TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија: Американците ќе ја поддржуваат Украина да ја води војната до последниот Украинец

Макфакс - 06.09.2023

Кремљ, за посетата на американскиот државен секретар Антони Блинкен на Киев, рече дека е јасно дека Вашингтон планира да продолжи со финансирањето на воените напори на Украина до последниот Украинец.

Блинкен во ненајавена посета на Киев

360 степени - 06.09.2023

Патувањето на американскиот државен секретар во Киев е негово прво од септември 2022 година и доаѓа неколку дена откако украинскиот претседател Володимир Зеленски го разреши министерот за одбрана и неколку други официјални лица поради загриженост за ...

Блинкен во ненадејна посета на Киев: САД ќе испратат над една милијарда долари за поддршка на Украина

Макфакс - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја почна дводневната посета на Киев во знак на поддршка за украинската контраофанзива и се очекува да објави нов пакет-помош од САД во вредност од над една милијарда долари, изјави висок претставник на ...

Блинкен пристигна во Киев

Нетпрес - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Антони Блинкен пристигна во Киев, објавија украинските медиуми. Според „Европска правда“, Блинкен веќе се наоѓа во главниот град на Украина, додека Клименко Тајм соопшти дека целиот сообраќај е запрен во центарот на ...

Блинкен пристигна во Киев, неговата посета не беше најавена претходно

Слободен Печат - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Антони Блинкен пристигна во ненајавена посета на главниот град на Украина. Пред неговата посета немаше официјална информација од САД за тоа која е целта на неговата посета на Киев додека за патувањето на Блинкен вчера ...

Блинкен стигна во Киев, јавуваат украинските медиуми

МКД - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен пристигна во Киев, јавуваат украинските медиуми. Украинските медиуми вчера, повикувајќи се на дипломатски извои, објавија дека шефот на американската дипломатија ќе го посети Киев, но оваа информација не ...

Украински медиуми: Блинкен пристигна во Киев

Канал5 - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во официјална посета на Киев, пишува Украинска Правда, повикувајќи се на информации од кабинетот на претседателот Володимир Зеленски.

Шефот на американската дипломатија ненајавено пристигна во Киев: Блинкен со поддршка на контраофанзивата

4NEWS - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Антони Блинкен денеска пристигна во посета на Киев со цел да му даде поддршка во време кога украинската контраофанзива против руските сили, која влегува во четвртиот месец, постигнува многу лоши резултати.

Блинкен во ненајавена посета на Киев

Р.С.Европа - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Антони Блинкен треба да пристигне во ненајавена посета на главниот град на Украина. Нема јавна објава за патувањето на Блинкен на 6 септември, за кое првпат јавија украинските медиуми.

Украински медиуми: Блинкен пристигна во Киев

24 Вести - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во официјална посета на Киев, пишува Украинска Правда, повикувајќи се на информации од кабинетот на претседателот Володимир Зеленски.

Украински медиуми: Блинкен пристигна во посета на Киев

Локално - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во официјална посета на Киев, пишува „Украинска Правда“, повикувајќи се на информации од кабинетот на претседателот Володимир Зеленски.

Блинкен ја започна дводневната посета на Киев – знак за поддршка за контраофанзивата

Локално - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја започна дводневната посета на Киев во знак на поддршка за украинската контраофанзива и се очекува да објави нов пакет помош од САД во вредност од над една милијарда долари.

Блинкен во изненадна посета на Киев: САД ќе испратат над една милијарда долари за подршка на Украина

Опсервер - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја започна дводневната посета на Киев во знак на поддршка за украинската контраофанзива и се очекува да објави нов пакет помош од САД во вредност од над една милијарда долари, изјави висок претставник на ...

Украински медиуми: Блинкен пристигна во Киев

Курир - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во официјална посета на Киев, пишува Украинска Правда, повикувајќи се на информации од кабинетот на претседателот Володимир Зеленски.

Блинкен во ненадејна посета на Киев

24Инфо - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја почна дводневната посета на Киев во знак на поддршка за украинската контраофанзива и се очекува да објави нов пакет-помош од САД во вредност од над една милијарда долари, изјави висок претставник на ...

Блинкен во изненадна посета на Киев: САД ќе испратат над една милијарда долари за подршка на Украина

Точка - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја започна дводневната посета на Киев во знак на поддршка за украинската контраофанзива и се очекува да објави нов пакет помош од САД во вредност од над една милијарда долари, изјави висок претставник на ...

Русија: Американците ќе ја поддржуваат Украина да ја води војната до последниот Украинец

Опсервер - 06.09.2023

Кремљ, за посетата на американскиот државен секретар Антони Блинкен на Киев, рече дека е јасно дека Вашингтон планира да продолжи со финансирањето на воените напори на Украина до последниот Украинец.

Украински медиуми: Блинкен пристигна во Киев

Zoom - 06.09.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во официјална посета на Киев, пишува Украинска Правда, повикувајќи се на информации од кабинетот на претседателот Володимир Зеленски.

Русија: Американците ќе ја поддржуваат Украина да ја води војната до последниот Украинец

Точка - 06.09.2023

Кремљ, за посетата на американскиот државен секретар Антони Блинкен на Киев, рече дека е јасно дека Вашингтон планира да продолжи со финансирањето на воените напори на Украина до последниот Украинец.