TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албански државјани нелегално влегле во Македонија

Слободен Печат - 23.04.2024

Двајца албански државјани биле приведени вчера откако нелегално ја преминале македонско-грчката граница. Тие биле предадени на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Гевгелија за понатамошна ...

Албански државјани нелегално влегле во Македонија – ги откриле на граница кај Дојран

А1 On - 23.04.2024

Двајца албански државјани на 41 и 33 годишна возраст нелегално влегле во Македонија. Биле откриени на место викано Солунски пат од граничните служби на преминот Стар Дојран. „ На 22.04.2024 во 18.10 часот на подрачјето на Стар Дојран на место викано ...

Тројца турски државјани се уапсени за илегален влез во Македонија

Во Центар - 21.04.2024

Министерството за внатрешни работи соопштува дека на 20.04.2024 година во 21:50 часот на граничниот премин Блаца, полициски службеници илегално влегле во државата О.Б.(24), Ј.М.(32) и О.Б.