TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арачиновец со „голф“ удрил полицаец кој сакал да го легитимира за сторен прекршок

Макфакс - 19.03.2019

На скопскиот булевар „Крсте Мисирков“, во попладневните часови на 18 март полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген голф“ со скопска регистрација, управуван од 28-годишен арачиновец.

Арачиновец сакал да прегази полицаец кој сакал да му пише казна

+инфо - 19.03.2019

Арачиновец на возраст од 28-години со возило удрил полицаец кој сакал да го легитимира зашто направил сообраќаен прекршок. Инцидентот се случил вчера попладне на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје.

Арачиновец со автомобил удрил полицаец

24Инфо - 19.03.2019

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков. Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген ...

Арачиновец со „голф“ удрил полицаец кој сакал да го легитимира за сторен прекршок

Точка - 19.03.2019

На скопскиот булевар „Крсте Мисирков“, во попладневните часови на 18 март полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген голф“ со скопска регистрација, управуван од 28-годишен арачиновец.

Го стартувал возилото и удрил во полицаецот откако одбил да се легитимира

Фокус - 19.03.2019

28-годишник од Арачиново со иницијали Ш.М. бил приведен во полициска станица откако се обидел да прегази полицаец, незадоволен што полициски службеници сакале да го легитимираат. „На 18.03.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје на булевар „Крсте ...

Арачиновец со „голф“ удрил полицаец одбивајќи да му се легитимира

Курир - 19.03.2019

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков. Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген ...

Арачиновец со „Голф“ удрил полицаец кој сакал да го легитимира

еМагазин - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 16.00 часот во СВРСкопје на булевар „Крсте Мисирков“ полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.М.(28) од с. Арачиново, скопско, информира МВР.

Арачиновец со „голф“ удрил полицаец, не сакал да му се легитимира

Нетпрес - 19.03.2019

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков. Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген ...

Арачиновец со „голф“ удрил полицаец - одбил да се легитимира, па го стартувал возилото

Press24 - 19.03.2019

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков. Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген ...

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој сакал да го легитимира

МКД - 19.03.2019

Вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков, арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. „Полициски службеник бил удрен од автомобил „Фолксваген Голф" со скопски регистарски ознаки, ...

Арачиновец удрил полицаец кој сакал да го застане заради сообраќаен прекршок

Република - 19.03.2019

Вчера околу 16 часот во СВР Скопје на булевар „Крсте Мисирков“, полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.М. (28) од с. Арачиново, скопско.

Арачиновец со автомобил удрил полицаец

iPortal - 20.03.2019

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков. Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген ...

Ш.М.(28) од с. Арачиново со своето возило удрил полицаец

Опсервер - 20.03.2019

На 18.03.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје на булевар „Крсте Мисирков“ полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.М.(28) од с. Арачиново, скопско.