TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Да се наежиш: „Ја излези Ѓурѓо“ во изведба на Некст Тајм и 7.000 грла во „Јане Сандански“ (ВИДЕО)

МКД - 25.04.2019

Навивачите на Вардар и македонскиот бенд Некст Тајм направија вистински спектакл пред почетокот на мечот со ПИК Сегед откако ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо". Со оглед на тоа дека ова веројатно ќе биде последниот натпревар за „црвено-црните“ во ваков ...

„Јане Сандански“ пукаше од емоции, хероите на Вардар се одјавија во голем стил (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 25.04.2019

Ракометарите на Вардар го одиграа последниот натпревар од Лигата на шампионите во Скопје во ерата на Сергеј Самсоненко. Атмосферата во „Јане Сандански“ беше жешка и со многу емоции. Роберто Парондо и неговата чета одиграа феноменална партија и на ...

Сине, знаеш ли како се станува вистински шампион? (ФОТО/ВИДЕО)

24 Ракомет - 26.04.2019

Ракометарите на Вардар денеска покажаа зошто овој клуб е нешто посебно и зошто има толку голем број приврзаници и фанови насекаде. Вардарци покажаа дека кога е најтешко тие се оние вистинските. Ги наполнија срцата на сите свои навивачи.

Цела сала грми за Вардар, никој не си оди

Оff.net - 25.04.2019

Кога Вардар меле во Лига на шампиони обично на крај во сала остануваат да пејат само Комитите. Но овој пат и петнаесетина минути по завршувањето на средбата, Јане Сандански не се празнеше.

Видео: Некст Тајм ја подигна атмосферата, Вардар ги награди сите со победа

AKO - 25.04.2019

Салата во СЦ „Јане Снадански“ беше исполнета до последно место на мечот со ПИК Сегед. Популарната група „Некс Тајм“ во еден здив заедно со „Комитите“ пред почетокот на мечот ја најавија големата победа по која Вардар го делат само 60 минути до ...

За крај – спектакл: Скопје ги поздрави своите спортски херои

Екипа - 25.04.2019

Со години трае ракометната бајка на Вардар, која својот крај по се изгледа ќе го има на почетокот од месец јуни во „Ланксес Арена“ во Келн. Вечерва се играше последниот европски натпревар во СЦ „Јане Сандански“, а „вардарци“ знаеја како да возвратат ...

(ВИДЕО) „Некст Тајм“ и 7.000 грла ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ за збогување со ѕвездениот Вардар

Фокус - 25.04.2019

Ракометниот клуб Вардар денеска против Пик Сегед го игра последниот меч на домашен терен во овој ѕвезден состав, откако сопственикот Сергеј Самсоненко објави дека од наредната година се повлекува од европскиот шампион од 2017 година.

Грмеше „Јане Сандански“ - Вардар со најмоќна поддршка до сега

Сител - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ Јане Сандански, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив грмеа ...

ДА СЕ НАЕЖИШ: Цела сала грмеше „Ја излези Ѓурѓо“ (видео)

Спортски - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ Јане Сандански, а пред натпреварот имаше величенствена атмосфера. Пред почетокот на натпреварот „Некст Тајм“ и околу 7.000 присутни ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ за последно збогум со ...

Емоциите експлодираа: „Некст Тајм“ и Комити во глас „Ја излези Ѓурѓо“ (ВИДЕО)

Екипа - 25.04.2019

„Некст Тајм“ и Комити верни до крај на македонскиот ракометен шампион. Традиционално, со песната „Ја излези Ѓурѓо“ ги мотивираа ракометарите пред големата битка за пласман на Ф4 во Келн против ПИК Сегед.

ВИДЕО: Вардар има НАЈМОЌНА поддршка досега, „Некст Тајм“ грмна пред 7.000 луѓе!

Gol.mk - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

Вардар има огромна поддршка: Некст Тајм „грмеше“ пред стартот на мечот со Сегед! (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.04.2019

Македонскиот шампион Вардар го пречека ПИК Сегед во СЦ „Јане Сандански“ пред огромен број навивачи во првиот меч од четвртфиналето во Лигата, а атмосферата е пеколна. Салата е исполнета до последното место, а навивачите пред почетокот на мечот ...

„Некој за парите клети, ние за боите свети“, Вардар со најмоќна поддршка до сега

Скопје24 - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

„Ја излези Ѓурѓо“ ечи во Јане Сандански (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.04.2019

Пред стартот на натпреварот, ракометарите беа дочекани на теренот, традиционално со песната „Ја излези Ѓурѓо“. „Некст Тајм“ и целата сала во ги мотивираа ракометарите пред големата битка за пласман на Ф4 во ...

„Комитите“ од Некст Тајм ја кренаа цела сала на нозе

24 Ракомет - 25.04.2019

Ракометарите на Вардар го играат последниот натпревар во Лигата на шампионите во ваков состав. Македонскиот првак ќе се обиде преку ПИК Сегед да стигне до третото последователно учество на завршниот турнир во Келн.

ЕМОТИВНА ИЗВЕДБА: Некст Тајм “ГРМИ„ заедно со 7.000 грла во Јане Сандански ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“

Магазин - 25.04.2019

Ракометарите на Вардар вечерва играат последниот натпревар во Лигата на шампионите во истиот состав. Македонскиот ракометен шампион Вардар по првиот дел во „Јане Сандански“ има предност против Пик Сегед со 14:12, иако таа предност можеше да биде и ...

„Јане Сандански“ грми: Ајде, ајде Вардаре… (видео)

SportMedia - 25.04.2019

Ви ја пренесуваме атмосферата од салата „Јане Сандански“ каде Вардар се надигрува и се обидува да го скрши унгарскиот Пик Сегет. Салата крца, трибините се тресат, навивачите прават невидена врева… Уште Вардар да победи и се ќе биде ...

Згрмеа комитите на „Ја излези Ѓурѓо“ на прошталната средба на Вардар во Скопје (Видео)

MakPress - 25.04.2019

Само во нашата мајка Македонија може да има вакви грла, публика и срца .Ние ќе го памтиме ова цел живот, чест и ежење е да се пее за Вардар!!!, напишаа браќата Мартин и Стефан на својот фејсбук профил по прошталната изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ во ...

Последна скопска бајка на овој Вардар: Играјте за себе, за нас, за оние стари добри времиња, нека „гори вулканот“

SportMedia - 25.04.2019

Дојдовме до последното поглавје од бајката силен и европски Вардар. Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ завесата се спушта, но овој пат најверојатно така и ќе остане кога станува збор за мечевите од Лигата на шампионите.

Фото: Некст Тајм утре на „последниот танц“ на овој Вардар !

AKO - 24.04.2019

Вардар утре го игра „последниот танц“ на оваа генерација , згаснува проектот кој донесе титула во Лигата на шампионите, можеби во иднина ќе изникне некој „нов“ подобар Вардар, против ПИК Сегед утре се игра последниот меч во овој формат, со оваа ...

Некст Тајм утре на „последниот танц“ на овој Вардар

Курир - 24.04.2019

Вардар утре го игра „последниот танц“ на оваа генерација. Вардар го игра последниот меч во овој формат, со оваа екипа, потоа, сите заминуваат. Популарната група „НЕКСТ ТАЈМ“ најави : Да знаете каде ќе бидеме ...

(ВИДЕО) „Некст Тајм“ и 7.000 грла ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ за збогување со Вардар

Локално - 25.04.2019

Ракометниот клуб Вардар денеска против Пик Сегед го игра последниот меч на домашен терен во овој ѕвезден состав, откако сопственикот Сергеј Самсоненко објави дека од наредната година се повлекува од европскиот шампион од 2017 година.

ДА СЕ НАЕЖИШ: Цела сала грмеше „Ја излези Ѓурѓо“ (видео)

Таратур - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ Јане Сандански, а пред натпреварот имаше величенствена атмосфера. Пред почетокот на натпреварот „Некст Тајм“ и околу 7.000 присутни ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ за последно збогум со ...

ВИДЕО: „Некој за парите клети, ние за боите свети“, скопски Вардар со најмоќна поддршка до сега

Курир - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

Згрмеа Комитите: „Ја излези Ѓурѓо“ ечеше на прошталната средба на „Вардар“ со „Сегед“

Република - 25.04.2019

Само во нашата мајка Македонија може да има вакви грла, публика и срца .Ние ќе го памтиме ова цел живот, чест и ежење е да се пее за Вардар!!!, напишаа браќата Мартин и Стефан на својот фејсбук профил по прошталната изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ во ...

„Ја излези Ѓурѓо“ и Некст Тајм ја кренаа на нозе Јане Сандански ВИДЕО

+инфо - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ „Јане Сандански“. Пред натпреварот браќата од „Некст Тајм“ и околу 7.000 присутни ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ и направија незаборавна атмосфера.

ВИДЕО: „Некој за парите клети, ние за боите свети“, скопски Вардар со најмоќна поддршка до сега

Sport M - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

„Некој за парите клети, ние за боите свети“, Вардар со најмоќна поддршка до сега

Република - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

„Некој за парите клети, ние за боите свети“, скопски Вардар со најмоќна поддршка до сега (ВИДЕО)

Вечер - 25.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар играше пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“. Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив ...

(ВИДЕО) Да се наежи човек – Илјадници грла пееа „излези Ѓурго“ со „Некст тајм“: Вардар синоќа со најмоќна поддршка до ...

Екран - 26.04.2019

Илјадници грла синоќа ја пееја „Излези Ѓурго“ пред почетокот на натпреварот помеѓу Вардар и Пик Сегед…Со „Некст тајм“ пееа илјадници навивачи и привразници на македонскиот шампион…изведба која ќе ве наежи… Македонскиот ракометен првак Вардар игра ...