TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Засилено полициско присуство на патарините, контроли на автобуси со демонстранти против уставните измени

Либертас - 18.11.2018

Вечерва беше забележливо засилено полициско присуство на патарините и на патиштата ширум Македонија, а од фотографии и видеа објавени на социјалните мрежи може да се види дека полицијата ги застануваше и им вршеше контрола на автобусите кои од ...

„Бојкотирам за уставни промени“ побараа отфрлање на договорот за името и оставка од владата

Телма - 18.11.2018

Движењето Бојкотирам за уставни промени, на протест пред Собранието, вечерва побара прекин на процесот за менување на уставот, отфрлање на договорот за името и оставка од владата за да се одржат предвремени парламентарни избори.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Со чадори против уставните измени

Фокус - 18.11.2018

Вечерва пред Собранието на Македонија се одржа протест „Бојкотирам уставни измени“ оганизиран од неколку здруженија. Иако времето не им одеше во прилог, насобраните граѓани останаа да го поддржат говорот на дел од претставниците на здруженијата.

(Видео) Протестот заврши, за малку избегнат инцидент

Макфакс - 18.11.2018

По речиси два часа заврши протестот пред Собранието против уставните имени. За малку беше избегнат инцидент меѓу организаторите – движењето #Бојкотирам уставни промени, и дел од присутните на протестот кои се обидуваа да се качат на бината во обид и ...

Протест на #Бојкотирам вечерва се одржува пред Собранието

Нова ТВ - 18.11.2018

Неколку илјади луѓе денеска се собраа пред Собранието на протест против уставните измени. Демонстрантите од движењето #Бојкотирам бараат итно и безусловно запирање на процесот на уставни измени, еднострано правно поништување на договoрот од Преспа, ...

(ФОТО) Филип Петровски во први редови со протестирачите

Фокус - 18.11.2018

Поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски, вечерва беше во првите редови на протесто пред Собранието. Тој, со група демонстранти се упати од плоштад „Македонија“ и се придружи кон останатите граѓани, кои се против уставните измени.

Туркање на протестот на „Бојкотирам“, Филип Петровски спречен да се качи на бината

Телма - 18.11.2018

На Филип Петровски не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието во центарот на Скопје, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ одржува протест против промена на Уставот како дел од договорот за името со Грција.

(Видео) Од „Македонија бојкотира“ побараа оставка на Владата, распуштање на парламентот и предвремени избори

1tv - 18.11.2018

По подолга пауза пред Собранието на Република Македонија вечерва повторно се одржа протест против Договорот од Преспа и уставните измени. Иницијатор на протестот беше движењето „Македонија бојкотира“, на чело со Тодор Петров, Јанко Бачев и Филип ...

Не очекува сообраќаен хаос: „Бојкотирам“ најавува секојдневни блокади на главните улици и протести

еМагазин - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва заврши протестот во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени“ преку кој беше побарано стопирање на постапката за уставни измени, поништување на Договорот од Преспа, трајна заштита на ...

Протест против уставните измени пред Собранието

Р.С.Европа - 09.01.2019

Точно напладне здруженијата „Tврдокорни“ и „Македонија блокира“ го започнаа протестот пред Собранието, во пресрет на закажаната седница за последната фаза од уставните измени. Улицата пред Собранието е целосно блокирана, а се забележува и зголемено ...

(Фото галерија) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени“

24Инфо - 18.11.2018

Фото: Слободан Ѓуриќ Повеќе илјади граѓани и покрај лошото време се собраа на протестот пред Собранието во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени”. Барањата на движењето „#Бојкотирам” се т рајна заштита на името на Македонија, и тно ...

Протест пред Собрание: „Нема да го повториме 27 април 2017“

Макфакс - 18.11.2018

Протестот пред Собранието против уставните измени и промена на името почна со македонската химна пуштена на звучници, а во изведба на Игор Дурловски, кој е обвинет за упадот во Собранието на 27 април.

Почна протестот против уставните измени: Дождот не ги поколеба демонстрантите да го искажат револтот

Фокус - 18.11.2018

Вечерва пред македонското Собрание, започна протестот под мотото „Бојкотирам уставни измени“. Организаторите на овој протест велат деја сакаат да го кренат гласот против нелегалната промена на името и бришењето на АСНОМ.

Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени”

Вечер - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест, во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени”. Барањата на движењето „#Бојкотирам” се т рајна заштита на името на Македонија, и тно и безусловно запирање на процесот на ...

Филип Петровски во првите редови на протестот

Centar - 18.11.2018

Филип Петровски заедно со група граѓани се упати на вечерашниот протест и беше виден во првите редови на демонстрациите. Според неофицијални информации тој се обидел да говори, но првично не му било дозволено од страна на редарите.

Инцидент на протестот на Бојкотирам: Сакаше да се качи на бина и да говори, но граѓаните го истуркаа

Centar - 18.11.2018

Филип Петровски се обидел да се качи на бината со цел да оддржи говор пред присутните на вечерашниот протест пред Македонското собрание, но редарите не му дозволија. Инаку вечерва во центарот на Скопје се оддржува протест против Уставните измени, а ...

ВИДЕО: Скопје повторно блокирано, нов протест против промената на името

ТВ21 - 18.11.2018

Во организација на Движењето, Македонија Блокира вечерва се одржаа протести пред Собранието. Протестот е против уставните измени, кои што се во собраниска процедура, а кои се прават со цел усогласување на Уставот со договорот со Грција за промена на ...

„Бојкотирам уставни измени“- вечерва протест пред Собрание

Алфа - 18.11.2018

„Бојкотирам уставни измени“. Под ова мото, денес во 18 часот ќе се одржи протест пред македонското Собрание. Протестот ќе започне во 18 часот. Организаторите велат дека ова е протест на кој народот ќе го крене гласот против нелегалната промена на ...

Протест вечерва пред Собрание: Петров, Бачев и Петровски во први редови против уставните измени

Фокус - 18.11.2018

Вечерва пред Собранието во центарот на Скопје ќе се одржи протест против уставните измени согласно Договорот од Преспа. Иницијатор на протестот е движењето „Македонија бојкотира“, на чело со Тодор Петров, Јанко Бачев и Филип Петровски.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Протест „Бојкотирам уставни измени“

Курир - 18.11.2018

„Бојкотирам уставни измени“. Под ова мото, денес во 18 часот ќе се одржи протест пред македонското Собрание. Организаторите велат дека ова е протест на кој народот ќе го крене гласот против нелегалната промена на името и бришењето на АСНОМ.

Вечерва протест пред Собранието за уставните измени

Вечер - 18.11.2018

Вечерва пред собранието во Скопје ќе се одржи протест против уставните измени согласно договорот од Преспа. Протестот се најавува како масовен преку социјалните мрежи, а освен скопјани се очекува со организиран превоз во 18 часот да пристигнат и ...

Денеска голем протест во Скопје против уставните измени

Скопје инфо - 18.11.2018

Вечерва во 18 и 30 часот, во Скопје ќе се одржи голем протест на граѓани од цела Македонија, против уставните измени согласно барањата на Грција. Протестот е најавен преку социјалните мрежи, а на истиот начин се повикува и на присуство на протестот.

ВИДЕО: Турканици на протестот пред Собрание, за малку избегнат инцидент

А1 On - 18.11.2018

По речиси два часа заврши протестот пред Собранието против уставните имени. За малку беше избегнат инцидент меѓу организаторите – движењето #Бојкотирам уставни промени, и дел од присутните на протестот кои се обидуваа да се качат на бината во обид и ...

Филип Петровски спречен да се качи на бината

Локално - 18.11.2018

На Филип Петровски, од ВМРО-ДПМНЕ, не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието во центарот на Скопје, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ одржува протест против промена на Уставот како дел од договорот за името со ...

(Видео) Од „Македонија бојкотира“ побараа оставка на Владата, распуштање на парламентот и предвремени избори

Либертас - 18.11.2018

По подолга пауза пред Собранието на Република Македонија вечерва повторно се одржа протест против Договорот од Преспа и уставните измени. Иницијатор на протестот беше движењето „Македонија бојкотира“, на чело со Тодор Петров, Јанко Бачев и Филип ...

Стопирање на уставните измени, побараа учесниците на протестот пред Собрание

Н.Македонија - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва заврши протестот во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени“ преку кој беше побарано стопирање на постапката за уставни измени, поништување на Договорот од Преспа, трајна заштита на ...

Протест против уставните измени пред Собранието

Алсат-М - 18.11.2018

Неколку илјади луѓе денеска се собраа пред Собранието на протест против уставните измени. Демонстрантите бараат итно и безусловно запирање на процесот на уставни измени, еднострано правно поништување на договрот од Преспа, стриктно почитување на ...

Протест против промена на името пред Собранието, побараа итно и безусловно запирање на процесот на уставни измени

А1 On - 18.11.2018

Протестот пред Собранието против уставните измени и промена на името почна со македонската химна пуштена на звучници, а во изведба на Игор Дурловски, кој е обвинет за упадот во Собранието на 27 април.

(Видео) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени”

24Инфо - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест, во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени”. Барањата на движењето „#Бојкотирам” се т рајна заштита на името на Македонија, и тно и безусловно запирање на процесот на ...

ВИДЕО: Протест против уставните измени пред Собрание, автобуси од цела држава

Либертас - 18.11.2018

Во организација на Движењето, Македонија Блокира вечерва се одржа протест пред Собранието. Протестот е против уставните измени, кои што се во собраниска процедура, а кои се прават со цел усогласување на Уставот со договорот со Грција за промена на ...

ГАЛЕРИЈА: Протест против уставните измени вечерва пред Собрание

Press24 - 18.11.2018

Голем број граѓани се собраа вечерва пред Собранието во Скопје, на протест против уставните измени согласно барањата на Грција. Протестот беше најавен на социјалните мрежи. Организаторите велат дека ова е протест на кој народот ќе го крене гласот ...

„Ти си Македонија“, „Татковината повикува“ - вечерва протест пред Собранието

МКД - 18.11.2018

Веќерва во 18 часот пред македонското Собрание ќе се одржи протест против уставните измени и за зачувување на уставното име. „Бојкотирам уставни измени" е мотото на вечерашниот протест. Организаторите на овој протест велат деја сакаат да го кренат ...

Вечерва протест пред собранието за уставните измени

ТВ21 - 18.11.2018

Вечерва пред собранието во Скопје ќе се одржи протест против уставните измени согласно договорот од Преспа. Протестот се најавува како масовен преку социјалните мрежи, а освен скопјани се очекува со организиран превоз да пристигнат и граѓани од ...

ВЕЧЕРВА во 18,00: Голем протест во Скопје против уставните измени

Курир - 18.11.2018

Вечерва во 18 и 30 часот, во Скопје ќе се одржи голем протест на граѓани од цела Македонија, против уставните измени согласно барањата на Грција. Протестот е најавен преку социјалните мрежи, а на истиот начин се повикува и на присуство на протестот.

Туркање на протестот на „Бојкотирам“, Филип Петровски спречен да се качи на бината

Либертас - 18.11.2018

На Филип Петровски не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието во центарот на Скопје, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ одржува протест против промена на Уставот како дел од договорот за името со Грција.

Заврши протестот пред Собранието, побарано стопирање на уставните измени

+инфо - 18.11.2018

Пред Собранието заврши протестот во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени“ преку кој беше побарано стопирање на постапката за уставни измени, поништување на Договорот од Преспа, трајна заштита на името на Македонија… Учесниците, ...

Грчева од протестот пред Собрание: Ќе се распуштат со добро или на поинаков начин

+инфо - 18.11.2018

Неколку илјади граѓани протестираат пред Собранието за зачувување на уставното име. „Да ја зачуваме идеологијата“, „Борбата продолжува“, „Македонија е вечна“ се само дел од пораките на говорниците.

Протест пред Собранието, се бара запирање на уставните промени, неменување на името и оставка на Владата

МКД - 18.11.2018

Да не се менува Уставот! Да не се менува името! Оставка на Владата! Ова се барањата на неколку илјади граѓани кои вечерва протестираат пред Собранието. Протестот почна со македонската химна пуштена на озвучувањето, а во изведба на Игор Дурловски.

Протест пред Собрание на „Бојкотирам за уставни измени“

Независен - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест во организација на движењето „Бојкотирам за уставни промени“. Барањата на движењето „#Бојкотирам“ се т рајна заштита на името на Македонија, и тно и безусловно запирање на процесот ...

Пред Собранието започна протестот „Бојкотирам уставни измени“

1tv - 18.11.2018

Пред македонското Собрание, вечерва започна протестот под мотото „Бојкотирам уставни измени“. Организаторите на овој протест велат дека дојдено времето да го кренат гласот против нелегалната промена на името и бришењето на АСНОМ.

Вечерва протест пред собранието за уставните измени

Канал5 - 18.11.2018

Пред собранието во Скопје за вечерва е најавен протест против уставните измени што веќе се во процедура. Протестот се најавува како масовен преку социјалните мрежи, а освен скопјани се очекува со организиран превоз да пристигнат и граѓани од ...

Вечерва протест пред собранието за уставните измени

4NEWS - 18.11.2018

Вечерва пред собранието во Скопје ќе се одржи протест против уставните измени согласно договорот од Преспа. Протестот се најавува како масовен преку социјалните мрежи, а освен скопјани се очекува со организиран превоз да пристигнат и граѓани од ...

Вечерва протест против уставните измени

Press24 - 18.11.2018

Вечерва во 18 и 30 часот, во Скопје ќе се одржи голем протест на граѓани од цела Македонија, против уставните измени согласно барањата на Грција. Протестот е најавен преку социјалните мрежи, а на истиот начин се повикува и на присуство на протестот.

Филип Петровски спречен да се качи на бината

+инфо - 18.11.2018

На Филип Петровски не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ одржa протест против промена на Уставот како дел од договорот за името со Грција.

Заврши протестот пред Собранието

МКД - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва заврши протестот во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени“ преку кој беше побарано стопирање на постапката за уставни измени, поништување на Договорот од Преспа, трајна заштита на ...

(Видео)Нема да го повториме 27 април 2017 година, нема да бидеме жртви на предавството

24Инфо - 18.11.2018

Протестот пред Собранието против уставните измени и промена на името почна со македонската химна пуштена на звучници, а во изведба на Игор Дурловски, кој е обвинет за упадот во Собранието на 27 април.

(Во живо) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени“: Не за промена на името

еМагазин - 18.11.2018

Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест, во организација на движењето „#Бојкотирам уставни промени“. Барањата на движењето „#Бојкотирам“ се трајна заштита на името на Македонија, итно и безусловно запирање на процесот на ...

ФОТО: На дожд започна протестот „БОЈКОТИРАМ УСТАВНИ ПРОМЕНИ“

Алфа - 18.11.2018

Дождот не беше пречка поголем број граѓани со чадори и топла облека да излезат пред Собранието на Република Македонија на вечерашниот протест под мотото „БОЈКОТИРАМ УСТАВНИ ПРОМЕНИ“. Протестот започна со интонирање на македонската химна, претходно ...

Демонстрации среде Скопје – Еве колку луѓе излегоа на протестот (фото)

Centar - 18.11.2018

Протестот пред Собранието против уставните измени и промена на името почна со македонската химна пуштена на звучници, а во изведба на Игор Дурловски, кој е обвинет за упадот во Собранието на 27 април.