TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митревски доби нов соиграч од Веспрем

SportMedia - 05.03.2021

Порто по трагичната смрт на Алфредо Кинтана мораше да најде замена на голманската позиција. Во продолжение на сезоната нов соиграч на македонскиот репрезентативец, Никола Митревски ќе биде Мартон Шекељ.

Порто замената за Кинтана ја најде во Веспрем (ФОТО)

Екипа

ОФИЦИЈАЛНО: Порто ја промовираше замената за Кинтана (ФОТО)

24 Ракомет

Порто играше во чест на Кинтана, го реши Елверум и скокна на 5. место

24 Ракомет - 04.03.2021

Ракометарите на Порто дојдоа до победа над Елверум со 38:31 и на тој начин освоија два бода со кои се искачија едно место погоре во Групата А од Лигата на шампионите. Играјќи во чест на почитаниот голман, Алфредо Кинтана, ракометарите на Порто му ...

Порто победи за Кинтана, во атомски втор дел го скроти Елверум

Gol.mk

Солзи за Кинтна, ракометарите на Порто плачеа пред мечот со Елверум (ВИДЕО)

МКД

Тажни сцени од Порто: Ракометарите плачеа пред мечот за својот другар Кинтана (ВИДЕО)

Sport 1

Играчите на Порто не можеа да ги запрат солзите за време на едноминутното молчење за Кинтана (ВИДЕО)

Дерби

Тажна слика од Порто: Играчите плачеа пред мечот (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia

Колегите на Кинтана се расплакаа пред дуелот со Елверум 🎥

СуперСпорт

SportMedia Sport 1 Gol.mk Спортклуб 24 Ракомет