TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Будуќност го суспендираше македонскиот репрезентативец

Вечер Прес - 03.12.2021

Американецот Џејкоб Вајли е суспендиран од црногорскиот клуб Будуќност, а како што велат од тимот, причина за отсуството била семеен проблем. Агентот на играчот го извести клубот дека причината за заминувањето на Вајли е решавање на личен проблем.

Будуќност го суспендираше македонскиот репрезентативец Вајли

Слободен Печат - 03.12.2021

Американецот со македонски пасош, Џејкоб Вајли во изминатиот период настапуваше за нашата најдобра репрезентација на стартот од квалификациите за пласман на Светскиот куп 2023. Потсетување дека избраниците на селекторот Драган Бајиќ претрпеа два ...

По настапите за Македонија не се појавил на тренинг на својот: Будуќност го суспендираше Џејкоб Вајли

Дриблинг - 03.12.2021

Будуќност го суспендираше македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли, откако не се појавил на закажаниот тренинг по репрезетнативната пауза. Тој настапи за нашата селекција на мечевите со Шпанија и Украина, а потоа требало да се врати во Подгорица и ...

Будуќност го суспендираше Вајли!

SportMedia - 03.12.2021

Како што информираат од раководството на Будуќност, Џејкоб Вајли е под суспензија. Имено македонскиот кошаркарски репрезентативец не се појавил на неколкуте последни тренинзи и тие морале да го суспендираат.

Вајли не се вратил во Подгорица по настапот со Македонија, Будуќност го суспендираше

Дерби - 03.12.2021

Американецот со македонски пасош, Џејкоб Вајли е суспендиран од својот клуб Будуќност, а причината за тоа е непојавувањето во Подгорица по настапот за Македонија во квалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Подгорица го суспендираше Џејкоб Вајли

Спортски - 03.12.2021

Tимот на Подгорица го суспендираше македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли откако не се појавил на последните тренинг. Менаџерот на Вајли го информирал клубот дека причината за отсуството е семеен проблем.

Будуќност го суспендираше Вајли, не се вратил во Подгорица по настапот за Македонија

Екипа - 03.12.2021

Македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли е суспендиран од својот клуб Будуќност откако не се појавил на закажаниот тренинг по репрезентативната пауза. Американскиот центар настапи за Македонија на дуелите со Шпанија и со Украина, но потоа воопшто ...

Вајли вторпат во една години по настапот за Македонија останува без клуб!

Sport 1 - 03.12.2021

Американецот Џејкоб Вајли неколку дена по настапот за Македонија во квалификациите за СП 2023 е суспендиран од неговиот клуб Будуќност, откако не се појавил на последниот тренинг на тимот од Подгорица.

Будуќност го суспендира „непослушниот“ Џејкоб Вајли!

Gol.mk - 03.12.2021

Екипата на Будуќност го суспендира Џејкоб Вајли, кој не се појавил на последниот тренинг во Подгорица. Американскиот кошаркар и член на репрезентацијата на Македонија преку својот агент го информирал клубот дека причината за неговото отсуство е ...

Вајли не се појави во Будуќност, па доби суспензија

Спортманија - 03.12.2021

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Џејкоб Вајли доби суспензија од својот клуб, Будуќност. Вајли кој настапуваше во квалификациите за сп за нашата селекција, не се приклучил кон тимот, а според неговиот агент тоа го сторил поради ...