TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што тоа се случува во Иран и зошто најдобриот играч кренал бунт пред Светско?

Оff.net - 28.09.2022

Од 16-ти септември во Иран се одржуваат протести. Повод за општествена бура станала веста за смрт на младата 22-годишна Махша Амини, приведена во полиција поради „неправилно носење хиџаб“ во Техеран.

12-та ноќ на протести во Иран поради смртта на жената уапсена за неносење на хиџабот

Р.С.Европа

Судирите се интензивираат ширум Иран меѓу полицијата и демонстрантите

Глас на Америка

(ВИДЕО) Продолжува хаосот во Иран: Демонстрантите и полицијата се судрија, жените палат шамии

А1 On

Младите Иранки се кренаа против старците „заглавени во времето“ - на повидок револуција

Кајгана

Како изгледале жените во Иран пред 50 години?

Точка

Што треба да знаете за масовните протести во Иран?

Кумановски м.

Р.С.Европа Окно MakPress Макфакс Фактор Centar Press24 Точка

ОН повикаа Иран да не употребува „премногу сила“ врз демонстрантите

А1 On - 28.09.2022

Обединетите Нации денеска повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите, кои се борат за женските права во земјата. – Сите сме загрижени поради извештаите за пораст на бројот смртни случаи поврзани со протестите, ...

Гутереш: Иран да се воздржи од сила и да спроведе истрага

Кумановски м.

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите

MakPress

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите

Опсервер

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите

Сител

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила” врз демонстрантите

24Инфо

ОН повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите

Канал5

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

А1 On - 27.09.2022

Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите задолжителни шамии и ги нарече „проститутки“, заострувајќи го ставот на владата за време на драматичните демонстрации по смртта на 22-годишната жена која беше приведена од ...

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Zoom

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Република

Пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите во Иран

ММС

„Проститутки“ ги нарече иранскиот пратеник демонстрантките кои ги симнаа шамиите

Фокус

Ирански пратеник ги нарече „проститутки” демонстрантките кои ги симнаа шамиите

24Инфо

Ирански пратеник ги нарече „проститутки“ демонстрантките кои ги симнаа шамиите

ТВ21

4NEWS Либертас Нетпрес Вечер Прес MakPress Опсервер Кајгана