TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

Сител - 15.09.2019

Oсновачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега”

Вечер - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот”, пишува весникот „Гардијан”.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега”

24Инфо - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот”, пишува весникот „Гардијан”.

Сноуден , кој се крие во Русија , се надева Макрон да му даде азил во Франција

Канал5 - 15.09.2019

Американскиот свиркач Едвард Сноуден се надева дека Франција ќе му даде азил , вели во интервју за француското радио Интер што ќе биде објавено утре. Сноуден вели дека би сакал францускиот претседател Емануел Макрон да му овозможи живот во неговата ...

Сноуден се надева дека Франција ќе му даде азил (ВИДЕО)

МКД - 15.09.2019

Американскиот свиркач Едвард Сноуден се надева дека Франција ќе му даде азил, рече тој во интервјуто за француското Интер Радио, кое ќе биде објавено во понеделник, додека кратки извадоци се објавени во саботата.

Сноуден очекува Макрон да му овозможи да живее во Франција

Фокус - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануал Макрон ќе направи ...

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Н.Македонија - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден, во интервју за ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

+инфо - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Макфакс - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден во интервју за ...

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Точка - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден, во интервју за ...

Сноуден 6 години чека Франција да му даде азил

Expres - 15.09.2019

Едвард Сноуден, човекот одговорен за откривање на голем број на глобални програми за „набљудување“ водени од американски агенции, неодамна откри дека би сакал да добие прибежиште во Франција.

Сноуден се надева дека Макрон ќе го одобри неговото барање за азил

MTM - 15.09.2019

Едвард Сноуден, неодамна откри дека би сакал да побара азил во Франција. Тој изјавил дека поднел барање за азил во Франција во 2013 година, за време на претседателството на Франсоа Оланд, но за медиумите додал дека се надева оти претседателот ...

Едвард Сноуден агитира за азил во Германија

Deutsche Welle - 14.09.2019

Едвард Сноуден во повеќе интервјуа предупредува од опасноста од подем на авторитаризмот. Истовремено, тој агитира за азил во Германија и за својата нова книга. Пред шест години Едвард Сноуден го разоткри надгледувањето на интернет од страна на ...

Ако се случи да паднам од прозорец, да знаете дека некој ме бутнал

Оff.net - 14.09.2019

„Permanent Record“ е насловот на автобиографијата на најпознатиот свиркач на светот, Едвард Сноуден чие излегување е најавено за 17-ти септември. За својата земја тој е државен непријател кој живее во егзил во Москва.

Сноуден проговори за неговиот живот во Русија

Н.Македонија - 14.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден, кој избега во Русија, вели дека благодарение на неговите откритија, тој сега живее во подобар, послободен и побезбеден свет. Во ексклузивното двочасовно интервју во Москва по повод ...

(Видео) Сноуден проговори за неговиот живот во Русија: Тајно се оженив и не стравувам дека можат да ме убијат на улица

Макфакс - 14.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден, кој избега во Русија, вели дека благодарение на неговите откритија, тој сега живее во подобар, послободен и побезбеден свет. Во ексклузивното двочасовно интервју во Москва по повод ...

(ВИДЕО) Сноуден: Најмоќната Влада во светот само сакаше да ме снема

А1 On - 14.09.2019

Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден, кој избега во Русија, рече дека благодарение на неговите откритија, тој сега живее во подобар, послободен и побезбеден свет. Во ексклузивното двочасовно интервју во Москва по повод годишнината од ...

Сноуден: Најмоќната влада во светот само сакаше да си заминам

Вечер - 14.09.2019

Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее „во подбар, послободен и побезбеден свет”.

Сноуден: Владата на САД сакаше да ме снема

PressingTV - 14.09.2019

Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее во подбар, послободен и побезбеден свет.

САМО САКАА ДА ИСЧЕЗНАМ: Шест години по неговите откритија, Сноуден говори за тоа како се живее денес

Слободен Печат - 14.09.2019

Тој за „Гардијан“ зборуваше за својот нов живот и плановите за иднината. Поранешниот американски разузнавач и свиркач, Едвард Сноуден, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее ...

Сноуден проговори за неговиот живот во Русија: Тајно се оженив и не стравувам повеќе

Скопје1 - 14.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден, кој избега во Русија, вели дека благодарение на неговите откритија, тој сега живее во подобар, послободен и побезбеден свет. Во ексклузивното двочасовно интервју во Москва по повод ...

Сноуден: Најмоќната влада во светот само сакаше да си заминам

4NEWS - 14.09.2019

Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее „во подбар, послободен и побезбеден свет“.

Сноуден: Не избрав да живеам во Русија

Локално - 14.09.2019

Поранешниот официјален претставник на американската агенција за национална безбедност Едвард Сноуден изјави дека ќе се соочи со судење во САД ако им се даде можност да им ги објасни на судиите неговите мотиви за протекување таен материјал на ...

Сноуден: Најмоќната влада во светот само сакаше да си заминам

Фактор - 14.09.2019

Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее „во подбар, послободен и побезбеден свет“.

Асанж во притвор сѐ додека не се разгледа барањето за екстрадиција во САД

Н.Македонија - 13.09.2019

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ќе остане во притвор сѐ додека не се разгледа барањето за негова екстрадиција во САД. Ваква одлука донесе судот во Лондон. Асанж, кој присуствува на судско рочиште преку видео врска, во моментов издржува казна ...

Асанж во притвор сè додека не се разгледа барањето за екстрадиција во САД

Точка - 13.09.2019

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж ќе остане во притвор сè додека не се разгледа барањето за негова екстрадиција во САД. Ваква одлука донесе судот во Лондон. Асанж, кој присуствува на судско рочиште преку видеоврска, во моментот издржува казна ...

Асанж во притвор се додека не се разгледа барањето за екстрадиција во САД

24Инфо - 13.09.2019

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе остане во притвор се додека не се разгледа барањето за негова екстрадиција во САД. Ваква одлука донесе судот во Лондон. Асанж, кој присуствува на судско рочиште преку видео врска, во моментов издржува казна од ...

Асанж во притвор до разгледување на барањето за екстрадиција во САД

MakPress - 13.09.2019

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе остане во притвор се додека се разгледува барањето за негова екстрадиција во САД, одлучи судот во Лондон. Моментно Асанж, кој присуствува на судско рочиште преку видео врска, издржува казна од 50 недели за ...

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

Либертас - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

MakPress - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

Република - 15.09.2019

Oсновачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор како претпазливост од ново бегство

Независен - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

4NEWS - 15.09.2019

Oсновачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

ГАРДИЈАН: Асанж ќе остане во затвор зашто имал „историја на бегање од законот“

Денешен - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

Локално - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор „за да не избега повторно“

1tv - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

Опсервер - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Сноуден сака да добие азил во Франција

MakPress - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Иако требаше да биде пуштен на 22. септември, Асанж останува во затвор

+инфо - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Асанж останува во затвор за „повторно да не избега“

А1 On - 15.09.2019

Основачот на Викиликс, Џилијан Асанж, ќе остане во затвор и откако ќе му заврши казната од 50 недели за кршење на условната слобода, а причината за тоа е „неговата историја на бегање од законот“, пишува весникот „Гардијан“.

Сноуден сака да добие азил во Франција

Либертас - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Press24 - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден, во интервју за ...

Сноуден: Очекувам гест од Макрон и азил во Франција

Денешен - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

Независен - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

1tv - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден: Сите се следат, интернетот станува опасност за демократијата

Нетпрес - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден, во интервју за ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

А1 On - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Курир - 15.09.2019

Погрешно би било подемот на политичарите како Доналд Трамп, Борис Џонсон или десничарската Алтернатива за Германија, да го гледаме само како привремено отстапување од политичката норма, вели светски познатиот укажувач, Едвард Сноуден, во интервју за ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

Локално - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден сака да добие азил во Франција

24 Вести - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...