TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актерката Силвија Стојановска во 30 дневен куќен притвор

Нова ТВ - 19.12.2019

Судија на претходна постапка одреди 30 дневен куќен притвор за познатата македонска актерка Силвија Стојановска која попладнево во Скопје беше приведена и однесена во Кривичниот суд. По барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...

Приведувањето на Стојановска дел од меѓународна акција

Телма - 19.12.2019

Судија на претходна постапка во кривичниот суд и одреди домашен притвор на актерката Силвија Стојановска, која е осомничена дека била дел од мрежа која за шверц со кокаин. Според извори на телма од истрагата, се работи за седумстотини килограми ...

(ВИДЕО) Актерката Стојановска на прашање дали тргувала со дрога: Боже, боже

А1 On - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска не сакаше да одговара на новинарски прашања при излегувањето од кривичниот суд од каде што што беше спроведена во куќен притвор. Новинарите ја прашуваа дали е точно дека е осомничена за трговија со дрога, а наместо ...

Актерката Стојановска и уште две лица се сомничат дека шверцувале 700 килограми кокаин

Локално - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска и лицето В.Б. кое заедно со неа било донесено пред судија на претходна постапка се сомничат за шверц на кокаин, а како што дознава Локално, се работи за седумстотини килограми од Шпанија.

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Фокус - 19.12.2019

Судија на претходна постапка и одреди куќен притвор на актерката Силвија Стојановска и уште едно лице В.Б. по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,потврдуваат за Фокус од Кривичниот суд.

Актерката Силвија Стојановска беше на распит во Кривичен суд поради наводна трговија со кокаин

Канал5 - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска попладнево однесена на распит во Кривичниот суд. Неофицијално се испитува дали Стојановска била вмешана во шверц на кокаин запленет во Шпанија. Пред кривичниот суд е Михаела ...

Приведена позната македонска актерка

OhridNews - 19.12.2019

Попладнево во Скопје приведена е познатата македонска актерка Силвија Стојаноска. Неофицијално таа е лишена од слобода во врска со заплена на голема количина дрога. Судија на претходна постапка вечерва на актерката и одредил куќен притвор.

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска, осомничена за меѓународна трговија со дрога

Сакам да кажам - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска и уште едно машко лице В.Б. беа изнесени во 14.40 часот пред судија на претходна постапка во Основниот кривичниот суд и за нив се бараше мерка притвор од страна на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Актерката Силвија Стојановска доби 30-дневен куќен притвор

А1 On - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска по приведувањето во судот и е одреден мерка од 30 дена куќен притвор. Таа е осомничена заедно со уште едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Куќен притвор за познатата актерка Силвија Стојановска

ТВ21 - 19.12.2019

Одреден е куќен притвор за актерката Силвија Стојановска откако попладнево беше изведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд. Неофицијално, како што дознава ТВ21, актерката и уште едно машко лице се приведени во координирана истрага ...

Приведена познатата актерка Силвија Стојановска

Нова ТВ - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е уапсена и однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Судски извори за НОВА, потврдија дека актерката е уапсена во Скопје заедно со нејзиниот партнер, а ...

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска, осомничена за трговија со дрога

Макфакс - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска попладнево беше приведена во Кривичниот суд, во врска со заплена на огромна количина на дрога. Таа доби куќен притвор и заедно со уште едно лице е осомничениа за трговија со дрога.

Куќен притвор за актерката Стојановска

Женски магазин - 19.12.2019

Судијата на претходна постапка Ненад Савески ѝ одреди куќен притвор на Силвија Стјановска, јавува порталот СДК . Актерката денеска била однесена во Кривичниот суд и изведена пред судија на претходна постапка заедно со уште едно машко лице на кое му ...

Ова е недоразбирање: По апсењето на Силвија, се огласи ќерка ѝ Јана

Фактор - 19.12.2019

Актерката Јана Стојановска вели дека се работи за недоразбирање, откако нејзината мајка, познатата актерка Силвија Стојановска е приведена поради наводен шверц на кокаин. „Не е ништо страшно. Мислам дека се работи за недоразбирање.

Актерката Силвија Стојановска доби куќен притвор за случај со трговија со дрога

360 степени - 19.12.2019

Фото: Фејсбук Актерката Силвија Стојановска доби мерка куќен притвор, а уште едно лице со иницијали В.Б., доби притвор откако попладнево биле изведени пред судија на претходна постапката. Мерките им се определени по сите три основи: опасност од ...

Македонска актерка вмешана во шверц со кокаин, ОЈО бара притвор

ММС - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Фокус информира дека информацијата неофицијално ја потврдиле извори од ...

Одреден куќен притвор за Силвија Стојановска

ТВ21 - 19.12.2019

Одреден е куќен притвор за актерката Силвија Стојановска откако попладнево беше изведена пред судија во Кривичниот суд. Како што дознава ТВ21 од извори во судот попладнево Стојановска беше уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во ...

Македонска актерка вмешана во шверц со кокаин, ОЈО бара притвор

Слободен Печат - 19.12.2019

Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две лица пред судија на претходна постапка. Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во ...

Актерката Силвија Стојановска приведена за шверц на кокаин

Репортер - 19.12.2019

Македонска актерка Силвија Стојановска, е приведена затоа што е вмешана со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Таа во моментов е однесена во Основниот кривичен суд во Скопје, каде чека да биде изведена пред судија на претходна постапка, ...

Куќен 30 дневен притвор за актерката Силвија Стојановска – осомничена за трговија со дрога

Скопје1 - 19.12.2019

Судија на претходна постапка и одреди куќен притвор на актерката Силвија Стојановска и уште едно лице В.Б. по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,потврдуваат за Фокус од Кривичниот суд.

Ќерката на Силвија прозборе по апсењето: Ова е недоразбирање!

Магазин - 19.12.2019

Познатата македонска актерка и актелна во серијата „Фамилија Марковски“ денеска бепе приведена од страната на полцицијата и беше однесена пред истражен судија во кривичниот суд. Нејзината ќерка за Женски магазин Јана Стојановска изјави дека станува ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

Фокус - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Приведена актерката Стојановска

Локално - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска доцна попладнево е спроведена пред судија на претходна постапка во скопскиот Кривичен суд. Судијата треба да одлучи по барањето на обвинителството таа да биде притворена, како мерка за претпазливост.

Актерката Силвија Стојановска е приведена?

Женски магазин - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, јавува Фокус повикувајќи се на извори од Кривичниот суд. Порталот „ Јанакизнае “ попладнево објави дека Стојановска била уапсена во ...

Приведена актерката Силвија Стојановска – поврзана со случај на заплена на огромна количина кокаин во Шпанија?

Точка - 19.12.2019

Познатата македонска актерка Силвија Стојановска попладнево била одведена во Основниот кривичен суд, од каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, по барање за одредување мерка притвор од Јавното обвинителство.

На Актерката Силвија Стојановска одредена и е мерка куќен притвор

Република - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска и уште едно машко лице В.Б. беа изнесени во 14.40 часот пред судија на претходна постапка во Основниот кривичниот суд и за нив се бараше мерка притвор од страна на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Силвија Стојановска е актерката приведена поради шверц со кокаин

Магазин - 19.12.2019

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, Силвија Стојановска која е мајка на актерките Јана и Ана Стојановски е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

ТВ21 - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Како што дознава ТВ21 од извори во судот попладнево Стојановска била уапсена во врска со заплена на огромна количина ...

Позната македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

Курир - 19.12.2019

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, С.С., е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката С.С.

Позната македонска актерка изведена пред Кривичен суд, учествувала во шверц на кокаин

Нетпрес - 19.12.2019

„ЈанакиЗнае“ ексклузивно дознава од неофицијални извори кои потекнуваат од судот, дека познатата македонска актерка, С.С., е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката С.С.

Уапсена македонската актерка - учествувала во шверц на кокаин

Press24 - 19.12.2019

Познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, денеска бил уапсена поради поврзаност со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија, дознава „ ЈанакиЗнае “ . Во моментов актерката Силвија Стојановска, е однесена пред Основниот кривчен суд во ...

Приведена актерката Силвија Стојановскa

Република - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, објави „Фокус“ . Порталот „Јанакизнае“ попладнево објави дека Стојановска била уапсена во врска со заплена на ...

Приведена Силвија Стојановска?

Фактор - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, објави „Фокус“ . Порталот „Јанакизнае“ попладнево објави дека Стојановска била уапсена во врска со заплена на ...

Актерката Силвија Стојановска приведена за шверц со кокаин во Шпанија

Нетпрес - 19.12.2019

Познатата македонска актерка Силвија Стојановска во етвртокот попладнето е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд, а порталот ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

Либертас - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

Курир - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Македонска актерка одведена во Кривичен, учествувала во шверц на кокаин

Канал5 - 19.12.2019

Канал 5 неофицијално дознава дека познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката Силвија Стојановска, е однесена пред Основниот кривчен суд во Скопје, ...

Силвија Стојановска одведена во Кривичниот суд

Денешен - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдиле извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Приведена познатата македонска актерка

iPortal - 19.12.2019

Актерката Силвија Стојановска доцна попладнево е спроведена пред судија на претходна постапка во скопскиот Кривичен суд. Судијата треба да одлучи по барањето на обвинителството таа да биде притворена, како мерка за претпазливост.

Приведена актерката Силвија Стојановска

+инфо - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Информацијата неофицијално за Фокус ја потврдиле извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

24Инфо - 19.12.2019

Познатата актерка Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд, а порталот „Јанакизнае“ попладнево ...

Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

Сител - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две ...

Приведена позната македонска актерка Силвија Стојановска во врска со заплена на дрога

еМагазин - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две ...

Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

Бриф - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две ...

Приведена актерката Силвија Стојановска

Expres - 19.12.2019

Aктерката Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка. Овие информации неофицијално за Фокус ги потврдија извори од Кривичниот суд.

Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

А1 On - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд изјавија дека во моментот на распит се донесени две лица ...

Македонска актерка вмешана во шверц со кокаин, ОЈО бара притвор

Курир - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две ...

Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

Вечер Прес - 19.12.2019

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога. Од Кривичниот суд за МИА изјавија дека во моментот на распит се донесени две ...

Домашен притвор за актерката Силвија Стојановска

Press24 - 19.12.2019

Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Покрај неа, пред судија на претходна постапка беше изведено уште ...

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска, осомничена за меѓународен шверц на кокаин

+инфо - 19.12.2019

Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Дел од медиумите јавија дека Стојановска е приведена во врска со ...