TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

Сител - 18.04.2021

Собранието едногласно, со гласовите на мнозинството и опозицијата, ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки. Во Собранието присуствуваа и двајца пратеници позитивни на Ковид-19 облечени во скафандери, кои од посебни кабини учествуваа во ...

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

Телма

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

iPortal

Алелуја: Пратениците од мнозинството и опозицијата едногласно ги донесоа законите од петтиот пакет економски мерки

еМагазин

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

4NEWS

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

Frontline

Собранието ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки

24Инфо

Бизнис Вести Скопје инфо CivilMedia Кајгана Скопје24 Вечер Прес Курир MakPress

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во Собранието и ќе обезбедат кворум за петтиот пакет мерки

Сител - 18.04.2021

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска се во Собранието и ќе обезбедат кворум за 36. седница за гласање на петтиот пакет мерки за помош на стопанството и граѓаните, изјави денеска координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на ...

Ако пратениците со Ковид-19 дојдат во Собрание ќе ги прекршат законите за заштита на јавното здравје, велат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во Собранието и ќе обезбедат кворум за петтиот пакет мерки

Слободен Печат

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во Собранието и ќе обезбедат кворум за петтиот пакет мерки

Независен

ВМРО-ДПМНЕ го повика Џафери да организира ковид седници

+инфо

Мицевски: Владеачкото мнозинство работи на штета на граѓаните и економијата

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди кворум само за 36-тата седница

ММС

Акцент 24Инфо Н.Македонија Република PressingTV Опсервер MakPress Локално

Мицевски: Ако пратениците со ковид дојдат во Собранието ќе ги прекршат законите за заштита на јавното здравје

360 степени - 18.04.2021

Ги замолувам да не прават театар, рече координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во Собранието и ќе бидат во салата на 36-та седница, но не и на претходната.

Мицевски: Прекршен е и Уставот и законите со „скафандер“ седниците, загрозени се и нашите семејства

МКД

Мицевски до Џафери: Ова е срамота, следува кривична пријава и одговорност, загрозено е здравјето на сите пратеници

ТВ21

Како да ги убедиме граѓаните да почитуваат мерки кога пратеници заради пи-ар ги прекршуваат, вели Мицевски

Фокус

„Со скафандер во Собрание“, Мицевски: Немам видено протокол што го овозможува тоа

Алсат-М

МИЦЕВСКИ ОД ЏАФЕРИ: И Вие и полицијата која дозволила влез на позитивни правите кривично дело!

Денешен

СДСМ со носењето на заразените пратеници со корона во Собранието прави кривично дело

Lider

Скопје24 Centar Lider Република Нетпрес Expres 24 Вести Либертас

Мицевски: Мерките не се изгласани поради инает на власта, тука сме да обезбедиме кворум за 36. седница

Нова ТВ - 18.04.2021

– Владеачкото мнозинство води борба за медиумско внимание, на сметка на граѓаните кои не примиле помош. Како да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, кога пратениците од СДСМ и ДУИ ги кршат и мерките и законите за да ги задоволат апетитите ...

Мицевски: Како сега да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, кога од СДСМ и од ДУИ ги кршат и мерките и законите

ТВ21

Мицевски: Како сега да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, кога од СДСМ и од ДУИ ги кршат и мерките и законите

Курир

Мицевски: Како сега да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, кога од СДСМ и од ДУИ ги кршат и мерките и законите

Нетпрес

Мицевски: Како да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат здравствените мерки ако пратениците на СДСМ и ДУИ експлицитно ги прекршуваат?

Press24

Мицевски: Како да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат здравствените мерки ако пратениците на СДСМ и ДУИ експлицитно ги прекршуваат?

Слободен Печат

Мицевски: Како сега да ги убедиме граѓаните да ги почитуваат мерките, кога пратеници ги кршат и мерките и законите

Точка

Денеска продолжува Собранието со работа, ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува само на 36 седница

Фактор - 18.04.2021

Денеска попладне во 14.00 часот Собранието продолжува со работа со 32 седница, а на дневен ред е и 36-та која ги опфаќа законите за економска помош за граѓаните и фирмите за време на пандемијата.

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36. седница, но не и на 32. седница

ТВ21

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36. седница

Слободен Печат

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36-тата седница

Сител

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на седница за економскиот пакет мерки

+инфо

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36. седница

Lider

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36. седница

24Инфо

Алсат-М Либертас Нетпрес Независен iPortal Фокус Република PressingTV