TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Microsoft планира да претстави помали Surface таблет компјутери со пониска цена?

Smartportal - 17.05.2018

Иако Surface линијата на производи од Microsoft е една од најпознатите и најуспешните, сепак нејзиниот почеток не беше баш успешен. Surface линијата стана успешна по претставување на Pro верзиите, а може слободно да се каже дека направија вистинско ...

Microsoft подготвува поевтини Surface таблети за да се натпреварува со iPad

USB - 17.05.2018

Новите уреди ќе пристигнат со 10-инчни екрани, USB-C и Windows 10 Pro Microsoft моментно работи на нова генерација на Surface таблет уредите, за да може да се пробие на пазарот кој е преплавен од ниско буџетните таблети на Apple.

Microsoft го претстави Surface Hub 2 – нова генерација од 50 инчниот екран наменет за компаниите

Smartportal - 16.05.2018

Surface Hub од Microsoft е можеби еден од најиновативните производи под Surface брендот, меѓутоа и најмалку познати кај корисниците и со бројка на продажби која се брои само во илјадници. Се работи за 50,5 инчен екран со вграден Windows 10 којшто во ...

Lenovo подготвува два ThinkPad лаптопа со Ryzen Pro процесори

USB - 16.05.2018

На пазарот наскоро ќе се појават два нови преносни компјутери од Lenovo, кои и припаѓаат на ThinkPad серијата. Се работи за моделите A285 и A485, кои од остатокот на серијата се разликуваат според AMD Ryzen Pro процесорите, наместо оние на Intel.