TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нишикори и Надал ќе се соочат во финалето во Монте Карло

+инфо - 21.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло, откако го совлада Александер Зверев со 2:1 во сетови (3:6, 6:3, 6:4). Нишикори, кој е на 36-то место на АТП листата, по два часа и 15 минути игра го победи Зверев, ...

Атп Мастерс Монте Карло: Надал и Нишикори ќе играат за титула

Телма - 21.04.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и јапонецот Кеи Нишикори ќе играат во финалето на турнирот од Мастерс серијата што се одржува во Монте Карло.Во првото полуфинале,Надал за 92 минути игра во два сета со 6-4 и 6-1 го победи бугаринот Григор Димитров и ...

Нишикори противник на Надал во финалето во Монте Карло

Дерби - 21.04.2018

Jапонскиот тенисер Кеи Нишикори успеа да го совлада третиот носител на турнирот во Монте Карло, Александер Зверев и со тоа се пласираше во финалето на овој Мастерс, каде за противник ќе го има Рафаел Надал.

Нишикори ќе го предизвика Надал во финалето во Монако

Екипа - 21.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори е вториот финалист на турнирот во Монако, откако го совлада Александер Зверев со 2-1 во сетови (3-6, 6-3, 6-4). Тој во финалето ќе го предизвика бранителот на титулата, Рафаел Надал.

Надал доби противник во финалето: Нишикори подобар од Зверев!

Sport 1 - 21.04.2018

Кеи Нишикори се пласираше во финалето во Монако, каде што ќе се бори против Рафаел Надал, откако беше подобар од Александер Зверев. Германецот добро го отвори натпревари и изгледаше дека ќе биде патник во финале, откако првиот сет го освои со 6-3, ...

Надал доминира во Монте Карло – Шпанецот обезбеди 12. финале

Спортклуб - 21.04.2018

Серијата на Надал без пораз на земјена подлога трае дури 34 сета, тој уште од Рим минатата година нема пораз, а ако сака да остане прв на АТП листата, мора да победи во финалето бидејки неговиот ривал Федерер ќе го престигне. Надал успеа по 12.

Надал го „збриша“ и Димитров за 12. финале во Монако

МКД - 21.04.2018

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека му нема рамен на земјена подлога и го „збриша" Григор Димитров со 2-0 во сетови за 12. финале во Монако Шпанецот ќе се бори за 11. титула во Монако откако попладнево во полуфиналето без многу мака се справи со ...

Надал го „испука“ Димитров и ќе игра за 11 пехар во Монте Карло (Видео)

Дерби - 21.04.2018

Најдобриот шпански тенисер и светски рекет број еден, Рафаел Надал е првиот финалист на Мастерсот во Монте Карло. „Кралот на земјата“ во првото денешно финале во малото кнежество славеше над четвртиот носител на турнирот Григор Димитров со 2-0 во ...

Надал лесно преку Димитров, ќе го брани трофејот во Монако

Екипа - 21.04.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја оправда фаворитската улога во полуфиналето на турнирот во Монако, совладувајќи го Григор Димитров со 2-0 во сетови (6-4, 6-1). Во финалниот меч Надал го очекува подобриот од дуелот меѓу Кеи Нишикори и Александер ...

Димитров недораснат противник за моќниот Надал!

Sport 1 - 21.04.2018

Рафаел Надал ќе ја брани титулата во Монако, откако денеска го победи Григор Димитров со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 6-1. Бугаринот не го почна баш најдобро мечот, откако Надал направи брејк на неговиот сервис уште во вториот гем (2-0), но Димитров ...

Надал го „збриша“ Димитров и обезбеди ново финале во Монте Карло

Gol.mk - 21.04.2018

Бранителот на титулата и човекот кој на земјата во Монте Карло има само еден пораз, Рафаел Надал ја експресен начин се пласира во финалето на првиот Мастерс на земјена подлога годинава, во малото француско кнежевство.

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

Курир - 21.04.2018

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло. Надал до триумфот дојде по само еден час и 36 минути игра со резултат од 2:0 во сетови, односно 6:4 и 6:1.

Надал како воз преку Димитров

TopSport - 21.04.2018

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека европската пролет на земјена подлога е неговиот најдобар период откако со 6:4/6:1 го победи Григор Димитров за пласман во финалето на Мастерсот во Монте Карло, каде што ќе ја брка својата 11.

Надал: Го советувам Мари да се врати на терен

Независен - 21.04.2018

Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал откри дека разговарал со Енди Мари за неговото враќање на терен по повредата. Британскиот тенисер го повреди колкот на Вимблдон и оттогаш не игра, а во почетокот на годината одлучи да оди на операција.

Зверев и Нишикори последни полуфиналисти во Монте Карло

Дерби - 20.04.2018

Кеи Нишикори и Александер Зверев се последните патници во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло откако беа подобри од своите противници Марин Чилиќ, односно Ришар Гаске. Јапонскиот тенисер го доби првиот сет, а во него му беше доволен само еден ...

Нишикори го елиминираше Чилиќ

А1 On - 20.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Нишикори во четвртфиналето го победи Марин Чилиќ со резултат 2:1, по сетови 6:4, 6:7, 6:3. Јапонецот го доби првиот сет прилично лесно, додека вториот ...

Зверев е полуфиналниот противник на Нишикори во Монте Карло

Gol.mk - 20.04.2018

Младиот германски тенисер, Александар Зверев, продолжи со одличните игри на Мастерс турнирот во Монте Карло. Во денешното четвртфинале, тој го победи Ришар Гаске од Франција со пресврт (4-6, 6-2, 7-5).

Зверев се коцкаше и доби џек-пот полуфинале во Монте Карло

SportMedia - 20.04.2018

Германскиот тенисер Александер Зверев е последниот полуфиналист на престижниот турнир во Монте Карло, а со стил, со извонреден поен за крај го елиминира Ришар Гаске. Зверев се коцкаше на крајот од мечот и направи клучен брејк за победа од 4:6, 6:2, ...

Ѓоковиќ не застанува, ќе настапи и на турнирот во Барселона

МКД - 20.04.2018

Новак Ѓоковиќ ќе продолжи со настапите на турнирите, следен предизвик му е турнирот во Барселона на кој ќе настапи прв пат по 12 години. Новак Ѓоковиќ имаше мал напредок на турнирот во Монте Карло каде беше елиминиран од Доминик Тим во третото коло.

Нишикори и Надал ќе се соочат во финалето во Монте Карло

Стандард - 21.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло, откако го совлада Александер Зверев со 2:1 во сетови (3:6, 6:3, 6:4). Нишикори, кој е на 36-то место на АТП листата, по два часа и 15 минути игра го победи Зверев, ...

Надал го спушти на земја Доминик Тим кој претходно го елиминира Ѓоковиќ

Спортклуб - 20.04.2018

Првиот тенисер во светот, Рафаел Надал, убедливо го совлада својот противник Доминик Тим во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Монте Карло. Кралот на земја беше предоминантен и за нешто повеќе од 60 минути игра, рутинирано славеше со 6:0, 6:2 во ...

Ѓоковиќ по 12 години ќе настапи на турнирот во Барселона

Дерби - 20.04.2018

Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на Мастерсот во Монте Карло во осминафиналето, а потврда дека е нетрпелив што побрзо да се врати на терените е информацијата која дојде од организаторите на турнирот во Барселона.

Надал е во голема форма, со само два загубени гејма го елиминираше Тим!

МКД - 20.04.2018

Рафаел Надал имаше брилијантен меч против Доминик Тим и со само два загубени гејма се пласираше во полуфиналето на мастерс турнирот во Монте Карло. Како игра Надал, Новак Ѓоковиќ може да биде и среќен што синоќа испадна од Доминик Тим бидејќи ...

Ѓоковиќ доби вајлд карта за Барселона

А1 On - 20.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ доби вајлд карта и следната недела ќе настапи на турнирот во Барселона, соопштија организаторите. Ѓоковиќ учествува на овој турнир по 12 години пауза, откако последниот пат во 2006 година загуби уште во првото ...

Монте Карло: Вчера го исфрли Ѓоковиќ, а денес беше потопен од Надал

Спортски - 20.04.2018

Најдобриот тенисер во овој момент, Рафаел Надал беше брилијантен во денешниот меч против Доминик Тим. Тенисерот кој вчера го елиминираше Новак Ѓоковиќ во 1/8 финалето во Монте Карло денес немаше свој ден и запиша убедлив пораз од Рафаел Надал.

Нишикори преку Чилиќ се пласира во полуфиналето

Sport M - 20.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Нишикори денес во тир сета беше подобар од Марин Чилиќ, а вториот носител на овој мастерс не успеа да направи ништо повеќе, со оглед на тоа што има проблеми со ...

Надал гази сѐ пред себе во Монако: Најнова жртва е Тим!

Sport 1 - 20.04.2018

Дека е вистински мајстор на земјена подлога, Рафаел Надал покажа во дуелот против седмиот тенисер на АТП листата, Доминик Тим. Иако вчера Тим успеа да го расипе двобојот меѓу Новак Ѓоковиќ и Надал, сепак, денеска немаше шанси против „кралот на ...

Надал одигра моќно против Тием и договори полуфинале со Димитров

Gol.mk - 20.04.2018

Светскиот рекет број еден, Рафаел Надал, одигра уште еден моќен натпревар во Монте Карло и се пласира во полуфиналето на мастерс-турнирот. Нова „жртва“ на Шпанецот беше австрискиот тенисер Доминик Тием, против кого Надал успеа да слави со 2-0 во ...

Надал безмилосен против Тим за полуфинале во Монте Карло (Видео)

Дерби - 20.04.2018

Најдобриот светски тенисер, Рафаел Надал го збриша Доминик Тим на денешната пресметка во четвртфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Шпанскиот ас го реши противникот за само 68 минути притоа препуштајќи му само два гејма (6-0, 6-2).

Ѓоковиќ ќе игра во Барселона

Стандард - 20.04.2018

Поранешниот број 1 на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ (Србија) соопшти за учество во последен момент на турнирот во шпанскиот град Барселона следната недела со награден фонд 2,51 милиони евра.

Надал го „смачка“ Тим, следен на „менито“ е Димитров

TopSport - 20.04.2018

Рафаел Надал освои девет гема во низа за да го отвори мечот против Доминик Тим, човекот кој последен пат го победи на земјена подлога, за да влезе во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло со 6:0/6:2 победа.

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

Sport M - 21.04.2018

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло. Надал до триумфот дојде по само еден час и 36 минути игра со резултат од 2:0 во сетови, односно 6:4 и 6:1.

Надал како воз преку Димитров

Макфакс - 21.04.2018

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека европската пролет на земјена подлога е неговиот најдобар период откако со 6:4/6:1 го победи Григор Димитров за пласман во финалето на Мастерсот во Монте Карло, каде што ќе ја брка својата 11.

Федерер: Надал е виновен зошто не играм на земја

А1 On - 19.04.2018

Роџер Федерер веќе втора година по ред реши да ја пропушти сезоната на земја и објасни зошто го прави тоа. Швајцарецот ја започна сезоната добро, но потоа изгуби во финалето на Индијан Велс од Дел Потро, а по елиминацијата во првото коло во Мајами ...

Федерер: Надал секогаш бил подобар од мене на земја

TopSport - 19.04.2018

Роџер Федерер не сакаше да одговори на „шегата“ на Рафаел Надал дека го избегнува во дуелите на земјена подлога и наместо тоа го пофали Шпанецот за неговата апсолутна доминација на оваа подлога.

Надал: Го советувам Мареј да се врати на терен

А1 On - 21.04.2018

Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал откри дека разговарал со Енди Мареј за неговото враќање на терен по повредата. Британскиот тенисер го повреди колкот на Вимблдон и оттогаш не игра, а во почетокот на годината одлучи да оди на операција.

Нишикори во полуфинале во Монте Карло

+инфо - 20.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Нишикори во четвртфиналето го победи Марин Чилиќ со резултат 2:1, по сетови 6:4, 6:7, 6:3. Јапонецот го доби првиот сет прилично лесно, додека вториот ...

Нишикори и Надал ќе се соочат во финалето во Монте Карло

А1 On - 21.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло, откако го совлада Александер Зверев со 2:1 во сетови (3:6, 6:3, 6:4). Нишикори, кој е на 36-то место на АТП листата, по два часа и 15 минути игра го победи Зверев, ...

Ѓоковиќ доби вајлд карта за Барселона

Курир - 20.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ доби вајлд карта и следната недела ќе настапи на турнирот во Барселона, соопштија организаторите. Ѓоковиќ учествува на овој турнир по 12 години пауза, откако последниот пат во 2006 година загуби уште во првото ...

Надал го смачка Тим, следен на менито е Димитров

Макфакс - 20.04.2018

Рафаел Надал освои девет гема во низа за да го отвори мечот против Доминик Тим, човекот кој последен пат го победи на земјена подлога, за да влезе во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло со 6:0/6:2 победа.

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

+инфо - 21.04.2018

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло. Надал до триумфот дојде по само еден час и 36 минути игра со резултат од 2:0 во сетови, односно 6:4 и 6:1.

Надал го скрши Димитров

Сител - 21.04.2018

Светскиот број 1 Надал со 6:4/6:1 го победи Григор Димитров за пласман во финалето на Мастерсот во Монте Карло, каде што ќе ја брка својата 11. титула од малото кнежевство. Бугаринот се бореше храбро во првиот сет кој траеше повеќе од еден час, но ...

Федерер: Надал е виновен зошто не играм на земја

+инфо - 19.04.2018

Роџер Федерер веќе втора година по ред реши да ја пропушти сезоната на земја и објасни зошто го прави тоа. Швајцарецот ја започна сезоната добро, но потоа изгуби во финалето на Индијан Велс од Дел Потро, а по елиминацијата во првото коло во Мајами ...

Нишикори го елиминираше Чилиќ

Курир - 20.04.2018

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Нишикори во четвртфиналето го победи Марин Чилиќ со резултат 2:1, по сетови 6:4, 6:7, 6:3. Јапонецот го доби првиот сет прилично лесно, додека вториот ...

Ѓоковиќ доби вајлд карта за Барселона

+инфо - 20.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ доби вајлд карта и следната недела ќе настапи на турнирот во Барселона, соопштија организаторите. Ѓоковиќ учествува на овој турнир по 12 години пауза, откако последниот пат во 2006 година загуби уште во првото ...

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

А1 On - 21.04.2018

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Григор Димитров и се пласираше во финалето на Мастерсот во Монте Карло. Надал до триумфот дојде по само еден час и 36 минути игра со резултат од 2:0 во сетови, односно 6:4 и 6:1.

Федерер: Надал е виновен зошто не играм на земја

Sport M - 19.04.2018

Роџер Федерер веќе втора година по ред реши да ја пропушти сезоната на земја и објасни зошто го прави тоа. Швајцарецот ја започна сезоната добро, но потоа изгуби во финалето на Индијан Велс од Дел Потро, а по елиминацијата во првото коло во Мајами ...

Надал: Го советувам Мари да се врати на терен

Курир - 21.04.2018

Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал откри дека разговарал со Енди Мари за неговото враќање на терен по повредата. Британскиот тенисер го повреди колкот на Вимблдон и оттогаш не игра, а во почетокот на годината одлучи да оди на операција.

Ѓоковиќ доби вајлд карта за Барселона

Sport M - 20.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ доби вајлд карта и следната недела ќе настапи на турнирот во Барселона, соопштија организаторите. Ѓоковиќ учествува на овој турнир по 12 години пауза, откако последниот пат во 2006 година загуби уште во првото ...