TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корона, 14 починати и 307 нови случаи, 658 оздравени пациенти

Алсат-М - 22.01.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.854 тестирања, а регистрирани се 307 нови случаи на ковид 19. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 658 оздравени пациенти, а починати се 14 лица.

Во болниците во земјата се лекуваат 608 ковид-пациенти

Макфакс

Ковид-19: Во Скопје се хоспитализирани 286 пациенти, сместени се во 8 ковид-центри

360 степени

Скопските ковид-центри со 34 хоспитализации за 24 часа: Вкупно се лекуваaт 286 пациенти, има 119 слободни кревети

Слободен Печат

Повеќе од 70 милиони излекувани пациенти од COVID-19 во светот

Кајгана

Повеќе од 70 милиони излекувани пациенти од Ковид-19 во светот

MakPress

Во скопските ковид-центри примени 34 пациенти, има над сто слободни места

МКД

Телма Бизнис Вести Алсат-М Р.С.Европа еМагазин

Масовно тестирање во Кина поради зголемување на бројот на новозаразени од Ковид-19

Макфакс - 22.01.2021

Во Кина, во последните 24 часа се потврдени 103 нови случаи на коронавирус, од кои 94 се локални преноси. Поради повторното појавување на нови случаи во Кина, масовното тестирање на коронавирус е започнато во Пекинг, додека тестирањето на сите ...

По зголемувањето на бројот на новозаразени над 100, Кина почна со масовно тестирање на населението

Република

Масовно тестирање во Пекинг- во последните 24 часа се потврдени нови 103 случаи на коронавирус

Press24

Масовно тестирање во Кина поради зголемување на бројот на новозаразени со Ковид-19

Вечер

Масовно тестирање во Кина поради зголемување на бројот на новозаразени со Ковид-19

24Инфо

Масовно тестирање во Кина поради зголемување на бројот на новозаразени со Ковид-19

Точка

Масовно тестирање во Кина поради зголемување на бројот на новозаразени со Ковид-19

MTM

Нетпрес Локално