TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родителите на Милош Биковиќ два пати се венчале и разделувале – Актерот искрено прозборе за семејството

ММС - 23.09.2021

Милош Биковиќ е еден од најпознатите актери од помладата генерација, кој изгради угледна кариера и во Србија и во Русија. Моментално е ангажиран во нов филм на легендарниот режисер Слободан Шијан, кој ги режираше филмовите „Маратонците трчаат ...

Со години го сакаше Биковиќ и се чуваше за брак, а потоа се повлече од јавноста: Што прави денес Бранкица ...

Фактор - 23.09.2021

Младата актерка своевремено се забавуваше со Милош Биковиќ и беше првата девојка што актерот ѝ ја претстави на јавноста. Српската актерка Бранкица Себастијановиќ (30) во публиката е запаметена по улогата во серијата „Синѓелиќи“, како и по главната ...

РОДИТЕЛИТЕ НА АКТЕРОТ ДВА ПАТИ СЕ ВЕНЧАВАЛЕ И РАЗВЕДУВАЛЕ Милош Биковиќ проговори за болната тема

+инфо - 23.09.2021

Српскиот актер Милош Биковиќ (33) е еден од најпознатите актери во регионот, а малку е познато дека има необична животна приказна. Биковиќ потекнува од нетипично семејство бидејќи неговите родители двапати се венчавале и разведувале.

Неговите родители два пати се венчале и разведувале – актерот Милош Биковиќ проговори за болната тема

Press24 - 23.09.2021

Српскиот актер Милош Биковиќ (33) е еден од најпознатите актери во регионот, а малку е познато дека има необична животна приказна. Биковиќ потекнува од нетипично семејство бидејќи неговите родители двапати се венчавале и разведувале.

Милош Биковиќ откри: Имам некоја грда вистина за себе

Слободен Печат - 23.09.2021

Милош Биковиќ откри дека потекнува од семејство со невообичаена структура: неговите родители се венчале и разведувале два пати, а тој и неговиот брат се родени во различни бракови. Родителите на успешниот глумец се венчале и разведувале два пати, ...

Родителите на Милош Биковиќ двапати се венчале и се разделувале –актерот искрено за семејствотo

Канал5 - 23.09.2021

Еден од најпознатите актери од помладата генерација, Милош Биковиќ, кој има успешна кариера и во Србија и во Русија, потекнува од нетипично семејство. Неговите родители два пати се венчале и се разведувале, а тој и неговиот 16 години постар брат, ...

Милош Биковиќ откри дека е Македонец: Убавиот актер е од Берово

Хаштаг - 23.09.2021

Познатиот актер од Србија, шармантниот Милош Биковиќ, беше гостин во „лајв“ на Инстаграм на магазинот Бекстејџ. Тој откри дека по потекло е од Македонија, односно дека неговиот дедо по татко е од Берово, и дека претходно се презивале Биковски.

Моите беа богати, но изгубивме сè што имавме: Милош Биковиќ за братот монах и семејството

Фактор - 23.09.2021

Српскиот актер Милош Биковиќ, во моментов најактуелен на Балканот со хит серијата „Јужен ветар“, е еден од најплатените актери во Русија. Тој во интервју за тамошниот магазин „Esquire“ објасни детали од својот приватен живот, а и за односот со ...