TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург двете средби против Чеховски Медведи ќе ги игра во Русија

Дерби - 26.11.2020

Македонскиот прволигаш Металург двата меча од групната фаза на Лига Европа против составот на Чеховски Медведи ќе ги одигра во Русија. Двата клуба во координација со ЕХФ одлучија двата натпревари да се одиграат во Чехово се со цел да се избегнат ...

Металург двете средби со Чеховски Медведи ќе ги игра во Чехово

РК Металург - 26.11.2020

Поради карантинот во кој се наоѓа екипата на Чеховски Медведи, нема да се одигра натпреварот од петтото коло на групната фаза на Лига Европа, закажан на 1 декември во Скопје. Во ова време на постојани одложувања на натпреварите, а Металург веќе ги ...

Металург двапати на гости кај Чеховски Медведи!

SportMedia - 26.11.2020

Металург, еден од нашите ракометни претставници во Лигата на Европа, следниот месец во два наврати ќе игра како гостин кај тимот на Чеховски Медведи. Имено познато е дека мечот од 5. коло во ова натшреварување, кое требаше да се игра на 1 декември ...

Металург два пати со „мечките“ во Русија!

24 Ракомет - 26.11.2020

Следниот ривал на Металург во Лигата на Европа, рускиот првак Чеховски Медведи е во карантин до 2 декември поради позитивни случаи на коронавирус. Затоа нема да се игра натпреварот од 5. коло што беше закажан во Скопје на 1 декември во вторник.

Металург и Чеховски Медведи двапати ќе играат за европски бодови во Русија

Gol.mk - 26.11.2020

Поради карантинот во кој се наоѓа екипата на Чеховски Медведи, нема да се одигра натпреварот од петтото коло на групната фаза на Лига Европа, закажан на први декември во Скопје. Во ова време на постојани одложувања на натпреварите, а Металург веќе ...