Gol.mk - 28.09.2020

ПСЖ врза трета победа во француското првенство и одново се искачи во горниот дел на табелата. Головите ги постигна Мауро Икарди во 9. и 63. минута, за рутински три бода на „принцевите“ против Ремс.

Два гола на Икарди за гостинска победа на ПСЖ

Нетпрес - 28.09.2020

Во последниот натпревар од петтото коло на француското фудбалско првенство, актуелниот првак Пари Сен Жермен на гостувањето кај Ремс победи со 2:0, а двоен стрелец беше Аргентинецот Мауро Икарди. ПСЖ рутински стаса до третата победа оваа сезона.

Gol.mk - 27.09.2020

По очајните две воведни кола во кои забележаа два порази ( Ленс , 1-0 и Олимпик Марсеј 0-1), фудбалерите на ПСЖ ја пишаа третата победа во низа и се искачија на седната позиција на табелата во француската Лига 1, по пет одиграни кола.

Дриблинг - 27.09.2020

ПСЖ славеше на гостувањето кај Ремс во 5 коло од новата сезона во Лига 1 и со ова ја зацврсти формата по двата порази во низа. Мауро Икарди ги постигна двата гола во победата од 2:0. Аргентинецот беше прецизен во 9 и во 63 минута.

Слабиот старт на сезоната е минато: Икарди донесе нова победа за ПСЖ

Sport 1 - 27.09.2020

ПСЖ врза две победи по ред во Лига 1, откако сезоната ја почна со два порази. Францускиот шампион полека ги консолидира редовите по повредите, случаите на Ковид-19 и суспензиите. „Светците“ вечерва славеа со 2-0 на гостувањето кај Ремс.

Тандемот Мбапе – Икарди за лесна победа на ПСЖ… (ВИДЕО)

Екипа - 27.09.2020

Две асистенции на Килијан Мбапе и два погодоци на Мауро Икарди за триумф од 0-2 на ПСЖ на гостувањето против Реимс во 5. коло од Лига 1. Уште во 9. минута, Мбапе првпат асистираше за Икарди кој погоди за 0-1, а потоа истата двојка реализираше нов ...