TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куманово по девет порази по ред конечно победи, изненадување во Гостивар!

Sport 1 - 05.12.2021

Кошаркарите на Куманово, конечно, ставија крај на долгата низа порази, па по девет неуспеха по ред, во домашното првенство и во БИБЛ, вечерва, на домашен терен, го победија Феникс (103-98).

Со „стотка“ се вратија насмевките во КК Куманово, доминација на Зивчевиќ

Слободен Печат - 05.12.2021

Денеска играчите на Куманово ја прекинаа поразителната низа со победа над Феникс 2010 со конечен резултат 103:98 во деветтото коло од Првата македонска кошаркарска лига. Комплетната домашна прва петорка е „виновна“ за само втората победа на Куманово ...

Куманово стави крај на серијата порази – славеше против Феникс

Екипа - 05.12.2021

Куманово стави крај на серијата од седум порази во низа во Првата лига откако славеше на домашен терен со 103-98 против новајлијата Феникс. Кумановци предноста стекната на отварањето на натпреварот не ја испуштија до самиот крај, одолеаја на налетот ...

Куманово ја проби „стотката“ и по девет порази го победи Феникс 2010

Gol.mk - 05.12.2021

Кошаркарите на Куманово конечно се вратија на победничките патеки по девет неуспеси во низа, во пресметката со Феникс 2010 на домашен паркет со 103-98 (60-51). Во исклучително ефикасен натпревар кумановци беа подобри во трилерот и се радуваа во ...