TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време е Мило Ѓукановиќ да слушне „благодарам и збогум“

А1 On - 24.03.2019

Политико – Брисел Ете ви прашање за следниот квиз во пивницата: Кој лидер најдолго владеел во Европа? Рускиот Владимир Путин, Александар Лукашенко пв Белорусија и турскиот Реџеп Тајип Ердоган веројатно ќе бидат предложени за најпопуларни.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

Локално - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ за ДВ: Терминот „македонско сценарио“ не се користи во Црна Гора

Локално - 24.03.2019

Нашиот колега Ридигер Росиг го праша црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ што мисли за споредбите на протестите во Србија со ткн. „македонско сценарио“ и обвинувањата за мешање во внатрешните работи? Српскиот претседател Александар Вучиќ и други ...

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

А1 On - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Мило Ѓукановиќ за „Дојче веле“: Во Црна Гора не се користи терминот „македонско сценарио“

Република - 24.03.2019

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ на прашање за „Дојче веле“ што мисли за споредбите на протестите во Србија со т.н. „македонско сценарио“ и обвинувањата за мешање во внатрешните работи, рече: Не се користи во Црна Гора тој термин.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

Вечер - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

Опсервер - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

А1 On - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

24Инфо - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се”, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

MakPress - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

Либертас - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

24Инфо - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

Сител - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

Сител - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

1tv - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија со заедничка нишка

+инфо - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

ТВ21 - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

Локално - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

24 Вести - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ: Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка

Опсервер - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Повеќе илјади граѓани на протест во Подгорица побараа оставка на Владата и претседателот

+инфо - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Ѓукановиќ увиде заедничка нишка на протестите

Н.Македонија - 22.03.2019

Протестите во Србија, Црна Гора и Албанија имаат заедничка нишка во желбата за промена на власта, што не е во согласност со Уставот и законите, изјави црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во интервју за Дојче Веле.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

4NEWS - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

MTM - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се", на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

Курир - 24.03.2019

Подгорица, 24 март 2019 (МИА) – Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

(ВИДЕО) Нов протест во Црна Гора на „Спротивстави се 97.000“ со барање за оставка на Владата

Независен - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Нов протест во Црна Гора, се бара оставка на Владата и Претседателот

Н.Македонија - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

Нов протест во Црна Гора со барање за оставка на Владата и Претседателот

MakPress - 24.03.2019

Во Подгорица синоќа е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата.

„Спротивстави се 97.000“ бара оставка на Владата и претседателот на државата

Вечер - 24.03.2019

Во Подгорица се одржа шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата. Демонстрантите на Плоштадот на независноста извикуваа „Застанете ...