TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сочна погача на нов начин: Ќе правите по две одеднаш

Gotvi.mk - 27.07.2021

Сочна погача на нов начин, ќе правите по две, исчезнуваат за миг! Состојки: 250 мл млако млеко 8 гр сув квасец 1 лажичка шеќер 1 јајце 30 мл масло 400 гр брашно 1 лажичка сол Состојки за полнење: 200 гр рендано моцарела сирење 100 гр тврдо кравјо ...

Со овој прелив питата ќе ви биде подобра и од онаа што ја прават во најдобриот ресторан

НМД - 27.07.2021

Нема човек што не ги сака питите во солена или слатка варијанта. Питата е јадење кое се правело со векови. Но, тајната на совршена домашна пита не е во корите. Убава и вкусна пита може да се направи и со готови кори.

Гриз пита со јогурт, лесна подготовка, а многу вкусна

НМД - 27.07.2021

Оваа пита е одлично решение доколку немате доволно сирење или ако сакате некоја полесна варијанта од питата со сирење. Доколку не им ги откриете состојките на дегустаторите, сите до еден ќе си помислат дека питата сте ја направиле со младо сирење.