TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев: Мојот најдраг гол

Кајгана - 23.11.2020

Во интервју за Al-Jazeera Balkans нашиот Горан Пандев говори за историскиот пласман на ЕУРО, сон кој конечно пред крајот на кариерата успеа да го оствари. Оригиналното интервју на српско-хрватски можете да го прочитате со клук тука .

Горан Пандев признава дека голот со Грузија му е најважниот во кариерата

Алфа - 23.11.2020

Горан Пандев порачува дека голот со Грузија му е највжниот во кариерата и дека тоа е остварување на неговиот сон. Струмичанецот во интервју за Ал Џезаира признава дека Холандија, Австрија и Украина се одлични селекции и дека имаат предност во ...

Пандев: Се надевам дека на европското ќе освоиме некој бод

Република - 23.11.2020

Капитенот Горан Пандев во интервју за Ал Џезерира вели дека сонот со пласманот на ЕП е остварен но оти се надева на позитивни резултатит во нашата група бидејќи имаме добра репрезентација.

Пандев за ЕП: Кога играш растоварено и немаш што да изгубиш, можеш да сториш многу повеќе

Expres - 23.11.2020

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од македонското деби на големите натпреварувања.

Пандев посочи кој според него е прв фаворит на ЕП и што очекува од настапот со Македонија

Спортклуб - 23.11.2020

Горан Пандев несомнено е херојот на неговата генерација кога е во прашање репрезентативниот фудбал. Благодарение на неговиот гол во Тбилиси против Грузија, Македонија успеа да оствари прв историски пласман на едно Европско првенство, кое ќе го ...

Пандев: Голот против Грузија ми е најдраг во кариерата

24Фудбал - 23.11.2020

Во интервју за „Ал Џезира Балканс“, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев раскажува за пласманот на Македонија на Европското првенство, како го остваривме големиот успех. Горан Пандев кариерата ќе ја заврши како што сонувал, со ...

Херојот на Македонија: Сложни сме како семејство, а голот против Грузија ми е најдраг

Оff.net - 23.11.2020

Горан Пандев не може глава да крене од честитки, интервјуа и насловни страници, а и зошто би било поинаку кога ова што го направи е круна на неговата кариера која е за почит и каква што немал друг македонски фудбалер во ...

Пандев го посочи главниот фаворит за ЕП и откри што очекува од Македонија во дебитантскиот настап

Дерби - 23.11.2020

Горан Пандев заслужи да биде херој на најважниот натпревар во историјата на македонскиот фудбал, кога на гостувањето во Тбилиси постигна погодок вреден пласман на еден голем турнир како што е Европско првенство.

Пандев: Македонија нема што да загуби на ЕП!

СуперСпорт - 23.11.2020

Македонскиот фудбалер Горан Пандев постојано добива барања за интервју од светските медиуми, кои се обидуваат да извлечат некоја информација повеќе пред настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП).

Пандев: На ЕП нема што да загубиме, а тоа ни ги зголемува шансите да направиме нешто

МКД - 23.11.2020

Во интервју за „Ал Џезира Балканс“, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев раскажува за пласманот на Македонија на Европското првенство, како го остваривме големиот успех. Горан Пандев кариерата ќе ја заврши како што сонувал, со ...

Пандев: На Европско првенство нема што да загубиме, можеме само да добиеме

+инфо - 23.11.2020

Пандев се надева дека и на Европското првенство ќе се претставиме во добро издание. Во интервју за „ Ал Џезира Балканс “, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, раскажува за пласманот на Македонија на Европското првенство во фудбал.

Пандев: Се надевам на некој бод на ЕП

PressingTV - 23.11.2020

апитенот Горан Пандев во интервју за Ал Џезерира вели дека сонот со пласманот на ЕП е остварен но оти се надева на позитивни резултатит во нашата група бидејќи имаме добра репрезентација. Во нашата група Холандија, Украина и Австрија се во ...

Пандев: Холандија е помеѓу најголемите фаворити, Македонија на ЕП нема што да изгуби

Спортски - 23.11.2020

Македонскиот капитен Горан Пандев се уште „глава не може да крене“ од медиумите кои сакаат да добијат изјава од него за историскиот гол против Грузија со кој ја одведе Македонија ЕП. Во јуни наредното лето Пандев на 37 години ќе ја води Македонија ...