TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проблем за ПСЖ, Мбапе го очекува пауза поради повредата на зглобот

Дриблинг - 16.09.2021

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе поради повреда на зглобот не беше во можност да го доигра натпреварот против Клуб Бриж во Лигата на шампионите. Покетино посочи дека станува збор за повреда која бара дополнителни прегледи а точна прогноза за неговиот ...

Покетино е искрен: Не сме воиграни, мора да станеме тим

Слободен Печат

Анелка со жестоки критики: Ваков ПСЖ нема да стигне далеку

Дерби

Покетино: Потребно е време за да се разбираат на теренот, треба да научат каде и кога да се движат

Дриблинг

Мбапе ќе биде во „аут“ неколку недели (ФОТО)

Sport 1

Неизвесност во ПСЖ околу повредата на Мбапе

24Фудбал

Покетино: Потребно е време за Мбапе, Меси и Нејмар да почнат да функционираат

Спортски

Sport M Спортклуб Спортманија Локално Точка Екипа MTM Денар

„ПСЖ се послаби од лани, не разбирам зошто се фаворити во ЛШ“

MTM - 16.09.2021

Клуб Бриж приреди изненадување во Лигата на шампионите. Белгискиот клуб одигра 1:1 со фаворизираниот ПСЖ, чии напад прв пат сезоната го предводеше можното трио Нејмар-Меси-Мбапе. Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Мајкл Овен, во анализата за „БТ ...

Голманот на Бриж ги „трола“ Меси, Мбапе и Нејмар: Па, немав многу работа!

Sport M

Голманот на Бриж тера сеир со ѕвездите на ПСЖ: Меси, Нејмар и Мбапе? Па и не немав многу работа на голот

Слободен Печат

Лоша ноќ за ПСЖ: Ремито со Бриж не е главен проблем, туку загрижувачката повреда на Мбапе

Екипа

Овен: ПСЖ игра послабо со Меси во тимот

Дерби

Голманот на Бриж ги провоцира Меси, Нејмар и Мбапе: Воопшто немав работа

Спортманија

Мињоле: Нејмар, Мбапе, Меси? Немав многу работа

Спортски

Спортманија Точка 24Фудбал Оff.net Спортски Таратур Спортклуб Екипа