TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ликот на Рита Ора на косовските поштенски марки

Канал5 - 26.11.2022

Марка со нејзиниот лик беше пуштена во поштенски промет денеска, поточно на нејзиниот роденден. Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, стана дел од колекцијата поштенски марки на Поштата на Косово.

Музички времеплов: Еволуцијата на Рита Ора - светската пејачка од Косово на која секоја нова песна е хит

Хаштаг - 26.11.2022

Рита Ора не секогаш во медиумите е актуелна по скандалите и озборувањата. Не смееме да ги прескокнеме успесите кога е нејзината музичка кариера во прашње. Ја јавната сцена се појави во 2008 година, а до денес, скоро секоја нејзина песна е хит и ...

Рита Ора доби поштенска марка со нејзин лик во Косово

Репортер - 26.11.2022

Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, стана дел од марките на Филателијата на Поштата на Косово. Марка со нејзиниот лик ќе биде пуштен денеска во поштенски промет, односно на нејзиниот роденден.

ФОТО | Рита Ора доби поштенска марка во Косово

Слободен Печат - 25.11.2022

Рита Ора , светски познатата пејачка со косовско потекло, стана дел од колекцијата поштенски марки на Филателијата на Поштата на Косово. Марката со нејзиниот лик ќе биде пуштена во оптек в сабота на 26 ноември.

Рита Ора на поштенска марка во Косово

А1 On - 25.11.2022

Косовската поп-пејачка со светска слава, Рита Ора ќе биде на поштенска марка што ќе ја објавата Поштите на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Марката со ликот на Рита Ора, која живее и твори во Велика Британија, косовската пошта ќе ја пушти ...

РИТА ОРА НА ПОШТЕНСКА МАРКА ВО КОСОВО Пејачката ја промовира својата родна земја (ФОТО)

+инфо - 25.11.2022

Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, стана дел од марките на Филателијата на Поштата на Косово. Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, стана дел од марките на Филателијата на Поштата на Косово.

Уникатна чест за роденденски подарок:Рита Ора ќе се појави на косовските поштенски марки

Вечер Прес - 25.11.2022

Пејачката Рита Ора, родена во Приштина, стана дел од ризницата поштенски марки на филателијата на косовската пошта, пренесува Анадолија. Марката со нејзиниот лик ќе биде пуштена во поштенкси оптек во сабота, 26 ноември, поточно на нејзиниот роденден.

За роденден: Рита Ора доби поштенска марка во Косово

ТВ21 - 25.11.2022

Косовската поп-пејачка со светска слава, Рита Ора ќе биде на поштенска марка што ќе ја објавата Поштите на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Марката со ликот на Рита Ора, која живее и твори во Велика Британија, косовската пошта ќе ја пушти ...

За роденден: Рита Ора доби поштенска марка во Косово

Zoom - 25.11.2022

Косовската поп-пејачка со светска слава, Рита Ора ќе биде на поштенска марка што ќе ја објавата Поштите на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Марката со ликот на Рита Ора, која живее и твори во Велика Британија, косовската пошта ќе ја пушти ...

Поштенска марка со ликот на Рита Ора – косовската пошта ѝ го честита роденденот на славната пејачка ФОТО

Еспресо - 25.11.2022

Косовската поп-пејачка со светска слава, Рита Ора ќе биде на поштенска марка што ќе ја објават Поштите на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Марката со ликот на Рита Ора, која живее и твори во Велика Британија, косовската пошта ќе ја пушти ...

Рита Ора доби поштенска марка

MakPress - 26.11.2022

Косовската поп-пејачка со светска слава, Рита Ора ќе биде на поштенска марка што ќе ја објавата Поштите на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Марката со ликот на Рита Ора, која живее и твори во Велика Британија, косовската пошта ќе ја пушти ...

Рита Ора доби поштенска марка во Косово на нејзиниот роденден (ФОТО)

Локално - 26.11.2022

Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, стана дел од марките на Поштата на Косово. Поштенската марка со нејзиниот лик ќе биде пуштена во промет од денеска 26-ти ноември, поточно на нејзиниот роденден.

ФОТО: Рита Ора доби поштенска марка во Косово

Курир - 26.11.2022

Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, ќе биде дел од марките на Филателијата на Поштата на Косово. Поштенска марка со нејзиниот лик е пуштена во промет денеска, на 26 ноември, поточно нејзиниот роденден.

ФОТОI Рита Ора доби поштенска марка во Косово

Нетпрес - 26.11.2022

Пејачката Рита Ора, која е родена во Приштина, ќе биде дел од марките на Филателијата на Поштата на Косово. Поштенска марка со нејзиниот лик е пуштена во промет денеска, на 26 ноември, поточно нејзиниот роденден.