TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свирежи за водителката додека читаше на македонски на забавата за Рамковниот вредна 100000 авра

OhridNews - 14.08.2022

На прославата по повод 21 година Рамковен договор што се одржа синоќа на плоштадот Скендербег во Скопје, публиката ја исвирка водителката при нејзиното обраќање на македонски јазик. Инцидентот се случи на таканаречениот Мировен фестивал што го ...

ВИДЕО: Исвиркана водителката која зборуваше на македонски јазик на прославата од Рамковниот договор

Слободен Печат - 14.08.2022

На синоќешната прослава по повод 21-годишнина од Охридскиот рамковен договор, која се одржа на плоштадот Скендербег, водителката која читаше на македонски јазик беше исвиркана од страна на публиката.

Публиката ја исвирка водителката што проговори на македонски јазик на прославата за Рамковниот договор

360 степени - 14.08.2022

Вчеравечер на плоштадот „Секндербег“ во Скопје се одржа „Мировен фестивал“ по повод 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, меѓутоа, забавата организирана од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби ...

(ВИДЕО) Публиката ја исвирка водителката која зборуваше на македонски јазик на прославата од Рамковниот договор

Press24 - 14.08.2022

На вчерашната прослава на Охридскиот договор на плоштадот Скендербег во Скопје, водителката која зборуваше на македонски јазик беше исвиркувана од публиката. На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се слушнат свирежи од присутните додека ...

На „Мировниот фестивал“ исвиркан македонскиот јазик

Локално - 14.08.2022

Фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор започна со исвиркување на македонскиот јазик. „Драги присутни, вечерва не собра песната, убавата песна која ќе не потсети на убавите мигови на животот, на младоста, љубовта, ...

Свирежи за водителката на концертот за Рамковниот кога прозборе на македонски

Фокус - 14.08.2022

Водителката на концертот организиран од вицепремиерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби за 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор, беше исвиркана кога се обиде најавата на прославата да ја прочита на македонски јазик.

Концертот на ДУИ за Рамковниот договор почна со исвиркување на македонскиот јазик (ВИДЕО)

МКД - 14.08.2022

Концертот организиран од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор почна со исвиркување водителката кога се обиде најавата на прославата да ја прочита и на македонски ...

Скандалозно исвиркување на водителката кога таа проговори на македонски јазик

Канал5 - 14.08.2022

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото потпишување мина во сенка на однесувањето на дел од присутните на забавата..

Скандал на журката за Рамковен: Свирежи и викања кога водителката се обрати на македонски јазик на Скендербег

Алфа - 14.08.2022

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел младата популација, се забавуваше се до моментот кога водителката на настанот, која прво ...

(видео) СКАНДАЛ НА „ЕГЗИТ НА ГРУБИ“: Исвиркан македонскиот јазик при најавата на журката на ДУИ за Рамковниот во Скопје

Денешен - 14.08.2022

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел младата популација, се забавуваше се до моментот кога водителката на настанот, која прво ...

На мировниот концерт на ДУИ исвиркан македонскиот јазик

Независен - 14.08.2022

Концертот организиран од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор почна со исвиркување водителката кога се обиде најавата на прославата да ја прочита и на македонски ...

Скандал на прославата на ДУИ за Рамковниот договор: Водителката исвиркана кога проговори на македонски јазик (ВИДЕО)

Курир - 14.08.2022

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото потпишување мина во сенка на однесувањето на дел од присутните на забавата..

Исвиркан македонскиот јазик на концертот на ДУИ за Рамковниот договор

Нетпрес - 14.08.2022

Концертот организиран од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор почна со исвиркување водителката кога се обиде најавата на прославата да ја прочита и на македонски ...

СКАНДАЛОЗНА ПРОСЛАВА НА РАМКОВНИОТ Водителката исвиркана кога прозборе на македонски јазик (ВИДЕО)

+инфо - 14.08.2022

Од Владата засега нема реакција на однесувањето на присутните на настанот, кој според најавите, треба да стане традиционален и да прерасне во фестивал налик на Егзит. Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на ...

(ВИДЕО) Скандал на прославата на ДУИ за Рамковниот договор: Водителката исвиркана кога проговори на македонски јазик

Lider - 14.08.2022

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото потпишување мина во сенка на однесувањето на дел од присутните на забавата..

Водителката исвиркана кога прозборе на македонски на прославата за Рамковен

Република - 14.08.2022

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што треба да биде еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото потпишување мина во сенка на однесувањето на дел од присутните на забавата.

Свирежи за водителката на концертот за Рамковниот кога прозборе на македонски

Либертас - 14.08.2022

Водителката на концертот организиран од вицепремиерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби за 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор, беше исвиркана кога се обиде најавата на прославата да ја прочита на македонски јазик.

Публиката ја исвирка водителката што проговори на македонски јазик на прослава за Рамковниот договор

24Инфо - 14.08.2022

На синоќешната прослава по повод 21-годишнина од Охридскиот рамковен договор, која се одржа на плоштадот Скендербег, водителката која читаше на македонски јазик беше исвиркана од страна на публиката.

(Видео) Исвиркана водителката на прославата за Рамковниот, кога проговори на македонски

еМагазин - 14.08.2022

Водителката на концертот кој што беше организиран од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор, беше исвиркана кога на прославата прозборе и на македонски јазик.

ВИДЕО: Исвиркана водителката која зборуваше на македонски јазик на прославата од Рамковниот договор

4NEWS - 14.08.2022

На синоќешната прослава по повод 21-годишнина од Охридскиот рамковен договор, која се одржа на плоштадот Скендербег, водителката која читаше на македонски јазик беше исвиркана од страна на публиката.

ВИДЕО: Водителката на „рамковниот фестивал“ исвиркана кога зборуваше на македонски јазик

Скопје1 - 14.08.2022

На синоќешната прослава по повод 21-годишнина од Охридскиот рамковен договор, која се одржа на плоштадот Скендербег, водителката која читаше на македонски јазик беше исвиркана од страна на публиката.

(Видео) Свирежи за водителката на концертот за 21 година од Рамковниот договор кога почна да збори на Македонски јазик

MakPress - 15.08.2022

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел младата популација, се забавуваше се до моментот кога водителката на настанот, која прво ...