TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демократите бараат целосно да се објави извештајот на Милер за врските на Трамп со Русија

Сакам да кажам - 24.03.2019

Демократите притискаат целосно да се објави извештајот на специјалниот обвинител Роберт Милер за истрагата за врските на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и најавија дека ќе ги искористат сите правни средства ако е ...

Вашингтон во исчекување на резултатите од конечниот извештај на Мулер

Deutsche Welle - 23.03.2019

По речиси двегодишна истрага финалниот извештај за наводното мешање на Русија во американската предизборна кампања во 2016 година во корист на Доналд Трамп стигна пред министерот за правда на САД.

Извештајот на Мулер завршен - Што е следното?

Р.С.Европа - 23.03.2019

По речиси две години, специјалниот обвинител Роберт Милер ја заврши својата политички експлозивна истрага која ја следеше администрацијата на Трамп уште од почетокот. Дали извештајот ќе биде објавен јавно или не? Она што следи ќе ја одреди судбината ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

Опсервер - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Мулер го поднесе извештајот за Трамп-Русија до американскиот јавен обвинител

МКД - 22.03.2019

Специјалниот советник Роберт Мулер го предаде мошне очекуваниот извештај за неговата истрага за улогата на Русија во претседателските избори во 2016 година и за евентуални погрешни постапки од страна на американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Мулер во извештајот не препорачува други обвиненија за случајот Русија

МКД - 22.03.2019

Специјалниот советник Роберт Мулер не препорачува други обвиненија во истрагата за Русија. Ова, вели Асошиејтед прес , е според официјален претставник на Одделот за правда, кој зборувал под услов на анонимност, бидејќи лицето не било овластено јавно ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

24Инфо - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

Локално - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

Сител - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

Н.Македонија - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Американското обвинителство ја заврши истрагата за изборите во 2016-та, Трамп не дал изјава

Либертас - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

А1 On - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

1tv - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

MakPress - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Американското обвинителство ја заврши истрагата за изборите во 2016-та, Трамп не дал изјава

+инфо - 23.03.2019

Завршувањето на истрагата значи дека нема да има повеќе обвиненија. Во текот на истрагата, Трамп ниту еднаш не беше испрашан од Малер. Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

ТВ21 - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...

Малер ја заврши истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД

4NEWS - 23.03.2019

Специјалниот обвинител Роберт Малер ја заврши истрагата за можната вмешаност на Русија во американските избори во 2016 година и наводниот заговор на кампањата на претседателот Доналд Трамп со Москва, по што синоќа го предаде извештајот до јавниот ...