TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

Опсервер - 20.01.2021

– По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

24Инфо - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

Сител - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Вучиќ бил нелегално прислушкуван, полицијата собрала докази

+инфо - 20.01.2021

Пред две недели, Вучиќ објави дека има докази дека бил прислушуван година и пол, дека станува збор за директен обид за државен удар и дека во прислушувањето „несомнено е дека учествувал и странски фактор“ , додавајќи дека не ги обвинува странците, ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

Либертас - 20.01.2021

– По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

ТВ21 - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР: Вучиќ и членовите на неговото семејство биле незаконски прислушкувани

Слободен Печат - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

МНР на Србија собра докази дека претседателот Вучиќ бил прислушкуван нелегално

Курир - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Вучиќ и членови на неговото семејство биле нелегално прислушувани, полицијата собрала докази

еМагазин - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот и членовите на неговото семејство биле незаконски ...

Српската полиција собрала докази дека Вучиќ бил нелегално прислушуван

А1 On - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

Вечер Прес - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Српското МВР собра докази дека Вучиќ бил нелегално прислушкуван

MakPress - 20.01.2021

По налог на Обвинителството за организиран криминал, работната група на Министерството за внатрешни работи сослушала голем број луѓе и собрала докази што укажуваат на тоа дека претседателот Александар Вучиќ и членовите на неговото семејство биле ...

Со вакцините за Заев, Вучиќ одлучи да го пушти Мицкоски низ вода!?

Во Центар - 19.01.2021

Помошта за Македонија од 8.000 фајзерови вакцини е братски и пријателски потег на Србија кон таа земја и ја покажува одговорноста на Србија, која знае дека не живее во затворен сад и дека се грижи за соседите, изјави денес српскиот претседателот ...