TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев се извини на „Шарените“: Се случуваат грешки по долго седење во кафеана

Канал5 - 02.07.2020

Дали во досега објавените бомби има индиции за сторен криминал Јавното обвинителство се уште истражува. Последниот одговор оттаму е дека ги следат објавените снимки и доколку се утврдат елементи на кривични дела ќе постапат.

За пцости и навреди кон шарените револуционери му требале 2 часа- колку време му требало на Заев да удри по цел народ?!

Алфа - 02.07.2020

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни зборови говори за припадниците на „Шарената Револуција“.

Заев се правда за навредите до шарените револуционери: После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки

Алфа - 02.07.2020

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни зборови говори за припадниците на „Шарената Револуција“.

Заев се извини на „шарените“: Се случуваат грешки по долго седење во кафеана

Нова ТВ - 02.07.2020

По два часа седење во кафеана и слободен разговор се случуваат грешки“, е одговорот на Зоран Заев во врска со последната аудио снимка што излезе во јавноста во која се слуша како вели дека „ќе соберел и шарено и шуто и рогато“, а притоа користел и ...

Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

ТВ21 - 02.07.2020

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“, одговори дека погрешил, и дека се извинил за неговиот потег.

Заев со коментар за последната „Бомба“: После два часа во кафеана се случуваат грешки...

Точка - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска проговори за последната аудио снимка која се појави во јавноста. Заев на аудио снимката може да се слушне како вели дека ќе собере „ и шарени и шуто и рогато “ и користи пцовки, па денес од него беше побаран ...

Заев за последната „бомба“: По два саати седење во кафеана, се случуваат грешки

Фокус - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за последната објавена „аудио снимка во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“, а потоа користи и вулгарен речник, денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека тоа е последица на негово долго седење ...

ЗАЕВ ЗА ПЦУЕЊЕТО НА ШАРЕНИТЕ: По 2 саата и 17 мин. в кафеана се случуваат грешки, но се извинив

Денешен - 02.07.2020

После два саати и 17 минути во кафеана на слободен разговор, се случуваат грешки, изјави денеска бившиот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев, за последната „заевка“ одговарајжи на новинарско прашање.

Заев за последната „бомба“: По долго седење во кафеана, се случуваат грешки

+инфо - 02.07.2020

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на долго седење во кафеана. – После два саати и 17 минути во кафаена на слободен разговор, се ...

Заев за „бомбата“ во која зборува за Шарена револуција: После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки

еМагазин - 02.07.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција во седиштето на партијата, беше прашан за „бомбата“ во која тој зборува за Шарена револуција. „После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки.

Заев: Грешки се случуваат, но сум знаел секогаш да се коригирам, и овој пат се коригирам

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен ...

Заев за последната „бомба“: Во слободен разговор со седење во кафана знаат да се случат грешки

Локално - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, прашан дали јавно ќе се извини на Шарената револуција која ја навредува во последната објавена бомба, тој изјави дека тоа веќе јавно го сторил објавувајќи Фејсбук статус.

Заев за последната „бомба“: После два саати и 17 минути седење во кафана, се случуваат грешки

Фактор - 02.07.2020

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека тоа е последица на негово долго седење во ...

Заев за „шутото и рогатото“: По два саати во кафана, грешки се случуваат

365 - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ – Зоран Заев, денеска уште еднаш потврди дека „лошо се изразил“ кога во разговорот што беше објавен пред три дена рекол дека ќе собере „и шуто и рогато“ и дека ќе им „е*е мамето“ на тие што ќе влезат со него во коалицијата.

Заев за навредите во последната „бомба“: По два саати во кафeана се случуваат грешки

Expres - 02.07.2020

„После два саати и 17 минути во кафеана на слободен разговор, се случуваат грешки“, изјави денеска одговарајќи на новинарско прашање Зоран Заев во врска со последната објавена „аудио снимка во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и ...

Сарачини: Борбата за вредности продолжува на 15. јули!

iPortal - 01.07.2020

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА БЕШЕ ПОБЕДА НА ВРЕДНОСТИТЕ, БОРБАТА ЗА НИВ ЌЕ БИДЕ ДОЛГА, ЕДНА ОД БИТКИТЕ НЕ ЧЕКА НА 15 ЈУЛИ! Во Шарената револуција, да не заборавиме најдраги мои,освен најбројната СДСМ, беа многу партии .

Заев за изјавата дека ќе соберел „и шуто и рогато“: По два саати во кафана, се случуваат грешки

Слободен Печат - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција на новинарско прашање за последната објавена аудио снимка во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“, а потоа користи и вулгарен речник, рече дека тоа е последица на негово ...

Заев за „бомбата“: После два саати и 17 минути во кафаена, се случуваат грешки

Нетпрес - 02.07.2020

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на долго седење во кафеана. – После два саати и 17 минути во кафаена на слободен разговор, се ...

Заев: После два часа и 17 минути седење во кафеана во слободен разговор се случуваат грешки

Канал5 - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

Заев: Грешки се случуваат, јавно се извинив на Фејсбук

24 Вести - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за „Шарената револуција“ што се слушна во еден од објавените аудио материјали. „Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

Заев за „бомбата“: јавнос е извинив. Грешки се случуваат

Либертас - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

Заев за последната „бомба“: По долго седење во кафеана, се случуваат грешки

Република - 02.07.2020

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на долго седење во кафеана. После два саати и 17 минути во кафеaна на слободен разговор, се ...

Заев: Грешки се случуваат, но сум знаел секогаш да се коригирам, и овој пат се коригирам

Сител - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

Заев се извинува за кажаното за Шарената револуција: Грешки се случуваат, но сум знаел секогаш да се коригирам

ММС - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

ЗАЕВ КАКО ШИЛЕГОВ, ЕВЕ ШТО ВЕЛИ ЗА “БОМБАТА“: По долго седење во кафеана, се случуваат грешки

Вечер - 02.07.2020

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на долго седење во кафеана. Заев додаде дека за ова веќе се извинил преку својот профил на ...

Заев: По два часа и 17 минути седење во кафеана се случуваат грешки, уште едно извинување за Шарена револуција

МКД - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев денеска уште еднаш се извини за она што го кажал за Шарената револуција, а што се слушна во еден од објавените аудио материјали деновиве. „Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус ...

Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

24Инфо - 02.07.2020

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“, одговори дека погрешил, и дека се извинил за неговиот потег.

Заев: Грешки се случуваат, но сум знаел секогаш да се коригирам

Телма - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

„И тебе сам сит кафано“: Заев поради долго седење во кафеана почнал да ги пцуе „шарените“

PressingTV - 02.07.2020

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на долго седење во кафеана. После два саати и 17 минути во кафеaна на слободен разговор, се ...

Заев за бомбите за „шарената револуција“: Во кафана седев 2 часа и 17 минути, се случуваат грешки

MakPress - 02.07.2020

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев уште еднаш се извини за кажаното за Шарената револуција што се слушна во еден од објавените аудио материјали. -Јас и јавно се извинив на Фејсбук, објавив Фејсбук статус достапен до сите.

Заев ја коментираше последната „бомба“: После два часа седење во кафеана се случуваат грешки

4NEWS - 02.07.2020

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“, одговори дека погрешил, и дека се извинил за неговиот потег.

Заев се правда, бил ли под дејство на алкохол кога ги кудел шарените: „После два часа седење во кафеана, се случуваат ...

Курир - 02.07.2020

Секој нормален под „После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки“, подразбира дека Заев бил под дејство на алкохол т.е. пијан кога го кажал тоа за шутите и рогатите и фактот дека ќе им ја е.ел мајката на истите.

Заев: Се извинив, после два часа седење во кафеана се случуваат грешки

Вечер Прес - 02.07.2020

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“, одговори дека погрешил, и дека се извинил за неговиот потег.

„Алфа“: За пцости и навреди кон шарените револуционери му требале 2 часа, колку време му требало на Заев да удри по цел ...

Курир - 02.07.2020

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни зборови говори за припадниците на „Шарената Револуција“.

Остри реакции од шарените, бараат извинување од Заев за навредите

Алфа - 01.07.2020

Шарените се повеќе го креваат својот глас откако се објави аудио снимка каде лидерот на СДСМ ги навредува и вели дека ќе ги пушти низ вода и нив и сите “шути и рогати” како што ги нарекува самиот Заев што ќе си собере за да бидат со него во ...

Молк од „шарените„ по навредата од Заев за “се шуто и рогато”

Курир - 01.07.2020

Дали ова се шутото, рогатото, и онаа Шарена револуција која Заев планирал да ја пушти низ вода? Во последните аудио материјали лидерот на СДСМ, Заев со пцости и погрдни зборови зборува за Шарената револуција, ама денеска молчат речиси сите „шарени“ ...

Шарената револуција беше победа на вредностите, борбата за нив ќе биде долга, една од битките нѐ чека на 15 јули!

CivilMedia - 01.07.2020

пишува: Во Шарената револуција, да не заборавиме најдраги мои, освен најбројната СДСМ, беа многу партии . Плус, некои луѓе кои излегуваа на тие протести и оформија партии потоа, со различни идеологии.