TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар објасни кое е најважното наследство на Марадона

Канал5 - 27.11.2020

Фудбалскиот свет сè уште жали по смртта на Диего Марадона, сите што го познаваа споделуваат анегдоти за него, а други зборуваат за тоа како тој влијаел врз нив и што претставувал за нив во животот.

Марадона ја заврши дебатата за Меси и Роналдо

Sport M - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона во петокот го доби последното збогување. Легендата, кој цел живот ќе остане запаметен по она што му го даде на фудбалот и што направи на теренот, честопати беше прашуван за дебатата за тоа кој е најдобар, Лионел Меси или ...

11 деца на Марадона во битка за неговите милиони

Deutsche Welle - 27.11.2020

Спортската легенда зад себе остави деца како за цел фудбалски тим. Неговата смрт може да предизвика расправија за семејното наследство. Беше љубител на жени, алкохол и дрога, а парите безмилосно ги трошеше.

Морбидно – Се фотографираа со ковчегот на Марадона, добија отказ и не можат да куртулат од закани

Спортманија - 27.11.2020

Татко и син и уште еден работник во фирмата за погребални услуги во Буенос Аирес се избркани од работа, а добиваат и опасни закани Татко и син и уште еден работник во погребалното претпријатие во Буенос Аирес добија отказ, откако објавија фотографии ...

Се јави човекот што се сликаше со починатиот Марадона: Ми се закануваат дека ќе ме убијат

Спортклуб - 27.11.2020

Клаудио Фернандес, човекот кој наиде на јавна осуда поради фотографирањето покрај ковчегот на Диего Марадона, денеска јавно, преку радио, се извини за својата постапка. Истакна дека жали за она што го направи, но и дека во последните 24 часа добива ...

Гвардиола: На Агуеро му е многу тешко поради смртта на Диего, посебно поради синот!

Sport 1 - 27.11.2020

Менаџерот на англсикиот гигант Манчестер сити, Пеп Гвардиола објави дека најдобриот стрелец во историјата на „граѓаните“, Серхио Агуеро се наоѓа во тешка психичка состојба поради смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона, посебно поради неговиот ...

„Марадона? Да играше за Јувентус, се уште ќе беше жив“

Sport M - 27.11.2020

„Марадона сè уште ќе беше жив ако играше за Јувентус, а не за Наполи во тоа време“. Поранешниот фудбалер на Јувентус, Антонио Кабрини во изминатите денови зборуваше за аргентинскиот шампион.

Адвокатот на Марадона за оние што направија селфи со телото на Аргентинецот: Скапо ќе платат за тоа!

Дерби - 27.11.2020

Веста за смртта на Диего Армандо Марадона донесе голема тага кај целата спортска и фудбалска јавност, но во целата оваа ситуација имаше и немили сцени, случувања, а за тоа се погрижија дел од неговите фанови, ако воопшто можат да се наречат фанови.

ФОТО: Уметник од Идлиб го нацрта Марадона на ѕид од разрушена куќа

ММС - 27.11.2020

Графичкиот уметник од Идлиб, Азиз Есмер, фотографијата на аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона, кој почина од хронична срцева слабост ја нацрта на ѕид од куќа разрушена за време на нападите на режимот на Башар ал Асад, јавува Агенција ...

Пораката на синот на Марадона за смртта на неговиот татко

Sport M - 27.11.2020

Синот на Диего Армандо Марадона не можеше да отпатува на погребот на неговиот татко бидејќи беше позитивен на КОВИД-19. Тој објави видео со порака за да се збогува со легендата на Наполи, кој беше погребан денеска.

„Life is Life“: Еве како Серија А викендов ќе се прости од Марадона (ВИДЕО)

Дриблинг - 27.11.2020

Италијанската Серија А викендов ќе му одаде последна почит на легендарниот Диего Армандо Марадона, а почеста ќе има неколку делови. За време на загревањата, на видео бимовите на сите стадиони ќе биде емитувано легендарното загревање на Марадона пред ...

Каков ЛАПСУС ! Наместо од Марадона дел од женската популација се опрости од МАДОНА !

Во Центар - 27.11.2020

Друштвените мрежи горат, сите се простуваат од легендарната пеачка. Фудбалерот Диего Армандо Марадона почина вчера на 60 годишна возраст,но на социјалната мрежа Твитер дојде до забуна, корисниците сфатија дека починала пеачката Мадона.

ВИДЕО: Моментот кога 90.000 луѓе на белградска „Маракана“ го испочитуваа великанот Марадона

ММС - 27.11.2020

Жестоки, гласни, понекогаш и прегласни, а таа гласност проткаена со по некоја типична пцовка одѕвонува во сечија глава која се наоѓа долу на теренот. Навивачите од екс-ју просторите знаат да бидат, биле и се енергични, емоционални и стравствени, ...

Шокантно тврдење: Марадона беше уморен од сѐ – сакаше да замине!

Спортклуб - 27.11.2020

Десетици илјади фанови низ Аргентина се простуваат од големата фудбалска икона, Диего Армандо Марадона, кој почина од срцев удар на 60 години. Многу жалење постои од луѓето пред се кои беа во негова близина, а со тоа се појавија и проблеми околу ...

Мурињо: Нема да дозволам моите поколенија да не знаат кој е Марадона

Екипа - 27.11.2020

Фудбалската планета продолжува да тагува за Диего Армандо Марадона. Аргентинскиот ас го напушти овој свет, но зад себе остави наследство за кое ќе се зборува со генерации. Многу фудбалски легенди се опростија од великанот, а меѓу нив беше и Жозе ...

Италијанска легенда од СП 1982: Да дојдеше Марадона во Јувентус сега ќе беше жив!

Sport 1 - 27.11.2020

Антонио Кабрини е италијанска фудбалска легенда, поранешен фудбалер на Јувентус и дел од славната италијанска генерација која стигна до светската титула во Шпанија во 1982 година, кој после смртта на Диего Армандо Марадона, посочи дека фудбалскиот ...

Гвардиола загрижен поради Агуеро: Тешко му е

Спортски - 27.11.2020

Манчестер Сити утре игра против Барнли, но прашање е дали Серхио Агуеро ќе може да игра на овој меч. Агуеро жали за смртта на Марадона и не може да се сконцентрира на фудбал. Тој беше оженет со најмладата ќерка на Марадона, Џанина во 2008 година, со ...

„Тој беше сам и уморен од сè, сакаше да умре“

Sport M - 27.11.2020

Легендата на светскиот фудбал Диего Марадона беше погребан денес во Буенос Аирес. Марадона почина во средата на 60-годишна возраст, а неговиот менаџер и пријател Стефано Сеси тврди дека Диего бил уморен од сè и сакал да умре.

Марадона беше уморен од сѐ и сакаше да умре

Спортманија - 27.11.2020

Агентот открива шокантни работи за Диего Диего Армандо Марадона рано утрово беше погребан покрај своите родители на приватните гробишта „Жардин де Бела Виста“ во непосредна близина на Буенос Аирес .

Француското првенство викендов во чест на Марадона

Дриблинг - 27.11.2020

Здравствениот протокол поврзан со коронавирусот во француското првенство викендов ќе биде нарушен, објави Л”Екип. Екипите од Првата и Втората лига во Франција ќе одадат почит на Диего Марадона на уникатен начин.

Милијарди, чорапи и 1.000 потези на магичниот Диего: Вака фудбалското божество пристигна во Барселона

ММС - 27.11.2020

Приказната за почетокот на кариерата на Марадона во Барселона е неверојатна. Таа 1982 година Барселона ги руши сите рекорди кога платила за Марадона 1.2 милијарди пезети услугите на аргентинскиот напаѓач.

Пријател на Марадона: Не сакаше повеќе да живее, сакаше да умре

Локално - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона почина на 61-годишна возраст по компликации со белодробен ендем. Тој е погребан денес во Буенос Аирес. Истрагата за неговата смрт е отворена затоа што некои блиски луѓе се пожалија дека брзата помош пристигнала предоцна.

Објавена последната снимка на Марадона, го снимил соседот (ВИДЕО)

Канал5 - 27.11.2020

Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина во средата во Аргентина на 61 година. Иако првично било објавено дека славниот Аргентинец починал од срцев удар, обдукцијата покажала дека тој починал од акутен белодробен едем ...

Менаџерот на Марадона: Тој веќе не сакаше да живее

TopSport - 27.11.2020

Долгогодишниот менаџер и близок пријател на Диего Марадона, Стефано Чечи, вели дека фудбалската легенда била „уморна од животот“ и самиот „оставил“ да умре додека семејството околу него „се кубело“.

Адвокатот на Марадона: Тие кои правеа селфи со Марадона ќе зажалат

TopSport - 27.11.2020

Адвокатот на Диего Марадона, Матијас Морла ги предупреди тројцата вработени во погребалниот дом кои правеа селфи со телото на починатата фудбалска легенда ќе „платат скапо“ за тој бизарен чин.

Тешка навреда за Наполи и Неапол: Доколку играше во Торино, Марадона сè уште ќе беше жив

Слободен Печат - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона најдобрите моменти во клупската кариера ги имаше во Наполи чиј дрес го носеше од 1984 до 1991 година. За тоа време на Наполи му ги донесе единствените две шампионски титули како и трофејот од Купот на УЕФА.

Поранешниот агент и добар пријател на Марадона: Диего реши дека е време да умре, отиде кај оние кои најмногу ги сакаше!

Дерби - 27.11.2020

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски маестро кој пред два дена почина во родната Аргентина во својот дом во Буенос Аирес.

Селфито со мртвото тело на Марадона скапо ќе ги чини, ги отпуштија од работа, добиваат смртни казни, адвокатот на Диего ...

24Фудбал - 27.11.2020

Тројца луѓе се сликаа селфи со мртвото тело на Марадона, добија откази од погребалното претпријатие каде што биле вработени, адвокатот на Диего вели дека ќе ги тужат и скапо ќе платат, а едниот од нив призна дека добиваат и закани за убиство.

„Диего сакаше да умре, беше осамен и уморен од сѐ“

Sport 1 - 27.11.2020

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона нѐ напушти на 60-годишна возраст пред два дена и синоќа беше закопан во Бела Виста покрај своите родители, а целиот свет со солзи го испрати легендарниот фудбалски велемајстор во ...

Марадона во животот успеа да изгуби речиси се – Се што му остана се само 75 илјади евра

Екипа - 27.11.2020

Најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона во средата почина на 60-годишна возраст во својата родна Аргентина. Целиот свет жали за прераната загуба на најдобриот кој иако многу заработи од фудбалот поради животот кој го живееше успеа ...

Авантурите на Диего Марадона во Москва 1990 година

Руска реч - 27.11.2020

Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона неколку пати доаѓаше во Москва, но „најлудо“ беше неговото прво патување, уште во времето на СССР, кое за малку ќе се изјаловеше бидејќи познатиот Аргентинец задоцни на авион.

Последната прошетка на Марадона… ВИДЕО

Локално - 27.11.2020

Диего Марадона почина на 25 ноември, на 61 година, откако помина извесно време во болница. Последните месеци беа многу бурни, а поради здравствени проблеми легендарниот фудбалер беше хоспитализиран.

Се огласи ќерката на Марадона, емотивните зборови одекнуваат во светот: „Чекај ме таму тато. Животот е краток, па се ...

Точка - 27.11.2020

Далма е ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, а токму таа се огласи на социјалните мрежи поради тоа што нејзиниот татко беше погребан покрај неговите родители во Буенос Аирес.

Разговорот помеѓу Гаскоњ и Марадона пред почеток на натпревар: Малку сум пијан... Не се секирај, и јас сум пијан

24Фудбал - 27.11.2020

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и Лацио. По смртна на Диего Марадона, од сите страни на светот пристигнуваат пораки, а многу ...

Агентот на Марадона тврди, „Диего се предаде, повеќе немаше желба за живот“

Дриблинг - 27.11.2020

Агентот и близок пријател на Диего Марадона – Стефано Чечи – тврди дека легендата на светскиот фудбал ја загубил желбата за живот и се предал на судбината. Comments are closed for this ...

„Диего ми пријде и рече дека мора да го постигне голот на векот… (ВИДЕО)

Sport M - 27.11.2020

Синоќа беше погребан Диего Армандо Марадона, а зад славниот Аргентинец остануваат многу спомени. Марадона е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Ќе остане запаметен и по низа контроверзни ситуации, од кои најконтроверзен е голот против ...

Диего Марадона и неговото мистериозно црно Ferrari

Авто Плус - 27.11.2020

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона почина на 25 ноември и го напушти овој свет, а зад него остануваат митовите, како онoј за неговото црно Ferrari Диего Армандо Марадона беше обожуван во целиот свет, неговата смрт предизвика огромна тага ...

Агентот на Марадона: Беше сам и изморен, сакаше да умре!

SportMedia - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона, легендата на светскиот фудбал беше погребан денеска во Буенос Аирес. Марадона почина во средата на 60-годишна возраст, како последица од срцев удар. Целиот свет тагуваше по него, беше пример за многу генерации, а тој натера ...

„Марадона беше сам и уморен, сакаше да умре“

SportMedia - 27.11.2020

Легендарниот фудбалер, Диего Марадона денеска беше погребан во Буенос Аирес. Илјадници луѓе се собраа на улиците го испратија својот идол… Секојдневно светските медиуми објавуват најразлини вести поврзани со Марадона, неговиот менаџер, Стефано Сеси, ...

Гвардиола: На Кун Агуеро му е тешко да игра по смртта на Марадона

TopSport - 27.11.2020

Серхио Кун Агуеро се мачи да се концентрира на фудбалот по смртта на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, иако додека беше жив не беше во најдобри односи со својот поранешен дедо (татко на неговата поранешна сопруга).

Агентот тврди: Диего беше сам и уморен, сакаше да умре

Спортски - 27.11.2020

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона беше погребан денес во Буенос Аирес, а неговиот агент и пријател Стефано Чечи откри неверојатни детали. Чечи откри дека Марадона бил многу несреќен и постојано бил сам. „Диего секогаш беше сам.

Клоп: Јас сум бил дел од Марадона цел живот, тој е еден од тројцата големи

Sport M - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, му посвети и неколку реченици на Диего Марадона. Како и сите, Клоп го обожаваше Марадона и беше дел од неговиот живот. Германецот одлично го познаваше Аргентинец и признава дека е еден од тројцата најголеми.

Откриено е последното барање на Марадона пред неговата смрт

Sport M - 27.11.2020

Диего Марадона може да стане четвртата личност во историјата на Аргентина на која по смртта ќе му биде балсамирано телото. Поранешниот голем играч почина во средата на 60-годишна возраст откако доживеа срцев удар и беше погребан синоќа во Каза ...

Познат аргентински новинар кој беше близок со Аргентинецот: Марадона умре сиромашен, банкарската сметка…

Дерби - 27.11.2020

Познатиот аргентински новинар со бразилско потекло, Луис Вентура беше меѓу првите кој ја потврдија трагичната вест за смртта на големиот Диего Армандо Марадона, а како човек кој многу често имаше инсајдерски информации за случувањата во животот на ...

Пеп во нови проблеми – сега е загрижен поради Агуеро

Спортклуб - 27.11.2020

Манчестер Сити утре игра против Барнли, но големото прашање е дали Серхио Агуеро ќе даде се од себе на овој натпревар. Агуеро жали за смртта на Диего Марадона. Легендарниот Аргентинец имал големо влијание врз него, а тој беше и дедо на неговиот ...

„Марадона беше преморен од се, едноставно сакаше да умре“

Екипа - 27.11.2020

Долгогодишниот пријател и менаџер на Диего Марадона, Стефано Чечи изјави дека дека легендарниот фудбалер бил уморен од се и едноставно сакал да умре. „Сега се води истрага околу смртта на Диего.

Ќе издржам овде, без оној дел на срцето кое го понесе со себе: Се огласи ќерката на Марадона

Република - 27.11.2020

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона се огласи на социјалните мрежи, откако нејзиниот татко беше погребан во Буенос Аирес. Секогаш се плашев од својата смрт, ама сега не…Бидејќи знам дека тоа ќе биде момент кога ...

Клоп откри кои се тројцата најдобри фудбалери во историјата: Пеле, Марадона и….

Спортманија - 27.11.2020

Германскиот стратег знае каква легенда беше Диего Армандо, но не го стави во најдобар на сите времиња, туку во Топ 3 најдобри. И тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, упати порака за легендарниот Диего Армандо Марадона, кој пред два дена почина во ...

Без пардон: Кога Македонците ќе се “судрат“ во градот на Марадона! (ФОТО)

SportMedia - 27.11.2020

И дефинитивно мечот од Лигата на Европа меѓу Наполи и Ријека, одигран синоќа, беше во длабока сенка на се она што се случуваше во градот под Везув и околу стадионот „Сао Паоло“ поврзано со смртта на Диего Армандо Марадона.

Клоп за средбата со Марадона: Како да се среќаваш со папата!

TopSport - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека фудбалот загубил една од најголемите ѕвезди во историјата по смртта на Диего Марадона и изјави дека средбата со Аргентинецот наликувала на средба со папата.