TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средбата во Брисел меѓу ЕУ, Скопје и Тирана била успешна и охрабрувачка

Р.С.Европа - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, рече дека успешно поминал работниот појадок во Брисел меѓу шефовите на дипломатите на земјите членки на ЕУ и нивните колеги од Скопје и Тирана.

Димитров се сретна со новиот комесар за проширување, Оливер Вархеји и учествуваше на работен појадок со МНР на земјите- ...

Канал5 - 09.12.2019

На првиот ден од работната посета на Брисел, Никола Димитров учествуваше на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ и МНР на Албанија, во организација на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендиас.

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Сител - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Европската комисија има план за почеток на преговори со С. Македонија и Албанија напролет

360 степени - 09.12.2019

Владимир Мирчески, известувач на „360 Степени“ од Брисел Новата Европска комисија и новиот комесар за соседство и проширување, Унгарецот Оливер Верхоли, работат на план кој предвидува реформа на методологијата за пристапниот процес во првите месеци ...

(ФОТО) Брисел: С. Македонија и Албанија „на менито“ на грчки појадок

360 степени - 09.12.2019

Владимир Мирчески, известувач на „360 Степени“ од Брисел Во Брисел во тек е работен појадок на министрите за надворешни работи на Северна Македонија и на Албанија, Никола Димитров и Гент Цакај, со шефовите на дипломатиите на земјите-членки на ЕУ.

Димитров во работна посета на Брисел

24Инфо - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Сител - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел

Локално - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров во Брисел ќе бара преговори без одлагање

Независен - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на 9 и 10 декември ќе престојува во работна посета на Брисел.Во понеделник, министерот Димитров ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и на ...

Димитров во работна посета на Брисел

iPortal - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров во работна посета на Брисел

Press24 - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел

MakPress - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров во Брисел ќе бара почеток на преговори со ЕУ без одлагање

Фокус - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре и задутре ќе престојува во работна посета на Брисел, каде ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и на Албанија, во организација на грчкиот ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Канал5 - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Слободен Печат - 08.12.2019

Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и министерот за надворешни работи на Албанија, во организација на грчкиот министер за надворешни ...

Димитров утре ќе ги потсети своите колеги од ЕУ за датум час поскоро

+инфо - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре и задутре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров утре ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

ММС - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Опсервер - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

МНР: Димитров утре ќе појадува со Дендиас во Брисел

Денешен - 08.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре и задутре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров утре ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Република - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Министерот Никола Димитров во работна посета на Брисел

24 Вести - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров во работна посета на Брисел

Курир - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Димитров во Брисел, денеска на грчки појадок

Фокус - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Македонија и Албанија

Канал5 - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Македонија и Албанија. Тоа според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување на ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија

Локално - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Северна Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Нетпрес - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

ТВ21 - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Mинистерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и министерот за ...

Неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на С. Македонија и Албанија

iPortal - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Северна Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Македонија и Албанија

Либертас - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување на ...

ШТО ЌЕ ДОНЕСЕ ОД БРИСЕЛ - Димитров на неформален работен појадок

Фактор - 09.12.2019

Денеска во Брисел, во организација на Грција, ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Северна Македонија и Албанија, во организација на грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас.

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Македонија и Албанија

Опсервер - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување на ...

Министерот Димитров во работна посета на Брисел

Либертас - 09.12.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Како што соопштуваат од МНР, министерот Димитров денеска ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија

А1 On - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Северна Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија

Сител - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Северна Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување ...

Шефовите на дипломатите на ЕУ и на С. Македонија и Албанија се среќаваат во Брисел

Р.С.Европа - 09.12.2019

Денеска во Брисел се одржува неформален работен појадок на министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ, на кој се поканети и министрите на Северна Македонија и на Албанија. Состанокот е во организација на Грција.

Грција ги седнa на маса шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на земјава и Албанија

+инфо - 09.12.2019

Од нашето МНР соопштија дека работниот појадок, непосредно пред одржување на Советот за надворешни работи на ЕУ, ќе претставува можност министерот Никола Димитров да ги запознае колегите министри за надворешни работи на земјите членки на ЕУ со ...

Неформален работен појадок во Брисел на МНР од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија

Слободен Печат - 09.12.2019

Од нашето МНР соопштија дека работниот појадок, непосредно пред одржување на Советот за надворешни работи на ЕУ, ќе претставува можност министерот Никола Димитров да ги запознае колегите министри за надворешни работи на земјите членки на ЕУ со ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Слободен Печат - 09.12.2019

Дендиас, по неформалниот состанок оцени дека работниот појадок поминал успешно, изрази верување дека во одреден степен нешто се постигнало и истакна дека на грчката иницијатива позитивно одговориле над 20 европски министри за надворешни работи.

Дендиас од Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

24Инфо - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Вечер Прес - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Press24 - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

А1 On - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

4NEWS - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас од Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Република - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

ШТО МУДРО СМИСЛИЈА МИНИСТРИТЕ - како земјите да останат на европскиот пат по одбивњето

Фактор - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Канал5 - 09.12.2019

Дендиас, по неформалниот состанок оцени дека работниот појадок поминал успешно. Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, ...

ДЕНЕСКА НЕФОРМАЛНА СРЕДБА ВО ЕУ: Грчки појадок за Димитров во Брисел

Денешен - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување на ...

Грција во Брисел организира неформален работен појадок за МНР од ЕУ вклучувајќи ја и Македонија

MakPress - 09.12.2019

Во организација на Грција, денеска во Брисел ќе се одржи неформален работен појадок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Унијата и на Македонија и Албанија, што според грчкото МНР е корисна можност за плоден дијалог и зајакнување на ...

ДЕНДИАС: Успешен работниот појадок во Брисел

Денешен - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...

Дендиас по работниот појадок во Брисел: Верувам дека во одредена мерка, нешто постигнавме денеска

Либертас - 09.12.2019

Подобрување на методологијата на проширувањето и потребата да се задржи европската перспектива на земјите од регионот, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле во фокусот на разговорите на министрите за надворешни работи на земјите ...