TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Само Вистина“ со Солза Грчева и Алберт Муслиу

Канал5 - 09.04.2020

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Солза Грчева и Алберт Муслиу. Шестотини и шеесет заразени не се голема бројка , во соседството рестриктивните мерки се позатегнати и за сега добро се држиме, рече Муслиу.

Грчева: Агенциите за вработувања на партиски кадри треба да се откажат од големите плати со владина уредба

Локално - 09.04.2020

Во вечерашната „Само Вистина“ на Канал 5 ТВ, политичкиот експерт Солза Грчева смета дека еден куп агенции за вработувања на партиски кадри, дури и тие со огромни плати, не се откажуваат од намалување и дека не треба да се остави на нив да одлучуваат ...

Вечерва во „Само вистина“ ќе гостуваат Солза Грчева и Алберт Муслиу

Канал5 - 09.04.2020

Почитувани сограѓани повеќе или помалку трпеливи во услови на "затегната" вонредна состојба, вечерва во Само Вистина ќе дебатираат Солза Грчева и Алберт Муслиу. Дали социјалната дистанца ќе ни биде нов стил на живеење? Дали зголемената изолација го ...