TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жестоки руски напади врз Украина по ограничувањето на цената на нафтата

Centar - 05.12.2022

Русија, на која Западот и воведе ограничување на цената на нафтата од 60 долари за барел на предлог на групата Г7, во новиот бран ракетни напади уништија куќи на југ и предизвикаа прекин на електричната енергија на северот на земјата, соопштија ...

Од денеска ембарго за увоз на руска нафта – стапува на сила најострата ЕУ санкција против Русија

Телма

Цените на нафтата скокнаа над 88 долари, по ембаргото на ЕУ

Нетпрес

Европската унија конечно се обидува да ѝ зададе навистина болен удар на Русија

Фактор

Цените на нафтата пораснаа над 88 долари, ЕУ воведе ембарго

Точка

ВОЈНА, САНКЦИИ, ЗАГУБИ - Америка профитира, Европа пред колапс

Фактор

Стапуваат во сила ограничувања на цената на руската нафта и европското ембарго

Слободен Печат

24Инфо Опсервер Либертас Centar Курир Независен Нетпрес Фокус

Метеж на танкери крај брегот на Турција поради ценовниот лимит на руската нафта

Нетпрес - 05.12.2022

Во близина на турскиот брег, по стапувањето на сила на ограничувањето на цената на руската нафта што од понеделникот го воведоа Европската унија, седумте индустриски најразвиени земји од групата Г7 и Австралика, се создаде поморски метеж од танкери, ...

Во сила ограничувањето на цената на руската нафта

Р.С.Европа

Стартуваше ограничувањето на Г7 за руската нафта, Русија ќе продава само по пазарна цена

Пари

Цените на нафтата стабилни откако Г7 ја ограничи цената на руската нафта поради војната во Украина

Сакам да кажам

Од денеска ограничување на цената на руската нафта, но и забрана за увоз во ЕУ

360 степени

Земјите од ОПЕК остануваат на своите најави, Вашингтон обвинува за поддршка на Русија

Фактор

ЕУ и земјите од Г7 ја ограничија цената на руската нафта: од 5 декември ќе чини 60 долари за барел

Centar

Кајгана Алсат-М Zoom Сител Макфакс MTM Press24 ТВ21

Танкери направија метеж на турскиот брег по ограничувањето на цената на руската нафта

Локално - 05.12.2022

Нафтените танкери создадоа сообраќаен метеж во близина на брегот на Турција, еден ден откако Западот воведе ограничување на цената на руската нафта, додека Анкара инсистира да обезбеди нов доказ за осигурување за сите бродови, пишува „Фајненшл ...

Танкери полни со руска нафта направија застој во близина на турскиот брег

Фокус

На Босфорот блокирани руски танкери со нафта

Вечер Прес

Цените на нафтата растат по најавата за воведување ценовен плафон

Р.С.Европа - 05.12.2022

Цените на нафтата денеска пораснаа откако земјите извознички на нафта се согласија да не го зголемуваат производството, а групата од седумте најбогати земји во светот (Г7) и нејзините сојузници објавија дека од денеска ќе воведат ограничување на ...

Дали нафтеното ембарго и ограничената цена на нафтата навистина ќе ѝ наштетат на Русија?

Deutsche Welle

Јапонија ја иззема од ценовниот лимит руската нафта од Сахалин 2

Нетпрес

Песков: Русија не прифаќа воведување плафон за цената на руската нафта

Еспресо

Кина и Русија не се откажуваат од соработката: Енергетиката останува приоритет на двете сили

Локално

Од денеска ограничена цената на руската нафта, во Украина и понатаму се гине

Мета

Што ја чека Русија, а што Европската унија на нафтениот пазар по 5 декември?

Вечер Прес

Centar 4NEWS Centar Фактор Денар Слободен Печат Канал5

Нема руска нафта веќе за Србија, возачите во паника

А1 On - 05.12.2022

На Србија од денеска и се забранува увоз на руска нафта преку хрватскиот гасовод Јанаф. Оваа ненадејна последица е стапувањето во сила на новиот пакет санкции на Европската унија против Русија, со оглед на тоа што Србија, за разлика од некои ...

БРНАБИЌ: Ембаргото на руската нафта ќе влијае на економијата, ама Србија е енергетски стабилна земја

Фактор

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

А1 On - 05.12.2022

Ограничувањето на цената на руската нафта кое го одредија западните земји нема да има влијание на офанзивата на Москва во Украина, соопшти денеска Кремљ и предупреди на „дестабилизација“ на светскиот енергетски пазар.

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Бизнис Вести

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Gostivarpress.mk

Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

24Инфо

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

MakPress

Ограничувањето на руската нафта нема да влијае на офанзивата во Украина, порача Кремљ

Н.Македонија

Kремљ: Ограничувањето на цената на руската нафта нема да влијае на офанзивата на Москва во Украина

Вечер Прес

+инфо Во Центар 365 Пулс24