TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Екс напаѓачот на Јувентус и Италија објави нацрат од затвор и јавно се пожали

Спортклуб - 09.04.2020

Своевремено голгетерот од врвна класа Винченцо Јакинта кој најдобрите игри ги пружи во дресот на Јувентус деновиве е актуелен повторно во медиумите на Апенините. Имено Јакинта на својот профил на Инстаграм објави нацрт на затворската ќелија во која ...

Поранешниот светски шампион објави план од затвор и рече: „Ми го уништија животот, а вие сте уморни од кревет, Нетфликс ...

Машки магазин - 09.04.2020

Поранешниот италијански репрезентативец и долгогодишна ѕвезда на Јувентус, Vincenzo Iaquinta, објави план- карата од затворот во кој се наоѓа неговиот татко. Поранешниот напаѓач на Јувентус, го избегна затворот, но неговиот татко беше осуден на 19 ...

ФОТО: Поранешен напаѓач на Јуве објави нацрт од затвор, мојот татко е во опасност

Sport M - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на Јувентус, Винченцо Јакинта објави на Инстаграм нацрт на затворската ќелија во која е сместен неговиот татко и директно му пишал на премиерот на Италија Џузепе Конте и на министерот за правда Алфонсо Бонафеда.

Осудената ѕвезда на Јувентус објави план од затвор: „Овде никој не може да биде заштитен од Ковид-19“

Екипа - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на Јувентус, Винченцо Џакинта и светскиот шампион со Италија од 2006 година две години мина во затвор поради нелегално поседување оружје. Ослободен беше од обвинението дека и помагал на калабриската мафија, па сега на 40 години ...