TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jedete manje, a ne mršavite? Nutricionistica objašnjava zašto se to događa

N1 - пред: 23 часа

Jedete manje nego prije, a vaga pokazuje više ili stoji na istoj kilaži? Niste jedini. Sve više žena nakon 40. godine suočava se s upornim viškom kilograma. Hormoni, stres, san i promjene u metabolizmu često imaju mnogo veću ulogu nego što mislimo.

Zašto se debljamo nakon 40.? Odgovor bi vas mogao iznenaditi (ne zbog metabolizma)

Index.hr - 24.06.2026

MNOGI su uvjereni da nakon 40. godine metabolizam naglo usporava i da je upravo to glavni razlog zbog kojeg se kilogrami lakše nakupljaju. No najnovija istraživanja pokazuju da stvarnost nije baš tako jednostavna.

ZAŠTO SE GOJIMO NAKON 40. GODINE? Istina o metabolizmu koja će vas iznenaditi (nije sve u godinama)

Pink - пред: 22 часа

Mnogi veruju da nakon 40. godine metabolizam naglo usporava, što dovodi do lakšeg nakupljanja kilograma. Međutim, najnovija naučna istraživanja pokazuju da realnost nije tako jednostavna i da godine nisu glavni krivac za debljanje, već navike na koje možemo uticati.