TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворениците во истражниот затвор се закануваат со штрајк со глад доколку не бидат спроведени заштитни мерки

Телма - 09.04.2020

Затворениците во Истражниот затвор Скопје бараат заштитни мерки , во спротивно ќе штрајкуваат со глад . Ова се случи откако се потврди дека починал затвореник позитивен на корона вирус. По средбата на затворениците и директорто Есад Рахиќ, ...

Притворениците во затворот “Шутка” во паника: Ве молиме помогнете ни!

Фокус - 09.04.2020

Откако вчера во истражниот затвор “Скопје” почина притвореник, заразен со корона вирус, до “Фокус” стигнуваат панични пораки од притвореници. -Ве молиме помогнете. Во затворот има повеќемина заболени.

Почина притвореник во Истражниот затвор

Телма - 09.04.2020

Наместо да излезе од притвор по 30 дена во Истражниот затвор во Шуто Оризари, 47-годишниот Е. А. вчера беше пронајден мртов. Посмртниот тест покажа дека е позитивен на корона. Во притворското одделение е примен на 8-ми март.

Филипче: Животот постепено ќе се враќа во нормала најверојатно кон крајот на април

Канал5 - 09.04.2020

Кај притвореник во истражниот затвор Шуто Оризари кој вчера починал од срцев удар постхумно е утврдено присуство на коронавирусот. Министерот за здравство Венко Филипче информираше и дека 46 нови случаи на заболени се регистрирани во последните 24 ...

Почина притвореник во Шутка, постхумно утврдено дека е заразен со коронавирус

Канал5 - 09.04.2020

Притвореникот на возраст од околу 47 години кој почина од инфаркт во ќелијата во истражниот закон во Шутка е позитивен на ковид 19, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Првиот пат бил негативен, но повтореното постхумно тестирање покажало ...

Почина притвореник во Шутка, постхумно утврдено дека е заразен со коронавирус, нови 46 заболени

Канал5 - 09.04.2020

Притвореник од истражниот затвор „Шуто Оризари“ кој вчера починал како последица на срцев удар бил заразен со коронавирусот, информираше попладнево министерот за здравство, Венко Филипче. Тој информираше и дека во последните 24 часа се потврдени ...

Починатиот затвореник позитивен на коронавирус

Бриф - 09.04.2020

47 годишниот притвореник од Ресен кој вчера рано утрото починал од срцев удар, во затворот во Скопје, по направена обдукција бил позитивен на коронавирус. „Починал од срцев удар, немал симптоми, немал висока температура.

Рахиќ по смртта на притвореник во затворот: Состојбата е мирна, луѓето се свесни

А1 On - 09.04.2020

Директорот на истражниот затвор во Шутка, Есад Рахиќ за „А1он“ вели дека состојбата внатре во затворот е мирна. Според него, луѓето се свесни дека владее пандемија, а детали за починатиот притвореник и мерките кои се преземаат ќе соопшти во ...

Почина притвореник во затворот во Шутка позитивен на Ковид 19

Нова ТВ - 09.04.2020

Коронавирус е потврден кај притвореник кој почина вчера во затворот во Шуто Оризари. Тој бил примен на 8 март оваа година, а починал од срцев удар и немал симптоми за коронавирус. Посмортем му е потврден Ковид 19, соопшти денеска министерот за ...

Притвореник за “Фокус” : Починатиот беше со уште двајца цимери во ќелија и се жалеше на болка

Фокус - 09.04.2020

Притвореникот, на возраст од 47 години од Ресен, кој вчера рано утрото почина во истражниот затвор Скопје, бил заразен од корона вирусот, соопшти денеска министерот Венко Филипче. Во исчекување на детали од затворските власт, “Фокус” од притвореник ...

Починатиот притвореник позитивен на коронавирус при прегледот се жалел само на срцеви болки, велат од управата за ...

Сакам да кажам - 09.04.2020

Во истражниот затвор во Шутка починал притвореник од срцев удар, кој немал симптоми на коронавирус, а брисот земен пост-мортем покажал дека бил позитивен на КОВИД-19. Министерот за здравство Венко Филипче на денешната редовна пред-конференција кажа ...

Лекарите од Институтот за судска медицина направија обдукција на починатиот притвореник заразен со ковид-19

МКД - 09.04.2020

Во Институтот за судска медицина во Скопје е направена обдукција на притвореникот од Шутка кај кого после смртта е дијагностициран ковид-19. Директорот на Институтот за судска медицина, Александар Станков за МКД.мк вели дека на починатиот ...

Притвореник починал, постхумно позитивен на Ковид 19

Р.С.Европа - 09.04.2020

Притвореник од казнено поправната установа во Шуто Оризари починал од срцев удар, кој што немал симптоми на Ковид 19, но постхумно е утврдено дека бил позитивен на коронаворусот, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Кај притвореник во Шутка, кој починал од срцев удар, утврден Ковид-19

Алсат-М - 09.04.2020

Кај притвореник во затворот во Шутк, кој починал од срцев удар, утврдено е присуство на вирусот Ковид-19, информираше на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче.

18: Лакоми религиозни лидери, починат притвореник во Шутка позитивен на Ковид 19, официјалните податоци го демантираат ...

Frontline - 09.04.2020

Блок актуелности од 15 до 18 часот. Прераспределени повеќе од 6,5 милијарди денари од Буџетот за имплементација на економските мерки донесени за справување со кризата. Северна Македонија и Европската Комисија ќе потпишат Договор за заедничка набавка ...

Филипче: Обдукцијата на починатиот затвореник од затворот во Шутка покажа дека бил позитивен на коронавирусот

Press24 - 09.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека на Клиниката за инфективни билесто се примени пет нови случаи со што вкупната бројак на хоспитализирани изнесува 68. „Седум се во критична состојба.

Притвореник од затворот во Шутка починал од срцев удар, посмртно утврден коронавирус

А1 On - 09.04.2020

Притвореник во истражниот затвор во Шутка вчера починал од срцев удар, а по извршената обдукција било утврдено дека тој е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче.

Притвореник во Шутка, кој починал од срцев удар, бил позитивен на коронавирусот

360 степени - 09.04.2020

Еден притвореник во истражниот затвор во Шутка, кој починал од срцев удар, на обдукцијата бил дијагностициран со ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека кога бил примен во затворот на 8 март, притвореникот немал ...

Притвореникот во Шутка бил позитивен на корона вирус, починал од срцев удар

Фокус - 09.04.2020

Во текот на вчерашниот ден излезе информација дека притвореник во затворот Шутка починал, со што веднаш му бил направен тест, истакна министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Починатиот притвореник во „Шутка“ позитивен на коронавирус

OhridNews - 09.04.2020

46-годишниот притвореник од Ресен, кој вчера почина во Истражниот затвор во Скопје, од срцев удар, за што извести OhridNews, бил позитивен на коронавирус Ковид 19, информираше денеска на пресконференција министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче одговори што ќе се случува со затворениците од Шутка каде притвореникот кој починал имал коронавирус

ТВ21 - 09.04.2020

Еден од новите случаи на коронавирус во Македонија е притвореник од затворот „Шутка“ во Скопје кој почина вчера во утринските часови во затворот. Тоа го потврди и министерот Венко Филипче, откако обдукцијата покажала дека тестот за Ковид-19 е ...

Филипче: Обдукцијата покажа дека притвореникот од Шутка бил позитивен на ковид-19

+инфо - 09.04.2020

Притвореникот во затворот во Шутка кој почина од срцев удар немал симптоми на коронавирусот, но обдукцијата покажала дека тој е позитивен на ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Притвореник во Шутка починал од срцев удар, по смртта откриено дека бил заразен од Ковид 19

Денешен - 09.04.2020

Умрел притвореник во Шутка, по неговата смрт откриено дека бол заразен од Ковид 19. Притвореникот починал од срцев удар. Првиот тест бил негативен, а по смртта, тестот покажал присуство на вирусот.

Притвореник во Шутка позитивен на корона вирус

Независен - 09.04.2020

Фото: Б. Грданоски Министерот Венко Филипче соопшти дека еден притвореник во затворот во Шутка починал од срцен удар, но тестот потоа покажал дека бил заболен од корона вирус. Во затворот се преземаат мерки за да се спречи ширењето на епидемијата.

Починатиот притвореник од „Шутка“ имал коронавирус, 12 заболени на респиратори

24Инфо - 09.04.2020

Дванаесет пациенти се во критична состојба и се на респиратори, а притвореникот од затворот во Шутка, кој починал вчера е утврдено дека имал коронавирус, изјави министерот за здравство, Венко Филипче.

Починат притвореник во затворот во Шутка позитивен на Ковид 19

Frontline - 09.04.2020

Во моментов се прават епидемиолошки анкети на сите кои биле во близок контакт со него, по што ќе се преземат соодветни мерки, рече Филипче Притвореник во затворот Скопје во Шуто Оризари, примен на 8 март оваа година, кој починал од срцев удар, без ...

Во Шутка прв заболен од коронавирус

Скопје инфо - 09.04.2020

Министерот Венко Филипче соопшти дека еден затвореник во затворот Шутка починал од срцен удар, но тестот потоа покажал дека бил заболен од корона вирус. Во затворот се преземаат мерки за да се спречи ширењето на епидемијата.

Затвореникот кој почина во Шутка бил позитивен на Ковид-19

Република - 09.04.2020

На затвореникот кој вчера почина во затворот во Шутка постмртно му бил дијагностициран коронавирус, соопшти на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче. Како што соопшти вчера МВР, во притворско одделение во Затвор Скопје ...

Притвореникот во Шутка кој починал, имал позитивен тест на коронавирус

ТВ21 - 09.04.2020

Притвореникот кој вчера рано утрото беше најден починат во затворот во Шутка, имал позитивен тест на коронавирус по направената обдукција, потврди министерот Филипче. „Притвореникот во затворот Шутка, кој починал од срцен удар, бил примен на 8-ми ...

(ВИДЕО) Филипче: Посмртно утврдено дека притвореникот во Шутка кој почина од срцев удар имал коронавирус

Либертас - 09.04.2020

„Има еден притвореник во затворот во Шутка којшто починал практично од срцев удар, немал симптоми, немал висока температура, примен таму на 8 март, меѓутоа на обдукцијата после земениот брис тој е позитивен на вирусот и сега во овој момент се прават ...

ИТНО: Притвореникот од Шутка што почина бил позитивен на КОРОНА

Пулс24 - 09.04.2020

Филипче само што изјави на прес конференција дека во Шутка починатиот притвореник бил позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ. Што тоа значи сега за оваа установа не кажа. ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ ...

Филипче: Притвореникот во Шутка бил позитивен на Ковид-19

Локално - 09.04.2020

На прес-конференцијата министерот за здравство објави дека притвореникот од Шутка бил позитивен на коронавирусот. -Притвореникот од Шутка иако првично се утврди дека умрел од срцев удар, по земениот брис постмртно тој е позитивен на ...

Притвореник во Шутка починал од срцев удар, но постсмртно се покажал позитивен на корона вирусот

еМагазин - 09.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари починал затвореник од срцев удар. Но, постсмртно бил тестиран на корона вирусот и се покажал позитивен.

(ВИДЕО) Филипче: Почина притвореник во „Шутка“, по обдукцијата е утврдено дека бил позитивен на коронавирусот

Скопје1 - 09.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека еден затвореник во затворот Шутка починал од срцен удар, но посмртно, при обдукцијата бил направен тест и е утврдено дека бил позитивен.

Ресенчанец во притвор починал во затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворското одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Притвореник почина во затворот „Шутка“

OhridNews - 08.04.2020

Притвореник од Ресен роден 1973 година, починал денеска во Истражниот заврор во Скопје. Информацијата за OhridNews ја потврди притвореник, кој бил сведок на настанот. Како што дознаваме, на несреќниот притвореник кој бил заедно во соба со уште ...

Утринава пронајден мртов затвореник во „Шутка“, се врши обдукција на телото

ТВ21 - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.

Почина притвореник во “Шутка”

Скопје инфо - 08.04.2020

Најновата вест од истражниот затвор Шутка е дека починал притвореник. Се работи за маж на 46 години од Ресен. Бил во соба со уште четворица притвореници. Претходните денови не се жалел на никакви тегоби.

Во затворот во Скопје почина притвореник од Ресен

МКД - 08.04.2020

Рано утрово во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна Бела Црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен ...

Затвореник пронајден мртов во затвор Скопје

Press24 - 08.04.2020

Рано утринава во 04 часот и 30 минути во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско.

Починал притвореник во затворот „Шутка“

24Инфо - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско.

Утринава пронајден мртов затвореник во „Шутка“

Локално - 08.04.2020

Во затворот Скопје во Шутка, рано утрово околу 4:30 во келија е најден починат 47-годишен притвореник од Ресен. На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил ...

Почина затвореник во притворското одделение

+инфо - 08.04.2020

Утрово во 04,30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна бела црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на ...

Ресенчанец починал во затворот во Шуто Оризари

Н.Македонија - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворско одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Ресенчанец во притвор починал во затворот во Шуто Оризари

Точка - 08.04.2020

Четириесет и седумгодишен маж бил пронајден мртов рано утрово во притворското одделение во скопскиот затвор во населбата Шуто Оризари. Безживотното тело го пронашол вработен во затворот, кој констатирал дека починатиот е А.Е.

Почина затвореник во притворското одделение

Нетпрес - 08.04.2020

Утрово во 04,30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна Бела Црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на ...

Маж починал во Затворот Скопје

еМагазин - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско, информира МВР.

Почина притвореник во затворот во Шутка

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Во истражниот затвор Шутка починал притвореник. Се работи за маж на возраст од 46 години од Ресен. Бил во соба со уште четворица притвореници. Претходните денови не се жалел на никакви тегоби.

Ресенчанец пронајден починат во притворското одделение во Шутка

MakPress - 08.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.

Почина затвореник во Затвор Скопје

Опсервер - 09.04.2020

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско.