TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворено признание на славниот актер: „Во животот најмногу жалам што се разведов“

Вистина.мк - 21.02.2020

По кратка пауза, Бен Афлек се враќа во филмот „The way back“, каде што ја игра улога на средношколски кошаркарски тренер кој се труди да ја одржи контролата на својот живот, додека се бори со алкохолизмот и бракот кој пропаѓа.

Бен Афлек конечно прозборе за алкохолизмот: Во животот најмногу жалам што се разведов

Локално - 20.02.2020

Бен Афлек по кратката пауза се враќа на големото платно во филмот The Way Back. Во него игра тренер на средношколски кошаркарски клуб кој се труди да ја одржи контролата врз својот живот, додека се бори со алкохолизам и брак кој се распаѓа.

Бен Афлек искрено за алкохолизмот: „Во животот најмногу жалам што се разведов“

Точка - 20.02.2020

Бен Афлек после кратката пауза се враќа на големото платно на филмот „The Way Back“. Во него игра средношколски кошаркарски тренер, кој се труди да ја одржи контролата над својот живот, додека се бори со алкохолизмот и бракот кој му се распаѓа.

Додека актерот јавно се кае, бившата сопруга само се смешка: „Разводот беше мојата најголема животна грешка!“

Убавина и Здравје - 20.02.2020

Зажалил за сите гревови, но изгледа сега е доцна Бен Афлек признал: најголема грешка во животот му е тоа што се развел од Џенифер Гарнер! Актерот се потсетил на својот порок, алкохолот, кој придонел за распадот на неговиот брак.

Бен Афлек конечно откри зошто не го глуми повеќе Бетмен

Курир - 20.02.2020

Помина повеќе од една година откако Бен Афлек објави дека нема повеќе да го игра ликот на Бетмен. Во разговор за „Њујорк Тајмс“, Афлек отворено зборувал и на оваа тема. Главната причина за неговото повлекување e бурното снимање на претходниот филм и ...

Се откажав од Бетмен оти се плашев дека ќе умрам од алкохол, вели Бен Афлек

Сакам да кажам - 19.02.2020

Бен Афлек откри дека една од причините поради која се откажал од улогата на Бетмен е стравот од прекумерно пиење алкохол. Тој беше на рехабилитација во 2001, 2017 и 2018 година. Во обемното интервју за „Њујорк тајмс“, Афлек вели дека неговата борба ...

Бен Афлек откри зошто веќе не го глуми Бетмен

Канал5 - 19.02.2020

Помина нешто повеќе од една година откако Бен Афлек објави дека нема да ја игра повторнио својата улога како Бетмен. Тој требаше да режира и глуми на најновото продолжение, пред Мет Ривс да го преземе проектот и да го назначи Роберт Патинсон за нов ...

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен Печат - 19.02.2020

Холивудскиот актер Бен Афлек призна дека најмногу се кае поради одлуката да се разведе од актерката Џенифер Гарнер. Бен (47) почна да се забавува со Џенифер (47) во 2004 година, а само една година подоцна тие се венчаа.

Бен Афлек ја обвини поранешната сопруга дека заради неа станал алкохоличар

Репортер - 19.02.2020

Глумецот Бен Афлек по подолго време проговори за разводот од неговата поранешна сопруга, Џенифер Гарнер и како таа влијаела тој да стане алкохоличар. Тој ја обвини глумицата и посочи дека проблемите во бракот го натерале да се сврти кон алкохолот.

Бен Афлек откри за што најмногу жали во животот

Локално - 19.02.2020

Во 2015 година се разведоа Бен Афлек и Џенифер Гарнер, по 10 години брак. Судската разрешница на бракоразводниот спор заврши во 2018 година. Оттогаш, тие имаат поделено старателство врз децата Вајолет, Серафина и Семјуел.

Бившата е виновна за неговиот алкохолизам?!

Убавина и Здравје - 19.02.2020

Не е тајна дека популарниот холивудски актер Бен Афлек имаше неколку обидида селекува од алкохолизам. Според написите на странските медиуми, токму зависноста од алкохол му пресудила на неговиот брак со колешката Џенифер Гарнер, с о која има три деца ...

Бен Афлек откри зошто се откажа од Бетмен

Таратур - 20.02.2020

Пред повеќе од една година славниот холивудски актер Бен Афлек јавно објави дека не планира повторно да ја толкува улогата на суперхеројот Бетмен. Тој требаше да режира и глуми на најновото продолжение, пред Мет Ривс да го преземе проектот и да го ...

Алкохолот е причина зошто Бен Афлек нема повторно да биде Бетмен

Press24 - 20.02.2020

Помина повеќе од една година откако Бен Афлек објави дека нема повеќе да го игра ликот на Бетмен. Во разговор за „Њујорк Тајмс“, Афлек отворено зборувал и на оваа тема. Главната причина за неговото повлекување e бурното снимање на претходниот филм и ...

Бен Афлек отворено за алкохолизмот: Во животот најмногу жалам што се разведов!

Нетпрес - 21.02.2020

Бен Афлек после кратката пауза се враќа на големото платно на филмот „The Way Back“. Во него игра средношколски кошаркарски тренер, кој се труди да ја одржи контролата над својот живот, додека се бори со алкохолизмот и бракот кој му се распаѓа.

Бен Афлек призна: Разводот со Џенифер беше моја најголема грешка!

+инфо - 21.02.2020

Актерот се потсетил на својот порок, алкохолот, кој придонел за распадот на неговиот брак. – Пиев релативно нормално подолг период. Но потоа почнав да пијам сѐ повеќе и повеќе, кога мојот брак почна да се распаѓа. Тоа беше во 2015 и 2016 година.