TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меркел: Светскиот поредок се распаѓа, мора да ја спасиме Европа

Канал5 - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека мулилатералниот светски поредок се распаѓа, но и дека тоа не значи дека треба да се уништи. Како што пренесува „Хина“ Меркел ја критикувала националистичката политика на американскиот претседател ...

Меркел против одлуката на Трамп: Мораме да се бориме за Европа

МКД - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека мултилатералниот светски поредок се распаѓа, но тоа не значи дека треба да се уништи, очигледно критикувајќи ја изолационистичката и националистичката политика на американскиот претседател Доналд ...

Меркел во Минхен им оддаде признание на Заев и Ципрас

Deutsche Welle - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска имаше обраќање на Минхенската безбедносна конференција. Покрај за глобалните проблеми, Меркел го издвои и потенцираше успехот постигнат со Договорот од Преспа.

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Фактор - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Светскиот поредок се распаѓа, мора да ја спасиме Европа

Република - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека мулилатералниот светски поредок се распаѓа, но и дека тоа не значи дека треба да се уништи. Како што пренесува „Хина“, Меркел ја критикувала националистичката политика на американскиот претседател ...

ДВ: Меркел во Минхен им оддаде признание на Заев и Ципрас

Бриф - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им одаде признание на премиерите на Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, на храброста да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор за името и со тоа да ѝ овозможат на ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

+инфо - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи ѝ на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

А1 On - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Им оддавам признание на Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

1tv - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Press24 - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Независен - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Сител - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Вечер - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

24Инфо - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел им оддаде признание на Заев и на Ципрас за нивната храброст

Н.Македонија - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Канал5 - 16.02.2019

Во секој конфликт може да се најде решение доколку се покаже храброст, истакна Меркел на Минхенската конференција за безбедност. Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот Договор

Нова ТВ - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, за нивната храброст да постигнат Договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел со признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор и критики за Трамп за изолационистичката ...

Либертас - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Опсервер - 16.02.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да постигнат договор и да го надминат повеќедеценискиот спор, овозможувајќи и на тој ...