TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието го усвои петтиот пакет мерки, гласаа и позитивни пратеници

Сител - 18.04.2021

Собранието го изгласа петтиот пакет економски мерки со поддршка на пратеници од власта и од опозицијата. Иако беше обезбеден кворум со подршката која ја понудија од ВМРО-ДПМНЕ, Левица и Алијанса на Албанците, за мерките гласаа и двајца позитивни ...

Собранието го изгласа 5-тиот пакет мерки, заразените пратеници со коронавирус обезбедија кворум

ТВ21

По два месеца драми и инает конечно донесен петтиот пакет антикризни мерки

Фокус

Со скафандери изгласани антикризните мерки, поддршка даде и ВМРО-ДПМНЕ

Република

Пратениците го изгласаа пакетoт на антикризни мерки, двајца пратеници гласаа во скафандери

Скопско Ехо

Конечно изгласан петтиот пакет антикризни мерки

ММС

По два месеци конечно донесен петтиот пакет антикризни мерки

Либертас

24 Вести Глас на Америка Пари Expres Р.С.Европа Алсат-М ТВ21 Lider

Усвоен петтиот пакет економски мерки, гласаа и двајца ковид позитивни пратеници во скафандери

Канал5 - 18.04.2021

Со пратеници во скафандери и закани за кривична одговорност за загрозување на здравјето, Собранието конечно го изгласа петтиот пакет економски мерки. Случувањата во и надвор од салата ги следеше Јана Јосифоска, Тоа е што е најаважно за граѓаните и ...

Продолжи собранискиот театар, пратеници од мнозинството заразени со ковид, гласаа во скафандери

Алфа

Бизнисот бара нови мерки, протестите продолжуваат

Сител

Собранието го усвои петтиот пакет економски мерки, гласаа и двајца пратеници во скафандери позитивни на коронавирус

Сакам да кажам

Седницата за гласање на економски мерки се претвори во поле за размена на меѓусебни закани

Нова ТВ

Попладневен преглед: Изгласан петтиот сет економски мерки, позитивна пратеничка во Собранието пристигна со скафандер, граѓаните веќе ги прочитаа Апасиев и Мицкоски

Frontline

Собранието го усвои петтиот пакет економски мерки, гласаа и двајца пратеници позитивни на ковид-19

Точка

Слободен Печат Мета Курир Р.С.Европа Бизнис Вести Канал5 Бриф iPortal

Двајцата пратеници во скафандери гласаа според протокол донесен уште во јули, дополнет во ноември

360 степени - 18.04.2021

Во протоколот регулирано е и пристигнувањето на пратениците. Тој мора да чека во возило, додека не му јават дека сите пратеници влегле во салата, а ако има повеќе пратеници во изолација, нивното влегување се одвива со временска дистанца од пет ...

Пратеници во скафандери и здравствени протоколи

Телма

Пратениците позитивни на ковид-19 го следеа протоколот од Џафери и препораките од Комисијата за заразни болести

Слободен Печат

Пратениците во скафандери го прекршија протоколот за заштита од заразни болести

Телма

Скопски адвокат до Власта: Лага е дека пратениците во скафандери не го кршеле законот

Expres

Пратеници во скафандери и здравствени протоколи

Скопје24

За граѓаните едни закони за пратениците од власта други: Според кои протоколи позитивни се носат во Собрание?

Република

Собранието го усвои петтиот пакет економски мерки

Алсат-М - 18.04.2021

„Вкупно гласаа 115 пратеници, сите 115 гласаа ЗА, нема против и возржани. Констатирам дека Собранието го донесе законот за финансиска подршка за работодавачите погодени од здравствено економската криза предизвика од ковид 19 за исплата на плати за ...

СДСМ: Усвоени законите за петтиот пакет мерки, победи народот

Канал5

Илиевски: Чуму кршењето на законите кога мерките од петтиот пакет се изгласаа со 115 гласа ЗА

Република

Едногласно усвоен петтиот пакет, гласаа и позитивните пратеници

+инфо

Заврши сагата, сите пратеници ги изгласаа законите за економска помош на граѓаните и компаниите

Фактор

Пратениците едногласно го изгласаа петиот пакет мерки, гласаа и позитивни на Ковид-19

Нетпрес

СДСМ: Усвоени законите за петтиот пакет мерки, победи народот, деструкциите на опозицијата одново поразени

iPortal

PressingTV Р.С.Европа 360 степени МКД Независен Слободен Печат Опсервер Република

Со скафандери во Собранието, антикризните мерки изгласани со тензии

Телма - 18.04.2021

Антикризните мерки се изгласаа за само неколку минути, откако во Собранието влегоа и пратеници позитивни на Ковид-19, облечени во скафандери. Мирослав Богдановски дојде со сопствено возило, додека Бисера Костадинова од Битола пристигна со возило на ...

Со пратеници во скафандери и закани за кривична одговорност за загрозување на здравјето, Собранието го изгласа петтиот пакет економски мерки

360 степени

Собранието ги донесе антикризните мерки - гласаа и пратеници позитивни на ковид-19

МКД

Собранието ги изгласа антикризните закони, гласаа и двајца пратеници во скафандери

Lider

Со гласовите на двајца пратеници позитивни на Ковид-19 изгласани антикризните мерки

Centar

Собранието ги донесе антикризните мерки, гласаа и пратеници во скафандери

Р.С.Европа

Изгласани скафандер-законите од 36 седница

Денешен

ТВ21 Точка Нетпрес MTM Н.Македонија Тера Канал5 Мак. Весник

Комисијата за заразни болести објави протокол за присуство во Собрание на пратеници болни од Ковид – 19

Нова ТВ - 18.04.2021

Комисијата за заразни болести го објави протоколот според кој под одредени услови и преземени превентивни мерки пратениците кои се суспектни на ковид 19 и на кои одредена им е домашна самоизолација, а немаат симптоми на вирусот, ќе може да ...

СДСМ: Вкупно 29 мерки во вредност од 160 милиони евра, граѓаните повторно победија, опозицијата изгуби

Frontline - 18.04.2021

Една милијарда и 920 милиони денари поддршка за плати за месеците февруари и март 2021 година од утре ќе почнат да стигаат кај граѓаните, велат од СДСМ . Усвоен е Петтиот пакет економски мерки, кој е наменет за граѓаните и за компаниите, за стабилна ...

СДСМ: СДСМ и коалицијата направија сè граѓаните да ја добијат помошта која им следува

Република

СДСМ и коалицијата направија сè граѓаните да ја добијат помошта која им следува

Нетпрес

СДСМ: Од утре исплата на помошта од 1,9 милијарди денари

Фактор - 18.04.2021

СДСМ веднаш по завршувањето на 36 собраниска седница на која беа изгласани во форма на закони мерките за исплата на помошта за месеците февруари и март објави дека исплатата ќе започне уште од утре.

Статус на денот: А, за Велигден во скафандер, може?

Expres - 18.04.2021

Различни реакции предизвика прво најавата, а потоа и доаѓањето на пратеничка од владејачкото мнозинство која, од изолација поради коонавирусот, се појави облечена во „скафандер“, со намера да помогне во обезбедување кворум на денешните собраниски ...

ВИДЕО: „Мора да излеземе во пресрет на граѓаните“ – пратеничката во скафандер и позитивна на Ковид-19 пристигна во Собранието

ТВ21

ФОТО: Пратеничка позитивна на коронавирус со скафандер доаѓа во Собрание, бидејќи Власта нема кворум

4NEWS

Јавното здравје под напон, Собранието чека пратеници во скафандери

Expres

ССМ: Неопходно е денес да се изгласа петтиот пакет на мерки

Бизнис Вести - 18.04.2021

Сојузот на синдикати на Македонија вчера ги повика пратениците од сите политички партии на разумност со апел денес да го изгласаат петтиот пакет антикризни мерки со кој меѓу другото е предвидена финансиска поддршка за плати за февруари и март.

ССМ со апел, пратениците веднаш да го изгласаат петтиот антикризен пакет

Вечер Прес

ССМ бара пратениците утре да покажат разумност

Р.С.Европа

ССМ ги повика пратениците утре да ги изгласаат економските закони

МКД

ССМ со апел до пратениците утре да го изгласаат петтиот антикризен пакет

Канал5

ССМ со апел до пратениците утре да го изгласаат петтиот антикризен пакет

ТВ21

ССМ апелира до пратениците утре да го изгласаат петтиот антикризен пакет

Lider

Frontline Слободен Печат MakPress +инфо 24Инфо Сител Денешен Нова ТВ