TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џејмс за драматична победа на „Армејците“ над Реал

TopSport - 26.11.2020

Дербито во Евролигата, пресметката на двата претходни шампиони, ЦСКА Москва и Реал Мадрид заврши со драматична 73:71 победа на „Армејците“ за да ја забележат својата шеста победа во низа во 11-то коло од натпреварувањето.

Мајк Џејмс го „сруши“ Реал за победа на ЦСКА во дербито на Евролигата

Gol.mk - 26.11.2020

ЦСКА Москва го доби дербито на колото против Реал Мадрид со резултат од 74-73, дуел од 11 рунда во Евролигата. Натпреварот кој го понесе епитетот најинтересен, не потфрли. Екипите играа одлична кошарка и се надигруваа во текот на целиот натпревар.

Феноменалниот Мајк Џејмс: ЦСКА на две секунди пред крајот ја доби драмата со Реал

Екипа - 26.11.2020

Кошаркарите на ЦСКА Москва дојдоа и до осмата победа во Евролигата славејќи во дерби пресметката од 11. коло против Реал Мадрид во драматичен натпревар со 74-73. Иако Шпанците подобро го почнаа натпреварот, па на полувремето заминаа со предност од ...

Џејмс за драматична победа на „Армејците“ над Реал

Макфакс - 26.11.2020

Дербито во Евролигата, пресметката на двата претходни шампиони, ЦСКА Москва и Реал Мадрид заврши со драматична 73:71 победа на „Армејците“ за да ја забележат својата шеста победа во низа во 11-то коло од натпреварувањето.

Џејмс за драматична победа на „Армејците“ над Реал

Опсервер - 26.11.2020

Дербито во Евролигата, пресметката на двата претходни шампиони, ЦСКА Москва и Реал Мадрид заврши со драматична 73:71 победа на „Армејците“ за да ја забележат својата шеста победа во низа во 11-то коло од натпреварувањето.

Џејмс за драматична победа на „Армејците“ над Реал

Точка - 26.11.2020

Дербито во Евролигата, пресметката на двата претходни шампиони, ЦСКА Москва и Реал Мадрид заврши со драматична 73:71 победа на „Армејците“ за да ја забележат својата шеста победа во низа во 11-то коло од натпреварувањето.