TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошаркарите ќе играат силни контроли во Литванија

Екипа - 03.07.2022

Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во главните квалификации за СП 2023, но нашите репрезентативци немаат многу време за одмор бидејќи кон крајот на месец август ги очекува првата фаза од претквалификациите за ...

Летото не е завршено, кошаркарите на турнир во Литванија!

SportMedia - 03.07.2022

За македонската кошаркарска репрезентација летото не е завршено со квалификацискиот дуел против Украина, последен од првата фаза за пласман на Светското првенство 2023 година. Нашите момци ги чека долго лето.

Кошаркарската федерација ве поканува, слободен влез за средбата со Украина

Фактор - 02.07.2022

Македонската кошаркарска федерација го отвора вратите на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје за натпреварот од квалификациите за Светскиот Куп 2023, против селекцијата на Украина, кој нашите најдобри кошаркари ќе го играат на 4.

Бесплатен влез за дуелот на македонската кошаркарска репрезентација со Украина

Бриф - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

Бесплатен влез за дуелот на македонската кошаркарска репрезентација со Украина

OhridNews - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ЗА ДУЕЛОТ Македонската кошаркарска репрезентација игра со Украина

+инфо - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

Бесплатен влез за натпреварот Македонија-Украина

Нетпрес - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4-ти jули (понеделник) од 18 часот.

Бесплатен влез за дуелот на македонската кошаркарска репрезентација со Украина

ММС - 02.07.2022

– Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

Бесплатен влез за дуелот на македонската кошаркарска репрезентација со Украина

Во Центар - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

Слободен влез за мечот Македонија- Украина в понеделник

Канал5 - 02.07.2022

Средбата се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4. jули (понеделник) од 18.часот Македонската кошаркарска федерација го отвора вратите на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје за натпреварот од квалификациите за Светскиот Куп ...

Бесплатен влез за дуелот на македонската кошаркарска репрезентација со Украина

Gostivarpress.mk - 02.07.2022

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.