TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Лабораториите за ковид-19 се оптоварени, бараме решенија

МКД - 23.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва информира дека силниот есенски бран на ковид-19 ги оптовари лабораториите за тестирање, но уверува дека се работи на изнаоѓање решение за нови термини.

Лабораториите и Викендов ќе работат во три смени, од следната недела ќе Има плус термини за тестирања на ковид-19, вели ...

Сакам да кажам - 23.10.2020

На почетокот на следната недела ќе се отворат нови термини за тестирања на ковид-19, со оглед на тоа дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, најави министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче: Лабораториите се преоптоварени, ама се бара решение за нови термини за тестирање

360 степени - 23.10.2020

Министерот за здравство вели дека тестирањето за ковид-19 се одвива во три смени, поради силниот есенски бран Лабораториите се оптоварени, иако се работи во три смени, така што сега се бараат решенија за отворање нови термини, објави вечерва на ...

Филипче: Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите, работиме на решение за повеќе термини

+инфо - 23.10.2020

Министерот за здравство верува дека брзо ќе изнајдат решение за надминување на ...

Филипче: Лабораториите за тестирање се оптеретени, се бара решение за нови термини

Република - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил. потенцира Филипче.

Филипче вечерва: Се тестира во три смени, од понеделник ќе бараме и нови термини

Фактор - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптовари лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, изјави вечерва министерот Венко Филипче. Фактор веќе ексклузивно објави дека нема термини за тестирање и дека ќе се бара решение да се ...

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

Centar - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче: За викендите ќе има повеќе термини за тестирање

Локално - 23.10.2020

Речиси во цела Македонија граѓаните чекаат термини за тестирање на коронавирус. Во некои градови граѓаните кои имаат симптоми не можат да се тестираат со денови, а долго чекаат и за резултат.

Термини за тестови за Ковид-19 ни за лек, се уште се чекаат брзите тестови

Канал5 - 23.10.2020

Брзите тестови што треба да ја олеснат ситуацијата со недостаток на термини во државните пунктови, ама и со издавањето на резултати, се уште не се пристигнати, велат за Канал 5 од Министерството за здравство.

Проблем со бројот на тестови низ целата држава

Сител - 23.10.2020

Расте потребата за тестирање на корона вирус во Струмица. Ова доаѓа како резултат на големиот број позитивни случаи што се регистрираат секојдневно. Од центарот за јавно здравје информираат дека на нивно барање бројот на термините пред неколку ...

Нема термини за тестирање, министерот уверува дека викендов ќе се тестира со полн капацитет и без паузи

Фактор - 23.10.2020

Се чека за термини за тестирање за присуство на корона вирусот - речиси насекаде во државата. Во некои градови граѓани кои имаат симптоми не можат да се тестираат и по неколку денови, а потоа долго ги чекаат и резултатите.

НЕМА ТЕРМИНИ ЗА ТЕСТИРАЊЕ - Филипче најави повеќе термини во неработни денови

Вечер - 23.10.2020

Речиси во цела Македонија граѓаните чекаат термини за тестирање на коронавирус. Во некои градови граѓаните кои имаат симптоми не можат да се тестираат со денови, а долго чекаат и за резултат.

Термини за тестирање нема – пациенти завршуваат и фатално додека чекаат Ковид тест

Алфа - 23.10.2020

Корона хаос во Македонија. Бројот на заразени и починати рапидно расте, вирусот неконтролирано се шири, а граѓаните мака мачат да стигнат до термин за тестирање по контакт со позитивно лице.

Филипче потврди: Лабораториите за тестирање оптеретени, се бара решение за нови термини

Курир - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, стои во Фејсбук статусот на министерот за здравство, Венко Филипче. -Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се ...

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање

Канал5 - 23.10.2020

Се работи на изнаоѓање решение за нови термини. Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Лабораториите за тестирање работат во три смени

Макфакс - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче: Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет, се разговара и за отворање нови термини

Frontline - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. Министерот за здравство, Венко Филипче на својот профил на Фејсбук објави дека во текот на викендот сите лаборатории ќе работат со полн ...

Филипче: Се работи на изнаоѓање решение за нови термини, колегите работат во три смени

Слободен Печат - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. -Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

24Инфо - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Лабораториите за тестирање работат во три смени

Вечер - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

ТВ21 - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите, се работи на решение за термини за тестирање

еМагазин - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

Филипче: Есенскиот бран ги оптовари лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

Вечер Прес - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

Либертас - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Силниот есенски бран ги оптовари лабораториите

Нетпрес - 23.10.2020

„Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини“, стои во Фејсбук статусот на министерот за здравство, Венко Филипче. -Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се ...

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

ММС - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини – информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

Сител - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Лабораториите работат во три смени – работиме на решение за повеќе термини

4NEWS - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Викендов лабораториите за тестирање ќе работат со полн капацитет, вели Филипче

Независен - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

iPortal - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Филипче: Лабораториите работат во три смени, се бара решение за повеќе термини

А1 On - 23.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека лабораториите во земјава се оптоварени од налетот на есенскиот бран на епидемијата на Ковид-19, но дека работат со полн капацитет додека здравствените власти бараат решение за отворање на повеќе ...

Филипче: Лабораториите за тестирање работат во три смени

Опсервер - 23.10.2020

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне ...

Филипче најави дека лабораториите викендов ќе работат со полн капацитет да се обработат тестовите за Ковид-19

Телма - 23.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини. „Викендов сите лаборатории ќе работат со полн капацитет за да се постигне со ...

Филипче: Лабораториите работат во 3 смени, од следната недела ќе има плус термини за тестирања

Скопје24 - 23.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека веќе од почетокот на следната недела ќе се отворат повеќе термини за тестирања со оглед на тоа што есенскиот бран направи оптеретување на лабораториите.

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

24 Вести - 23.10.2020

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Ковид бројките во пораст, ситуацијата загрижувачка

Канал5 - 22.10.2020

Состојбата со ковид и натаму е сериозна. Критично станува и со болничките капацитети.. Во Скопје нема слободен термин за тестирање, ама има за пет дена, а иако си во изолација, ќе треба да одиш до Тетово.