С лучаите на морбили в страната са 408, съобщават на сайта си от Министерството на здравеопазването. Данните са към 22 юни, а регистрираните случаи са в 11 области. Най-много са случаите във Враца – 211, показват още данните.
Случаите на морбили в България се увеличават, съобщава БиТиВи. Те са вече 408 на брой. Близо половината от случаите, 211, са регистрирани в област Враца. На второ място по този показател се нарежда област Плевен със 118 случая, а челната тройка се допълва от област Ловеч с 51.
В Ловешка област са регистрирани трима заболели от морбили, съобщават от Регионалната здравна инспекция в Ловеч. Единият случай е на 5-годишно дете от Луковит, другите два са на деца от село Бежаново, на 6 и на 12 години, които са контактни в семейството, съобщи кореспондентът ...