29.10.2020

Манчестер јунајтед триумфираше со убедливи 5-0 во 2. коло од Лигата на шампионите против Лајпциг. Рекорд во триумфот на својата екипа запиша Рашфорд кој постигна три гола, а во игра влезе во 63. минута од средбата.

Затоа не беше синоќа во составот: Играч на Јунајтед позитивен на корона

Спортклуб - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа настапи без едно од своите последни засилувања иако и во негово отсуство лесно излезе на крај со Лајпциг. Станува збор за Алекс Тељес за кого менаџерот Оле Гунар Солскјер по мечот објави дека не бил во комбинација затоа што ...

Маркус Рашфорд синоќа испиша историја во Лигата на шампионите

Спортклуб - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа со дури 5:0 на домашен терен го совлада тимот на РБ Лајпциг во рамките на второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Никој не очекуваше такво издание и толку убедлива победа на Јунајтед против тимот кој пред ...

Рашфорд: Не можам да престанам да се смеам, ова го чекав долго време

Дриблинг - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд одигра перфектно против Лајпциг, влезе во игра во второто полувреме, постигна хет-трик и беше прогласен за играч на натпреварот. Солскјер по мечот побара од Рашфорд да го задржи фокусот и да оди чекор ...

Маркус Рашфорд со уникатно достигнување во Манчестер Јунајтед кое му успеало само на Оле Гунар Солскјер

Дерби - 29.10.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и со убедливи 5:0 славеше против тимот на Ред Бул Лајпциг. „Ѓаволите“ го надиграа својот противник во последните 25 минути од натпреварот кога на сцена стапи ...

Рашфорд испиша историја во ЛШ и го урна Мбапе од врвот! 🎥

СуперСпорт - 29.10.2020

Манчестер јунајтед синоќа славеше со 5-0 на домашен терен против Лајпциг во рамки на второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Маркус Рашфорд постави рекорд во триумфот на Јунајтед, откако постигна три гола, но во игра влезе дури во ...

Рашфорд постигна хет-трик, но Солскјер испофали друг играч: Сигурен сум дека го покри секој лист од тревникот на „Олд ...

Дерби - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се прикажа во ново импресивно издание во Лигата на шампионите, па ако минатата недела го совлада ПСЖ, изминатава вечер го декласира Ред Бул Лајпциг на домашен терен. Тимот на Оле Гунар Солскјер беше „ѓаволски“ расположен за игра и ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Sport M - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0).

Толку го фалеа Упамекано, а Рашфорд го уништи за половина час (ФОТО)

24Фудбал - 28.10.2020

Дајот Упамекано се најавува како следното засилување за дефанзивата на Манчестер јунајтед, но вечерва има многу мајтап на сметка на Французинот откако РБ Лајпциг загуби со 5-0 на Олд Трафорд.

Чудото што го направи Рашфорд видено само четири пати во историјата на Лигата на шампионите

Спортманија - 28.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед влезе во елитно друштво Манчестер јунајтед убедливо со 5:0 го победи Лајпциг и со шест бода е лидер во својата група од Лигата на шампиони. по првиот дел, Црвените ѓаволи водеа со 1:0, а гол шоу се случи откако во 63 ...

Солскјер потврди дека еден фудбалер на Јунајтед имал позитивен тест на коронавирусот

Дерби - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед ја наполни мрежата на РБ Лајпциг во Лигата на шампионите, па менаџерот Оле Гунар Солскјер може да биде презадоволен по вториот триумф во серија во најелитното европско натпреварување.

ВИДЕО: РБ Лајпциг со „петарда“ си замина од Манчестер, Халанд и Санчо го средија Зенит

Gol.mk - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед остана перфектен во Лигата на шампионите и на својот „Олд Трафорд“ освои три нови бода на дуелот со РБ Лајпциг (5-0) во рамки од групата Х. Манчестер Јунајтед - РБ Лајпциг 5-0: Тимот на Оле Гунар Солскјер постигна голови кога беше ...

Рашфорд влезе и даде три гола, само на уште еден играч на Јунајтед му успеало тоа

SportMedia - 28.10.2020

Маркус Рашфорд е херојот на Манчестер Јунајтед во вечерашната победа над Лајпциг од 5:0. Тоа е убедлив триумф на „Црвените ѓаволи“ во ЛШ по подолго време, а Рашфорд е само вториот фудбалер на Јунајтед кој реализирал хет-трик откако влегол во игра.

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд, Јунајтед го декласираше Лајпциг на „Олд Трафорд“

Дриблинг - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите. Избраниците на Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

ВИДЕО: Само Џеси Лингар знае како искрено да го насмее Пол Погба

Дриблинг - 28.10.2020

Џеси Лингард можеби оваа сезона не е ни во втор план на Солскјер во однос на тимот кој добива шанса за настап во Премиер лигата и во Лигата на шампионите, но поранешниот репрезентативец на Англија има нова улога.

Откриено зошто Манчестер јунајтед и натаму го чува Лингард во тимот (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Џеси Лингард добива многу мала минутажа во дресот на Манчестер јунајтед откако на клупата седна Оле Гунар Солшер. Сезонава поранешниот англиски репрезентативец нема одиграно ниту минута во Премиерлигата.

Важен ден за Јунајтед: Солскјер ќе се соочи со своето следно засилување

Спортклуб - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед освои три бода во првото кочп од ЛШ, но денеска го очекува нов тест, против полуфиналистот од мината сезона. Ривал е Лајпциг, каде еден од најдобрите играчи е Дајот Упамекано.

Солскјер: А зошто да не стигнеме до финалето на ЛШ?

SportMedia - 28.10.2020

Тимот на Манчестер Јунајтед одлично ја започна овогодинешната Лига на шампиони, со гостински триумф против тимот на ПСЖ. Менаџерот Оле Гунар Солскјер даде искчучително смела изјава на оваа тема велејќи дека нема причина Јунајтед годинава да стигне ...

Солскјер со барање до управата: Јунајтед активира клаузула на фудбалер на Лајпциг

СуперСпорт - 28.10.2020

Тренерот Оле Гунар Солскјер знае дека има потреба од засилувања во одбраната, па поради тоа во договор со раководството на Манчестер јунајтед реши да ја активира откупната клаузула на дефанзивецот Дајот Упамекано од Лајпциг.

Манчестер Јунајтед спремен да ја активира клаузулата на Упамекано

Спортски - 28.10.2020

Раководството на Манчестер Јунајтед донело одлука следното лето да ја активира откупната клаузула на дефанзивецот на Лајпциг, Дајот Упамекано. Упамекано неодамна го продолжи договорот со Лајпциг, но во него има откупна клаузула која е релативно ...

Манчестер Јунајтед следното лето ќе ја активира откупната клаузула на француски репрезентативец

Дерби - 28.10.2020

Англискиот медиум „Тајмс“ пренесува дека Манчестер Јунајтед планира да ја активира откупната клаузула за 22 годишниот франуцски репрезентативец, Дајот Упамекано. Солскјер ќе може во живо да се запознае со квалитетите на Упамекано затоа што тој со ...

Солскјер ќе има двојна мисија против Лајпциг

Спортманија - 28.10.2020

Минатогодишниот полуфиналист во ЛШ гостува на „Олд Трафорд“ Манчестер јунајтед го пречекува Лајпциг во дуел на кој евентуалниот победник ќе стигне до шест бода и ќе биде многу блиску до реализација на мисијата за поминување на групната фаза.

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд против Лајпциг

Курир - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите. Избраниците на Оле Гунер Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Опсервер - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 () – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0).

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

А1 On - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Курир - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Денар - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Маркус Рашфорд со уникатно достигнување во Манчестер Јунајтед кое му успеало само на Оле Гунар Солскјер

Точка - 29.10.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и со убедливи 5:0 славеше против тимот на Ред Бул Лајпциг. „Ѓаволите“ го надиграа својот противник во последните 25 минути од натпреварот кога на сцена стапи ...

Рашфорд постигна хет-трик, но Солскјер испофали друг играч: Сигурен сум дека го покри секој лист од тревникот на „Олд ...

Точка - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се прикажа во ново импресивно издание во Лигата на шампионите, па ако минатата недела го совлада ПСЖ, изминатава вечер го декласира Ред Бул Лајпциг на домашен терен. Тимот на Оле Гунар Солскјер беше „ѓаволски“ расположен за игра и ...