TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Слободен Печат - 24.09.2021

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и ...

Сообраќајот по суви коловози

Сител - 24.09.2021

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и ...

Сообраќајот по суви коловози

24 Вести - 24.09.2021

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и ...

АМСМ: Непречен сообраќај, суви коловози, без многу чекање за влез и излез од земјава

Нова ТВ - 23.09.2021

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од ...

АМСМ: Непречен сообраќај, суви коловози, без многу чекање за влез и излез од земјава

Lider - 23.09.2021

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од ...