Gol.mk - 14.06.2021

Кошаркарите на Милвоки го совладаа Бруклин со 107-96 и израмнија на 2-2 во полуфиналната серија од плеј-офот на Источната конференција. Бруклин водеше речиси во текот на целата прва четвртина, па дури и на почетокот на втората, но Милвоки потоа ...

Јанис го возврати ударот, Милвоки ја стопи предноста на Бруклин

Слободен Печат - 14.06.2021

Кошаркарите на Милвоки бакс го совлада Бруклин нетс со 107:96 и израмнија на 2:2 во победи во полуфиналето од плеј-офот во Источната конференција. Бруклин подобро го започна натпреварот и имаше предност во првата четвртина, како и на стартот од ...

Малер до малер за Бруклин – се повреди и Ирвинг

Спортклуб - 13.06.2021

По Џејмс Харден, Бруклин Нетс остана без уште една голема ѕвезда во своите редови, за време на четвртиот натпревар од полуфиналната серија во Источната конференција. На неколку минути пред крајот на првото полувреме, Кајри Ирвинг незгодно доскокна.

Харден ќе го пропушти третиот натпревар по ред во серијата со Милвоки

Курир - 13.06.2021

Кошаркарот на Бруклин нетс, Џејмс Харден ќе го пропушти четвртиот натпревар од второто коло од плејофот во НБА-лигата против Милвоки, објави „ЕСПН“, повикувајќи се на главниот тренер на Нетс, Стив Неш.

Опсервер - 13.06.2021

Бруклин без Харден ќе се бори за пробив во плејофот

Република - 13.06.2021

Кошаркарот на Бруклин нетс, ќе го пропушти четвртиот натпревар од второто коло од плејофот во НБА-лигата против Милвоки, објави „ЕСПН“, повикувајќи се на главниот тренер на Нетс, Стив Неш.