TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар без двајца играчи против Мешков

SportMedia - 20.09.2021

Вардар 1961 ниту на вториот меч од новата сезона в Лигата на шампионите нема да настапи во комплетен состав. За дуелот со Мешков Брест закажан за во среда (20:45 часот), тренерот Веселин Вујовиќ одново нема да смета на Анте Кудуз, кој поради порблем ...

Вујо: Кудуз нема да помогне, мора да се надминеме со Мешков

Gol.mk

Вујовиќ: Ќе треба да се надминеме себеси за победа над Мешков, многу би ни значеле Комитите

Спортманија

Вујовиќ брутално искрен: Вардар во овој момент нема екипа за „пеколен“ распоред

Sport M

Вујовиќ: Во животот едно е сигурно, само смртта, против Мешков имаме само една опција

Дриблинг

Вујовиќ: Ќе го оставиме срцето на теренот за да извојуваме победа над Мешков Брест

OhridNews

Вардар ослабен против Мешков – нема да играат Кудуз и Чувара!

24 Ракомет

SportMedia Опсервер Денешен Бриф MakPress Слободен Печат Курир Екипа

Вклучен е алармот: Фленсбург го бара најдобриот играч од Олимписките игри

24 Ракомет - 20.09.2021

Германскиот Фленсбург има лош старт на сезоната во Бундес лигата и во Лигата на шампионите со два порази. По загубените дуели од Барса во ЛШ и со Кил во домашниот шампионат, беше вклучено “црвеното светло” во клубот.

Кил го декласира Флензбург во првото бундеслигашко дерби сезонава

Gol.mk

Доминација на Кил во Бундес, ја разниша самодовербата во Флензбург

24 Ракомет

Тревога во Автокоманда: Металург има старт каков што не памети

Gol.mk - 20.09.2021

Металург најавуваше максимална борба на домашната сцена, меѓутоа најавите не ги отсликуваат резултатите на некогашниот шампион и Куп-освојувач на Македонија, затоа што во Суперлигата, тимот од Автокоманда има три порази на три натпревари.

СЕДМЕРЕЦ: Фармација и црна металургија

24 Ракомет - 20.09.2021

Вардар и Еурофарм Пелистер според фаворитската улога, очекувано се издвојуваат на врвот со максимални три од три уште на стартот од новата суперлигашка сезона. Очекувано или не, водечката тројка без пораз ја комплетира Пролет кој и годинава со време ...

Металург со трет пораз на стартот од сезоната – Немоќен и пред Еурофарм Пелистер 2

Екипа

Херојска победа за Еурофарм Пелистер 2 во Автокоманда, Металург продолжи со порази!

Gol.mk

Никогаш полош старт за Металург – Трет пораз за поранешниот шампион

24 Ракомет

Алармантно во Автокоманда: Е.Пелистер 2 му го нанесе третиот пораз во низа на Металург

SportMedia

Еурофарм Пелистер 2 со победа над Металург се враќа во Битола

Битола Њуз

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Металург – Еурофарм Пелистер 2 и Бутел – Тиквеш (ЛИНКОВИ)

24 Ракомет

Татко и син ќе играт заедно во Татран Прешов

24 Ракомет - 20.09.2021

Учесникот во СЕХА лигата, Татран Прешов во сезоната која започна ангажираше нов ракометар на позицијата лев бек. Во составот на Татран Прешов се врати 22-годишниот ракометар, Кирил Радченко кој во словачкиот шампион пристигнува од екипата на Кошице.

Победнички старт за ЖРК Пелистер и Деспина, Астибо немоќен во Свети Николе

Gol.mk - 19.09.2021

Две домашни и една гостинска победа во денешните три натпревари со кои се заокружи првото коло на новиот шампионат на Женската лига. Во спортската сала „Боро Чурлевски“, ЖРК Пелистер 2012 запиша очекувана победа против Гевгелија со 27-18 (15-12).

Струга немоќна, нови бодови за Е. Пелистер во Суперлигата

Слободен Печат