TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќерката на Ел Чапо покрена модна линија со името на својот татко и веднаш стана хит! ФОТО

+инфо - 19.07.2019

Ден пред изрекувањето на пресудата, неговата најстара ќерка Алехандрина Гузман Салазар официјално претставила модна линија наречена по нејзиниот татко „Ел Чапо 701“. Мексиканскиот нарко-бос Хоакин Ел Чапо Гузман е осуден на доживотен затвор, пет ...

„Ел Чапо“ осуден на доживотна, плус 30 години робија – Само еден затвор на светот може да го сопре

Gostivarpress.mk - 18.07.2019

Најпознатиот наркобос во светот Хоакин Гузман (62), познат како Ел Чапо, беше прогласен за виновен по 10 точки од обвинението за обид за убиство и организирање на шверц на голема количина на дрога.

Мексиканскиот наркобос Ел Чапо осуден на доживотен затвор во САД

Сакам да кажам - 17.07.2019

Најголемиот мексикански наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман доби доживотна казна затвор од федералниот суд во Њујорк. Шеесет и двегодишниот Гузман во февруари беше прогласен за виновен по десет обвиненија, вклучувајќи трговија со дрога и перење пари.

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

МКД - 17.07.2019

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, е осуден на доживотен затвор плус 30 години, по сите 10 точки од обвинението за кои се сомничеше. Пресудата ја изрече судија во Бруклин.

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

Сител - 17.07.2019

Американски суд му изрече доживотна затворска казна на мексиканскиот наркобаронот Хоакин Гузман „Ел Чапо“ (62), јави ДПА. Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност.

За „Ел Чапо“ доживотна казна затвор плус 30 години

Глас на Америка - 17.07.2019

Мексиканскиот крал на дрогата ќе ја одлежи казната во САД Поранешниот мексикански крал на дрогата Хоаким „Ел Чапо“ Гузман ќе го мине остатокот од животот во затвор. Судијата Брајан Коган во федерален суд во Њујорк го осуди Гузман на доживотна казна ...

Ел Чапо оди во затвор од кој никој не побегнал!

Точка - 17.07.2019

На шефот на најголемиот нарко картел на светот, Ел Чапо, судот во САД денес ќе му ја изрече конечната пресуда, која сигурно ќе биде доживотна казна затвор. Ел Чапо е прогласен за виновен по 10 точки од обвинението.

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

Независен - 17.07.2019

Хоакин Гузман Лоера, мексиканскиот крал на дрогата, познат како „Ел Чапо“, осуден е на доживотна казна затвор, пренесуваат светските медиуми. Американски суд му изрече доживотна затворска казна на мексиканскиот наркобаронот Хоакин Гузман „Ел Чапо“ ...

Доживотен затвор за Ел Чапо

Локално - 17.07.2019

Американски суд му изрече доживотна затворска казна без можност за предвремено условно пуштање на слобода на мексиканскиот наркобарон Хоакин Гузман познат како Ел Чапо. Тој доби и дополнителни 30 години затвор поради употреба на огнено оружје.

(ВИДЕО) Ел Чапо доживотно во затвор

Нетпрес - 17.07.2019

Мексичкиот крал на дрогата Хокаин Гузман Лоера алијас „Ел Чапо“, осуден е на доживотна казна затвор, пренесуваат светскте медиуми. Тој доби и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност.

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

Точка - 17.07.2019

Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, a неговите адвокати најавија дека ќе поднесат жалба на пресудата. На доживотна затворска казна осуден е мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман – Ел Чапо.

Мексиканскиот нарко бос Ел Чапо осуден на доживотен затвор

Кумановски м. - 18.07.2019

Мексиканскиот нарко бос Хоакинг Гузман попознат како Ел Чапо осуден е на доживотен затвор во САД, според одлуката на сојузниот суд во Бостон. Гузман (62) е прогласен уште на 12 февруари за виновен како лидер на нарко картелот Синалоа поради ...

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

Тера - 18.07.2019

Најголемиот мексикански наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман доби доживотна казна затвор од федералниот суд во Њујорк. Шеесет и двегодишниот Гузман во февруари беше прогласен за виновен по десет обвиненија, вклучувајќи трговија со дрога и перење пари.

Доживотен плус 30 години затвор за наркобосот Ел Чапо – му се одзема и сиот имот

Таратур - 18.07.2019

Фамозниот мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо, беше прогласен за виновен по основ на сите 10 точки од обвинението за кои се товареше и доби доживотна казна затвор плус 30 години затвор во пресудата за случајот кој се водеше ...

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

Либертас - 17.07.2019

Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност. „Ел Чапо“ беше еден од шефовите на мексиканскиот наркокартел „Синалоа“ а „бизнисот“ му се состоеше од производство и трговија ...

„Ел Чапо“ на доживотен затвор во САД

Вечер - 18.07.2019

Поранешниот мексикански крал на дрогата Хоаким Гузман „Ел Чапо“ (62) ќе го мине остатокот од животот во затвор. Судијата Брајан Коган во федерален суд во Њујорк го осуди Гузман на доживотна казна затвор плус 30 години.

Ел Чапо осуден на доживотно, оди во затвор од кој никој не побегнал

Република - 17.07.2019

На шефот на најголемиот нарко картел на светот, Ел Чапо, судот во САД денес ќе му ја изрече конечната пресуда, која сигурно ќе биде доживотна казна затвор. Ел Чапо е прогласен за виновен по 10 точки од обвинението.

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

MakPress - 17.07.2019

Американски суд му изрече доживотна затворска казна на мексиканскиот наркобаронот Хоакин Гузман „Ел Чапо“ (62), јави ДПА. Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност.

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

iPortal - 18.07.2019

Американски суд му изрече доживотна затворска казна на мексиканскиот наркобаронот Хоакин Гузман „Ел Чапо“ (62), јави ДПА. Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност.