TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каталонците може да здивнат: Бускетс останува во Барселона

Gol.mk - 21.08.2018

Искустниот фудбалер за врска на Барселона , Серхио Бускетс, според шпанските медиуми, веќе донел одлука дека ќе ја продолжи кариерата на „Камп Ноу“ и ќе потпише нов договор со каталонците.

Реал Мадрид тргнува по хрватски играч од Серија А

Спортклуб - 21.08.2018

Не замина (барем засега) Лука Модриќ во Интер, но сега европскиот првак Реал поаскува во своите редови да донесе играч од италијанскиот тим. Тој воедно би требало да биде замена за Матео Ковачиќ, кој е на позајмица во Челси.

Барселона значително го зголемува договорот на Ракитиќ

Sport M - 21.08.2018

Менаџерот на Барселона се согласи со условите за нов договор со хрватскиот играч од средниот ред, Иван Ракитиќ. Каталонскиот клуб има намера значително да ги подобри условите на тековниот договор и да ја зголеми платата на хрватскиот репрезентативец ...

Реал поради Модриќ го тужи и Мијатовиќ !?

Sport M - 21.08.2018

Шпанските медиуми објавија дека Реал Мадрид има намера да поднесе тужба против претставникот на Лука Модриќ за наводно преговарање со Интер. Сите можности се дека хрватскиот репрезентативец ќе остане во “кралскиот клуб” и покрај бројните шпекулации ...

Ракитиќ со прва реакција за сензационалните гласини и можниот трансфер во ПСЖ

Дерби - 21.08.2018

Иван Ракитиќ сосема ненадејно се најде во фокусот на шпанската спортска јавност во изминативе 24 часа, а причина за тоа е намерата на ПСЖ да ја исплати откупната клаузула на Хрватот и да зададе уште еден жесток удар до Барселона по оној од минатата ...

Не е крај: ПСЖ подготвува луда завршница на преодниот рок

Спортклуб - 21.08.2018

ПСЖ ќе има навистина луд крај на летниот преоден рок. По долги преговори тие дојдоа до идеалниот лев бек, а тоа е Луис Фелипе, но Атлетико не сака да попушти. На крајот, според медиумите, тие ќе прифатат ако ПСЖ плати 30 милиони евра за Бразилецот.

Ракитиќ останува во Барселона, но во поинакви услови

24Фудбал - 21.08.2018

30 годишниот искусен фудбалер од средниот ред на Каталонците изминатиов период се поврзуваше со трансфер во ПСЖ, но, извесно е дека до тоа нема да дојде. Барселона, според неофицијалните информации кои во јавноста ги пласираше Марка, веќе постигнала ...

ДОБРО ГО НАГРАДИЈА: Бускетс е позади Меси

SportMedia - 21.08.2018

Шпанските медиуми откриваат дека Серхио Бускетс одлучил да потпише нов договор со каталонскиот тим. Серхио Бускетс долго време ги држеше челниците на каталонскиот тим во неизвесност. Последните неколку недели постојано се пишуваше за негово ...

Немаат сите цена: Барса и Ракитиќ го одбија ПСЖ за нешто што не се одбива

Спортклуб - 21.08.2018

Барселона и Иван Ракитиќ решија да ја одбијат понудата од ПСЖ која е тешко да се одбие. На Барса и беше понудено 100.000.000 евра за Хрватот, за него поголема плата од онаа која ја има на „Камп Ноу“, но нивниот одговор беше негативен и продолжија ...

Блокада: Хрватот и Каталонците едногласни, „НЕ“ за фанатстичната понуда на ПСЖ

Спортски - 21.08.2018

Џентлменски договор помеѓу Каталонците и Хрватскиот интернационалец.. Барселона и Иван Ракитиќ одлучија да ја одбијат понудата од ПСЖ која тешко може да се одвие. На Барселона и е понудено 100 милиони евра за Хрватот, нему поголема плата од онаа ...

Барса нема да го продаде Ракитиќ за помалку од …

Стандард - 21.08.2018

Шпанскиот гигант Барселона нема намера да се раздели со хрватската ѕвезда Иван Ракитиќ за помалку од 125 милиони евра, тврди „Marca“. Ова е износот запишан во ослободувачката клаузула на носителот на сребрениот медал од СП 2018 и каталонците не се ...

Барселона трепери: На Ракитиќ му нуди поголема плата и нова клаузула!

Спортски - 21.08.2018

Пари Сент Жермен покажува силен интерес за Иван Ракитиќ, а од таборот на Барселона се плашат дека може да се повтори „случајот Нејмар“. Имено, „светците“ до сега немаат доставено официјална понуда за Хрватот, но се спремни да ја платат откупната ...

Дали ќе го добиеме првиот Хрват од 100 милиони евра?

Gol.mk - 21.08.2018

Вчера прекинаа шпекулациите за преселбата на Серхио Бускетс во ПСЖ, со оглед на потврдата дека тој ќе стави потпис на нов договор до 2023 година. Но ситуацијата со Иван Ракитиќ е поинаква.

Дортмунд ќе купува играч на Барселона

СуперСпорт - 21.08.2018

Од таборот на Борусија Дортмунд планираат да испратат понуда до Барселона за нивниот играч, Пако Алкасер. „Л’Екип“ пишува дека клубот од Германија ќе го побара Алкасер на едногодишна позајмица, а потоа ќе одлучи дали во целост ќе го откупи неговиот ...

Најголема глупост во историјата

Вечер - 21.08.2018

Цело лето се шпекулираше дека Лука Модриќ сака да си замине од редовите на Реал (М) за да направи трансфер во редовите на италијанскиот калчо гигант Интер. Сите тие шпекулации пукнаа како балон од сапуница на 17 август, кога и официјално заврши ...

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Кајгана - 21.08.2018

Барселона, 21 август 2018 (МИА) – Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за ...

Нов договор за Бускетс и откупна клаузула од 500 милиони евра!

Екипа - 21.08.2018

Фудбалерот на Барселона, Серхи Бускетс, доби нов договор од каталонскиот клуб во кој има и нова откупна клаузула според која другите тимови за него ќе мора да платат од 200 до 500 милиони евра.

„Милионерите“ од Дортмунд посакуваат засилување од Барселона

Gol.mk - 21.08.2018

Екипата на Борусија Дортмунд се раздели со Мичи Батчиуји, па сега е во потрага по класична „деветка“, која се чини ја пронајде на „Камп Ноу“. Според пишувањата на германските медиуми, „милионерите“ се заинтересирани за Пако Алкасер, кој не добива ...

Барса може да го продаде Алкасер во Борусија Дортмунд

Локално - 21.08.2018

Борусија Дортмунд ќе се обиде да направи летен трансфер удар, откако ќе го привлече напаѓачот на Барселона, Пако Алкасер, вели француски „Екип“. Рурците имаат проблеми на офанзивен план и бараат дополнителен фудбалер за да го привлечат во своите ...

Барса му ја зголеми плата и откупната клаузула на Бускетс

TopSport - 21.08.2018

Шпанскиот репрезентативец Серхио Бускетс диби нов договор од својот клуб Барселона, според кој откупната клаузула изнесува помеѓу 200 и 500 милиони евра. Каталонските медиуми објавија дека двете страни се договориле сега, иако преговорите започнале ...

Модриќ и Ракитиќ повторно ќе ја водат Хрватска, Далиќ го објави списокот за Португалија и Шпанија

Gol.mk - 20.08.2018

Хрватскиот селектор Златко Далиќ го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на претстојните натпревари против Шпанија и Португалија, а на истиот се најдоа најдобрите фудбалери на „коцкестите“, Лука Модриќ и Иван Перишиќ.

ПСЖ може да дојде до Ракитиќ само на еден начин

Дерби - 20.08.2018

Францускиот шампион, Пари Сен Жермен е во потрага по квалитетен играч од средината на теренот, а според информациите главна трансфер цел се двајца играчи на Барселона, Серхио Бускетс и Иван Ракитиќ.

Се повторува случајот Нејмар: ПСЖ ја плаќа клаузулата за ѕвездата на Барса

Спортски - 20.08.2018

Пари Сент Жермен е во потрата по квалитетен играч за врска, а француските медиуми тврдат дека прва желба е ѕвездата на Барселона, Иван Ракитиќ. Наводно претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи се заљубил во Хрватот за време на Светското првенство и ќе ...

Модриќ ги отфрли гласините дека застанал во одбрана на Интер

Локално - 20.08.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, ги отфрли гласините дека застанал во одбрана на Интер во судирот меѓу двата клуба. Претходно, италијанскиот весник „Газета дело спорт“, објави дека хрватскиот репрезентативец сам се понудил на Интер, а не дека ...

ПСЖ го сака Бускетс, Барса го „блиндира“ со клаузула од 500 милиони!

Спортски - 20.08.2018

Шпанските медиуми веќе неколку дена тврдат дека Пари Сент Жермен е силно заинтересиран за Серхио Бускетс, па тоа очигледно го запали „алармот“ кај Барселона. Имено, денес „Мундо Депортиво“, весник кој е секогаш добро информиран за случувањата во ...

ПСЖ сака двајца стартери на Барса

Стандард - 20.08.2018

Раководството на Пари Сен Жермен не ги крие апетитите кон двајца главни фудбалери на Барселона – Серхио Бускетс и Иван Ракитиќ, тврди весникот „Sport“ во денешниот број. Пишувањата за неизвесната иднина на Пол Погба во Манчестер Јунајтед и ...

Ракитиќ во радарот на ПСЖ

Локално - 20.08.2018

Хрватскиот репрезентативец во редовите на Барселона, Иван Ракитиќ е во радарот на ПСЖ, тврди Mundo Deportivo. Според каталонското издание оваа информација е загрижувачка за клубот, откако ослободувачката клаузула на полудефанзивецот е 125 милиони ...

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Канал5 - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Барса му ја зголеми плата и откупната клаузула на Бускетс

Макфакс - 21.08.2018

Шпанскиот репрезентативец Серхио Бускетс диби нов договор од својот клуб Барселона, според кој откупната клаузула изнесува помеѓу 200 и 500 милиони евра. Каталонските медиуми објавија дека двете страни се договориле сега, иако преговорите започнале ...

Се повторува случајот Нејмар: ПСЖ ја плаќа клаузулата за ѕвездата на Барса

Таратур - 20.08.2018

Пари Сент Жермен е во потрата по квалитетен играч за врска, а француските медиуми тврдат дека прва желба е ѕвездата на Барселона, Иван Ракитиќ. Наводно претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи се заљубил во Хрватот за време на Светското првенство и ќе ...

Модриќ ги отфрли гласините дека застанал во одбрана на Интер

Слободен Печат - 20.08.2018

Претходно, италијанскиот весник „Газета дело спорт“, објави дека хрватскиот репрезентативец сам се понудил на Интер, а не дека клубот од Милано го направил првиот контакт со него. Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, ги отфрли гласините дека ...

ПСЖ го сака Бускетс, Барса го „блиндира“ со клаузула од 500 милиони!

Таратур - 20.08.2018

Шпанските медиуми веќе неколку дена тврдат дека Пари Сент Жермен е силно заинтересиран за Серхио Бускетс, па тоа очигледно го запали „алармот“ кај Барселона. Имено, денес „Мундо Депортиво“, весник кој е секогаш добро информиран за случувањата во ...

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Локално - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Модриќ демантира дека застанал во одбрана на Интер

1tv - 20.08.2018

Италијански „Газета дело спорт“ објави дека играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ сам им се понудил на Интер, а не дека клубот од Милано го направил првиот контакт со него. Според весникот, Модриќ го овластил неговиот агент да стапи во ...

Барса го „заштити“ Бускетс со клаузула од 500 милиони

Спортски - 21.08.2018

Шпанските медиуми веќе неколку дена тврдат дека Пари Сент Жермен е силно заинтересиран за Серхио Бускетс, па тоа очигледно го запали „алармот“ кај Барселона. Имено, денес „Мундо Депортиво“, весник кој е секогаш добро информиран за случувањата во ...

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Бриф - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Модриќ ги отфрли гласините дека застанал во одбрана на Интер

Либертас - 20.08.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, ги отфрли гласините дека застанал во одбрана на Интер во судирот меѓу двата клуба. Претходно, италијанскиот весник „Газета дело спорт“, објави дека хрватскиот репрезентативец сам се понудил на Интер, а не дека ...

Ракитиќ на продажба за 125 милиони евра

Курир - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Либертас - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

А1 On - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Sport M - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ, објави „Мундо Депортиво“. Според изворот, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра.

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

24Инфо - 21.08.2018

Раководството на Барселона е подготвено да го ослободи играчот од средниот ред Иван Ракитиќ. Според извор, Каталонците би можеле да го продадат 30-годишниот хрватски репрезентативец за надомест од 125 милиони евра. Интересот за Ракитиќ покажува ПСЖ.