TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо со коментар за фудбалското шоу на Бејл кое ја воодушеви Англија: Сега изгледа како играч…. (Видео)

Дерби - 28.02.2021

Герет Бејл конечно почна да добива поголема минутажа од Жозе Мурињо и тоа позитивно влијаеше на неговата самодоверба, нешто што најдобро се виде на денешниот натпревар против Барнли во Северен Лондон.

ВИДЕО: Дали тоа Герет Бејл го буди Тотенхем?

Sport M - 28.02.2021

Тотенхем со убедливи 4:0 го совлада Барнли, а за само четири дена забележува победа со идентичен резултат откако во Лига Европа исто така со 4:0 славеше против Волфсбергер. На тој меч многу критикуваниот Герет Бејл постигна навистина прекрасен гол, ...

Лесно му е на Тотенхем кога Бејл игра како во најдобрите денови (Видео)

Спортманија - 28.02.2021

Велшанецот беше незадржлив Тотенхем немаше милост и со 4:0 го победи Барнли во меч од Премиер лигата, а ѕвезда на средбата беше Герет Бејл. Еден од најдобрите фудбалери во светот во претходните неколку сезони, денеска потсети на своите блескави ...

Бејл двоен стрелец, разиграниот Тотенхем го прегази Барнли (ВИДЕО)

Дерби - 28.02.2021

Екипата на Тотенхем ја комплетираше оваа недела со уште една победа од 4-0, односно по Волфсбергер четири „парчиња“ од четата на Жозе Мурињо прими составот на Барнли. Клубот од Лондон немаше проблеми против денешниот ривал кого го реши по само ...

Ваков Герет Бејл не сме гледале од поодамна! 🎥

Спортски - 28.02.2021

Toтенхем во 26. коло од Премиер лигата го декласираше Барнли со убедливи 4:0. Во денешниот натпревар за „петлите“ блескаше Герет Бејл . Велшанецот одигра одличен натпревар во кој постигна два гола и запиша асистенција.

ВИДЕО: Тотенхем со „покер“ го реши Барнли, Бејл им се врати на головите

Дриблинг - 28.02.2021

Тотенхем со 4-0 го совлада Барнли, тимот на Мурињо блескаше, убедлива победа во која Герет Бејл учествуваше со гол. Бејл ја отвори серијата на голови во 2 минута, следуваа погодоците на Кејн и Лукас, репрезентативецот на Велс, ја потврди победата со ...

Шоу на Герет Бејл, Тотнем убедлив против Барнли (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.02.2021

Тотнем со убедливи 4-0 го победи Барнли, Герет Бејл постигна два гола и имаше асистенција. Герет Бејл ја одигра најдобрата партија откако се врати во Тотнем, а неговиот тим со убедливи 4-0 го совлада Барнли.

ВИДЕО: Бејл блескаше како некогаш – Тотенхем го „наполни“ Барнли

Gol.mk - 28.02.2021

Екипата на Тотенхем го одигра еден од најдобрите натпревари во Премиер лигата оваа сезона, откако на свој терен полесно од очекуваното го совлада секогаш незгодниот Барнли на Шон Дајч. Извештај од натпреварот: „Петлите“ по подолг период конечно ...

Арсенал со триумф во Лестер

Канал5 - 28.02.2021

Арсенал оствари голема гостинска победа кај Лестер со 3-1 во меч од 26-от круг во премиер лигата. Иако домаќинот поведе уште во 6-та минута со голот на Тилеманс, Арсенал уште до полувремето направи пресврт преку Давид Луис и Лаказет, а во вториот ...

Тотенхем супериорно против Барнли

SportMedia - 28.02.2021

Герет Бејл не забoравил да игра фудбал. Ако некој се сомневаше во неговата мотивација, но и капацитет во моментов да заигра на највисоко ниво, тогаш сериозно е во заблуда. Бејл предмалку со два гола му помогна на својот тим Тотенхем да стигне до ...

Мурињо тргна офанзивно, Тотенхем го растури Барнли

Екипа - 28.02.2021

Тотенхем конечно ја прекина серијата слаби игри во Премиер-лигата декласирајќи го Барнли со 4-0 во првиот меч во кој Жозе Мурињо собра храброст за ултра-офанзивна формација. „Спарси“ го почнаа мечот со Кејн, Бејл, Сон и Моура, формација што им ...

Бејл блесна како во најдобрите денови: Тотнем го здроби Барнли (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.02.2021

Тотнем им се врати на победите во Премиерлигата по двата врзани порази откако денеска го убедливи 4-0 го совлада Барнли во рамки на 26.коло. Играч на натпреварот беше Герет Бејл. Велшанецот постигна два гола и имаше една асистенција со што покажа ...

Арсенал победи и сруши една лоша традиција која траеше шест години

Спортманија - 28.02.2021

Топчиите конечно одиграа на високо ниво Арсенал со 3:1 го победи Лестер на стадионот „Кинг Пауер“ и се реваншираше за поразот од пред четири месеци кога Лисиците славеа во Лондон. Почетокот на дуелот не ветуваше многу за Арсенал, затоа Лестер поведе ...

Арсенал со пресврт го победи Лестер

Сител - 28.02.2021

Фудбалерите на Арсенал со пресврт забележаа победа на гостувањето кај Лестер со 1-3 Со дуелот од 26 коло на Премиер лигата, иако домаќините поведоа први со погодокот на Тилеманс уште во 6.минута, во продолжението гостите од Лондон постигнаа три гола.

Арсенал со пресврт го победи Лестер Сити

Кајгана - 28.02.2021

Фудбалерите на Арсенал го победија Лестер со 3:1 во 26.коло во Премиер лигата. Фудбалерите на Микел Артета по три порази во претходните четири натпревари, одиграа можеби најдобро во оваа сезона. Иако домаќините поведоа први со голот на Тилеманс во 6.

ВИДЕО: Aрсенал со пресврт го изненади Лестер сити!

Слободен Печат - 28.02.2021

Фудбалерите на Арсенал го совладаа на гостински терен составот на Лестер сити со резултат 1:3, додека без голови одиграа Кристал Палас и Фулам во рамките од Премиер лигата. Менаџерот на „топџиите“ Микел Артета на денешниот дуел настапи со комбиниран ...

Арсенал ги скроти „лисиците“ на Кинг Пауер (ВИДЕО)

Дерби - 28.02.2021

Фудбалерите на Арсенал издвојуваа победа на Лестер од 3-1 на пресметката од 26. коло од Премиер лигата која се одигра на „Кинг Пауер“. Арсенал е далеку од врвот, Топ 4 и во оваа сезона, но покажа дека умее и знае да им се спротистави на тимовите кои ...

Арсенал губеше на Кинг Пауер, а потоа на крајот славеше

Sport M - 28.02.2021

Во интересен дуел од 26. коло од Премиер лигата на Англија, Лестер беше домаќин на Арсенал, кој дојде до победа по пресврт (3:1). Со Арсенал оваа сезона, никогаш не се знае кога ќе разочараат или импресионираат, а денес на ред дојде вториот, иако ...

ВИДЕО: Арсенал со пресврт до голем триумф на „Кинг Пауер“ кај Лестер

Gol.mk - 28.02.2021

Фудбалерите на Арсенал покажаа карактер и со пресврт победија на „Кинг Пауер“ против Лестер со 1-3 (1-2), во рамките на 26. коло од Премиер лигата. Иако момците на Брендан Роџерс поведоа на стартот и до пред полувремето изгледаа добро на теренот, ...

Арсенал ги надитри „лисиците“: Артета го најде лекот за Лестер (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.02.2021

Лондонски Арсенал ги надитри „лисиците од Кингс Пауер“, па попладнево со 3-1 славеше на гостувањето кај Лестер за да му го нанесат првиот пораз по серијата од четири пресметки без загубен меч (три победи) и „топчиите“ да најават жестока битка за ...

ВИДЕО: Конечно гол за Бејл во ПЛ – за само 60 секунди го отвори Барнли!

Gol.mk - 28.02.2021

По цели шест месеци откако се врати во „својот“ Тотенхем, Герет Бејл конечно се запиша во листата на стрелците на еден натпревар во Премиер лигата. Велшката ѕвезда денес се најде во почетниот состав на Жозе Мурињо и мрежата на Барнли ја стресе по ...

(ВИДЕО) Супер-Арсенал го растури Лестер

Спортклуб - 28.02.2021

Екипата на Арсенал го одигра својот можеби најдобар натпревар сезонава и триумфално си заминува од Лестер. „Топчиите“ славеа во еден од дерби дуелите на колото, совладувајќи го третопласираниот тим на табелата со 3-1.

„Лестер“ торпедиран од лондонските „топчии“

Екипа - 28.02.2021

Арсенал со фантастична игра успеа да слави на гостувањето против Лестер со 1-3, земајќи го скалпот на третопласираниот тим на премиерлигашката табела. Артета направи неколку измени во тимот по пренапорниот дуел од Лигата на Европа против Бенфика, но ...

Арсенал со пресврт дојде до гостинска победа кај Лестер (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.02.2021

Арсенал освои три важни бода од гостувањето кај Лестер кој беше фаворит во овој дуел, топчиите губеа со 1-0, но на крајот славеа со 3-1. Лестер имаше фантастично отварање на мечот, Тилеманс уште во шестата минута донесе водство од 1-0.

ВИДЕО: Арсенал со пресврт до победа кај Лестер

Дриблинг - 28.02.2021

Екипата на Арсенал запиша победа на гости кај Лестер со 3-1, ова беше најверојатно најдобриот натпревар на „топџиите“ сезонава во Премиер лигата. Тилеманс во шестата минута донесе предност за Лестер, па потоа дојде одговор од Арсенал со три гола.

Арсенал со голема победа над Лестер (ВИДЕО)

SportMedia - 28.02.2021

Арсенал со 1:3 го совлада Лестер на гости, и направи голем чекор кон горниот дел на табелата, односно кон битката за Европа. Арсенал имаше негатива во 6. минута, откако Лестер поведе со голот на Тилеманс.

„Лисиците“ против „топџиите“ – дерби во ПЛ со европски мотиви

Gol.mk - 28.02.2021

Три дена по предизвиците во Лигата на Европа, Лестер и Арсенал продолжуваат со обврските во Премиер лигата, а дуелот на „Кинг Пауер“ стадионот за двата ривали претставува важен чекор до целта – за домаќините пат до ЛШ, а за гостите до ...

Арсенал го победи Лестер на негов терен (ВИДЕО)

МКД - 28.02.2021

Арсенал освои три важни бода од гостувањето кај Лестер кој беше фаворит во овој дуел, топчиите губеа со 1-0, но на крајот славеа со 3-1. Лестер имаше фантастично отварање на мечот, Тилеманс уште во шестата минута донесе водство од 1-0.

Шоу на Герет Бејл, Тотнем убедлив против Барнли (ВИДЕО)

МКД - 28.02.2021

Тотнем со убедливи 4-0 го победи Барнли, Герет Бејл постигна два гола и имаше асистенција. Герет Бејл ја одигра најдобрата партија откако се врати во Тотнем, а неговиот тим со убедливи 4-0 го совлада Барнли.