TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несторовски ова мораше да го реализира, Македонецот промаши зицер против Милан (ВИДЕО)

24Фудбал - 03.03.2021

Илија Несторовски пропушти убава можност да ја затресе мрежата на Милан, Македонецот од пет метри со глава биеше право во Ромањоли, кој очајно се обидуваше да спасува на гол линијата. Удинезе разочаран ќе си замине од Сан Сиро и покрај тоа што освои ...

Ромањоли ја имаше одбраната на вечерта, и тоа по шут на Илија Несторовски (Видео)

Спортманија - 03.03.2021

Неверојатно е што спаси капитенот на Милан Илија Несторовски имаше одлична можност да ја затресе мрежата на Милан на почетокот на второто полувреме, но радоста на македонскиот репрезентативец ја спречи дефанзивецот Алесио Ромањоли.

Каков малер е Нестор, Ромањоли од гол линија му ја извади

Оff.net - 03.03.2021

И покрај нерешениот резултат, фудбалерите на Удинезе потиштени ќе си заминат од Сан Сиро. Имаа 0:1 се до 96-та минута во која Кеси израмни од пенал, а Несторовски имаше можност да ги закопа, но Ромањоли се претвори во ...

Несторовски имаше фантастична шанса, Ромањоли спаси од гол-линија (ВИДЕО)

SportMedia - 03.03.2021

На стартот на вториот дел на мечот меѓу Милан и Удинезе, нашиот Илија Несторовски имаше 100% шанса за гол. Несторовски шутираше со глава и сите ја видоа топката во голот, но Ромањоли со неверојатна реакција ја исфрли топката од гол-линијата и го ...

ВИДЕО: Несторовски немаше среќа – Ромањоли како голман спаси чист гол!

Gol.mk - 03.03.2021

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски немаше многу среќа на натпреварот меѓу Милан и Удинезе. Имаше одлична позиција да постигне гол во мрежата на „росонерите“, ама неверојатна интервенција го остави пократок за еден погодок.

Ромањоли последна пречка – Несторовски за малку ќе го „шокираше“ Сан Сиро (ВИДЕО)

Екипа - 03.03.2021

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски имаше голема шанса во натпреварот против Милан на Сан Сиро. Несторовски биеше одлично со глава, Донарума веќе беше совладан, но Ромањоли успеа да спречи големи славје за тимот од ...

ФОТО: Илија Несторовски од првата минута против Милан на „Сан Сиро“

Дриблинг - 03.03.2021

Милан го дочекува Удинезе во 25 коло од Серија А, нашиот репрезентативец, Илија Несторовски е во почетниот состав за гостинскиот тим. Кај домаќините нападот го предводи Леао а ќе му помагаат Ребиќ и Кастиљехо.

Несторовски за неговата кариера, најубавите моменти и тимот за кој навива уште од детството

Спортклуб - 03.03.2021

Во последното свое интервју за медиумите, Илија Несторовски, фудбалерот на Удинезе зборуваше за повеќе работи, за неговото искуство во сите првенства во кои има настапувано, кој е негов омилен гол и за кој фудбалски клуб навива уште од детството.

Јувентус го сака капитенот на Милан

Спортски - 02.03.2021

Италијанскиот шампион Јувентус е сериозно заинтересиран за капитенот на Милан, Алесио Ромањоли, пренесуваат италијанските медиуми. Ромањоли на лето влегува во последната година од договорот, а преговорите за продолжување на соработката не одат во ...