TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајка денеска: Се судрија голф и сканија, има повредени

Centar - 31.01.2023

Денеска (31.01.2023) во 10.00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу товарно возило „сканиа“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Т.

Сообраќајна незгода во подножје на Кожуф планина кај месноста Мушов гроб

Сител - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижен судир во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб

Алсат-М - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија ...

Сообраќајна незгода во подножје на Кожуф планина кај месноста Мушов гроб

Бриф - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижна сообраќајка во подножјето на Кожуф: Поради замрзнат пат полесно повредени сами стигнале до Итната помош, други ...

Курир - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Сообраќајка на Кожуф, медицински екипи чекале патот да биде прилагоден за движење

Фокус - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Сообраќајна незгода во подножје на Кожуф планина кај месноста Мушов гроб

Опсервер - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижна сообраќајна незгода во подножјето на Кожуф планина

Кајгана - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижна сообраќајка под подножјето на Кожуф – брзата помош не можела да стигне поради замрзнат тере, има повредени…

4NEWS - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Сообраќајка во подножјето на Кожуф – брзата помош не можела да стигне поради замрзнатиот пат, повредени 3 лица

ТВ21 - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Драма на Кожуф: Повредени во сообраќајка тргнале пеш да бараат помош по заледениот пат

Слободен Печат - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижна сообраќајка во подножјето на Кожуф, Брзата помош не можела да стигне поради замрзнат пат

Скопје инфо - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Верижна сообраќајка во подножјето на Кожуф

Press24 - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Петмина повредени во судир на камион и автомобил кај Мушов гроб

Макфакс - 31.01.2023

Петмина повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрото кај Кавадарци, меѓу камион и автомобил. Според пријавеното, утрото во 10.00 часот на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу товарно возило „сканиа“ ...

Тешка сообраќајка: Товарно возило се судри со „фолксваген голф“ - четворица повредени

Press24 - 31.01.2023

Денеска (31.01.2023) во 10.00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу товарно возило „сканиа“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Т.

Верижна сообраќајна незгода во подножјето на Кожуф планина

MakPress - 31.01.2023

Сообраќајна незгода се случила денеска во подножјето на Кожуф планина, кај месноста Мушов гроб. Информацијата ја потврдија за МИА од Итна медицинска помош Кавадарци и Сектор за внатрешни работи Велес.

Петмина повредени во судир на камион и автомобил кај Мушов гроб

Точка - 31.01.2023

Петмина повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрото кај Кавадарци, меѓу камион и автомобил. Според пријавеното, утрото во 10.00 часот на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу товарно возило „сканиа“ ...

Петмина повредени во судир на камион и автомобил кај Мушов гроб

24Инфо - 31.01.2023

Петмина повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрото кај Кавадарци, меѓу камион и автомобил. Според пријавеното, утрото во 10.00 часот на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу товарно возило „сканиа“ ...